Pierwsza drużyna

Opole nie było gościnne

,

W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Liga Garbarnia uległa w meczu wyjazdowym Odrze Opole 0:3. Porażka boli podwójnie, bowiem bramki tracono niejako na własne życzenie, po naprawdę prostych błędach.

Czterech zmian w wyjściowym składzie dokonał Mirosław Hajdo w porównaniu z poprzednim ligowym spotkaniem przeciwko Chojniczance Chojnice. Do pierwszego składu weszli Michał Czekaj, Serhii Krykun, Szymon Kiebzak oraz Mateusz Węsierski.

Opolanie od pierwszych minut starali się narzucić własny styl gry, upatrując swojej szansy w atakach skrzydłami. Dośrodkowania w pole karne co chwilę niepokoiły defensorów Garbarni. W 10. minucie po raz pierwszy „zakotłowało się” w polu karnym Garbarni, jednak krakowscy defensorzy zażegnali niebezpieczeństwo. W 12. minucie spotkania Garbarnia miała najlepszą okazję w pierwszej części gry na zdobycie bramki. Szymon Kiebzak wyłożył piłkę Mateuszowi Węsierskiemu, ten jednak spudłował. Sześć minut później, po prostym błędzie Michała Wrześniewskiego, piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewego sektora boiska skierował Szymon Skrzypczak.

Opolanie w dalszym ciągu napierali na bramkę strzeżoną przez Marcina Cabaja, co przyniosło efekt już w 23. minucie. Faulowany w polu karnym był Tomas Mikinic, a jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Krzysztof Janus. W dalszym ciągu aktywny był Słowak, który wyłuskał piłkę spod nóg Damiana Nieśmiałowskiego, dośrodkował wprost na głowę Krzysztofa Janusa, a ten skierował futbolówkę do bramki Marcina Cabaja.

Od początku drugiej części gry Garbarnia ruszyła mocno do ataku, starając się za wszelką cenę zdobyć bramkę i nawiązać kontakt z przeciwnikiem. Opolanie mając dość sporą zaliczkę bramkową zdecydowanie spuścili z tonu i nie dążyli  do powtórzenia wysokiego pucharowego zwycięstwa nad Ruchem Chorzów. W 48. minucie spotkania Marek Masiuda podawał do Arkadiusza Garzeła, jednak strzał defensora został zablokowany. W 64. minucie natomiast faulowany w polu karnym był Dawid Nowak, a sędzia Łukasz Bednarek wskazał na wapno. Do piłki podszedł Szymon Kiebzak, jednak chybił posyłając piłkę obok prawego słupka Michała Szromnika.

W końcówce „Brązowi” mieli szansę na honorowe trafienie, jednak gdy nie strzela się w światło bramki ani razu w ciągu całego meczu – ciężko jest myśleć o korzystnym rezultacie.

Galeria autorstwa Urszuli Rymarczyk

 

Odra Opole – Garbarnia Kraków 3:0 (3:0)

Bramki: Skrzypczak 18′, Janus 23′, 37′

Odra Opole: Szromnik – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Niziołek (81′ Rybicki), Habusta – Janus, Moder, Mikinič (54′ Czyżycki) – Skrzypczak (71′ Martin).

Garbarnia Kraków: Cabaj – Wrześniewski (42′ Kobusiński), Czekaj, Garzeł, Nieśmiałowski – Kiebzak (73′ Wójcik), Masiuda, Kostrubała, Krykun – Węsierski (46′ Wróbel), Nowak.

Żółte kartki: Baranowski

Sędzia główny: Łukasz Bednarek (Koszalin).

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe