Pierwsza drużyna

PP: Wojna nerwów niestety przegrana

,

Pucharowy maraton w Bełchatowie

Nie wystarczyło dwóch godzin dzisiejszego meczu Pucharu Polski, aby wskazać drużynę awansującą do 1/16 finału. GKS Bełchatów toczył bój z Garbarnią i dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzców. Niestety, byli nimi gospodarze.

To była trzecia w historii konfrontacja „Brunatnych” z „Brązowymi”. Dwie poprzednie toczyły się w poprzednim sezonie, jeszcze w drugoligowej stawce. Bełchatów był górą u siebie (3:1), w rewanżu padł remis 1:1, po golu strzelonym dla Garbarni przez Kalembę z karnego.

Nie bez powodu przypominamy tamte okoliczności. Bowiem teraz w Bełchatowie właśnie „jedenastki” przesądziły o epilogu. I to w dodatkowej rundzie, bowiem najpierw Nowak trafił w słupek, zaś Kozioł obronił strzał Magiery. Silniejsze nerwy mieli gospodarze. Przy stanie 5:5 w karnych do siatki trafił Czajkowski. W przeciwieństwie do Piszczka, który posłał piłkę ponad celem…

W normalnym. czasie był bezbramkowy remis. W dogrywce Kiebzak szybko dał prowadzenie Garbarni, ale Mularczyk po kilkudziesięciu sekundach skutecznie odpowiedział.

Pożegnanie z Pucharem Polski oznacza, że „Garbarzom” przychodzi skoncentrować się na pierwszoligowych meczach. Ten najbliższy już w sobotę w Opolu, przeciwko miejscowej Odrze.

[JC]


GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków 1:1, karne 6:5

Bramki: 95′ Mularczyk –  93′ Kiebzak

Rzuty karne:
1-0 Grzelak,
1-1 Czekaj
2-1 Mularczyk
2-1 Nowak X
3-1 Michalski,
3-2 Garzeł,
4-2 Thiakane,
4-3 Kiebzak,
4-3 Magiera X
4-4 Lech
5-4 Bociek
5-5 Kobusiński
6-5 Czajkowsk,
6-5 Piszczek X

PGE GKS Bełchatów:  Niźnik – Sierczyński, Michalski, Magiera, Grzelak –  Tylec (120′ Stolarczyk), Rachwał (112′ Czajkowski), Bociek, Thiakane –  Setla (99′ Biel), Zdybowicz (69′ Mularczyk).

Garbarnia Kraków: Kozioł – Kobusiński, Czekaj, Garzeł, Nieśmiałowski – Wójcik (72′ Kiebzak), Lech, Pietras, Krykun (112′ Piszczek) – Węsierski (80′ Nowak), Wróbel (99′ Serafin).

Żółte kartki: Bociek – Węsierski, Nieśmiałowski, Kozioł.

Sędzia główny: Damian Sylwestrzak

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe