Druga drużyna

PP: Gramy dalej. Pewne zwycięstwo nad Prokocimiem

,

Drugi zespół Garbarni pewnie pokonał Prokocim Kraków aż 3:0 i zdołał awansować do kolejnej rundy. W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków powalczą z Błękitnymi Modlnica.

Rezerwy Garbarni od samego początku narzucili swój rytm gry, co przełożyło się na szybko strzelonego gola. Już w 13. minucie Baran na spółkę z Kowalskim rozpoczęli bramkową akcję. Ten ostatni zdołał zagrać długą piłkę na połowę rywali, gdzie już czekał Dominik Zalejski. Z okolic szesnastego metra przelobował bezradnego bramkarza gości. Zaledwie kilka minut później mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał o centymetry minął słupek bramki Prokocimia. W 20. minucie znów mieliśmy akcję zapoczątkowaną przez dwójkę Baran – Kowalski. Tym razem jednak z piłką minął się Zalejski.

W 30. minucie meczu Prokocim stworzył jedną z pierwszych groźniejszych sytuacji, w której Kamil Rokosz minimalnie się pomylił. Przed przerwą szansę na podwyższenie wyniku mieli jeszcze Apostolski, który z pierwszej piłki uderzył obok bramki oraz Baran.

W kolejnych czterdziestu pięciu minutach Brązowi pozwolili swoim rywalom na jeszcze mniej, praktycznie cały czas kontrolując, to co się dzieje na murawie. W 60. minucie Tomasz Kolendowski rozpoczął ładną, drużynową akcję i pognał prawą stroną, gdzie wypatrzył już Dominika Zalejskiego. Ten dograł w pole karne do Kołtona, który tylko dopełnił formalności i strzałem pod poprzeczkę z okolic jedenastki podwyższył wynik na 2:0. Gra Marcina zdecydowanie mogła się podobać. Kilka chwil później indywidualną akcję zakończył strzałem w boczną siatkę. Z kolei w 82. minucie popisał się świetnym rajdem. Daniel Obtułowicz dostał od niego świetną piłkę i z łatwością ustalił wynik pojedynku na 3:0.

Nie był to jeszcze koniec emocji. Brązowi w dalszym ciągu atakowali na bramkę rywali, a w samej końcówce nasi gości mieli sporo szczęścia. Dominik Zalejski stanął oko w oko z Kozakiem,  który jednak świetnie wybronił strzał naszego zawodnika. Dzięki zwycięstwu nad Kolejarzem Prokocim, Garbarnia II zdołała awansować do kolejnej fazy, gdzie już czeka na nas zespół Błękitnych Modlnica. Spotkanie w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków zaplanowane zostało na środę 10.10.2018r.