Pierwsza drużyna

Pucharowe granie. Przystanek Bełchatów

,

Tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski drużyna Garbarni rozpocznie od spotkania w 1/32 finału, gdzie zmierzy się na wyjeździe z PGE GKS-em Bełchatów. Spotkanie jest o tyle cenne, że to zwycięzca bierze wszystko i bezpośrednio przechodzi do kolejnej rundy.

GKS Bełchatów na co dzień występuje na szczeblu II ligi polskiej. „Brunatni” z siedemnastoma zdobytymi punktami i bilansem bramkowym 15:9 plasują się na siódmej pozycji. W ostatniej kolejce ulegli Stali Stalowa Wola 1:2, a bramkę, która pozbawiła ich choćby punktu drużyna z Bełchatowa straciła w doliczonym czasie gry. W poprzednim sezonie dwukrotnie nasza drużyna mierzyła się z zespołem z Bełchatowa. Lepsze wspomnienia z tych rywalizacji z pewnością będą mieli nasi pucharowi rywale, bowiem udało im się wygrać pierwsze spotkanie 3:1, natomiast w rewanżu padł remis 1:1. Bramki dla Garbarni zdobyli wówczas Petar Borovicanin oraz Krzysztof Kalemba.

Trener Mirosław Hajdo po meczu z Chojniczanką wspomniał, że priorytetem dla drużyny jest pierwsza liga, jednak w żadnym wypadku Brązowi nie zamierzają jutro odpuścić. – Na pewno będą zmiany. W drużynie są zawodnicy, którzy mają doskonałą okazję, aby pokazać się w meczu pucharowym. W takich meczach trzeba dać chłopakom zagrać. Cieszyć może fakt, że na pełnych obrotach z drużyną trenuje już Michał Czekaj. – Michał jest gotowy do spotkania z Bełchatowem. Będzie to dla niego fajne przetarcie przed kolejnymi ligowymi spotkaniami. – skomentował trener.

Dodatkowo również w środę swoje pucharowe spotkanie będą rozgrywać zawodnicy rezerw Garbarni. O godzinie 16:15 na stadionie przy ul. Rydlówka 23 zmierzą się z Prokocimiem Kraków. W poprzedniej rundzie Brązowi pokonali rzutem na taśmę Kaszowiankę Kaszów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył już w doliczonym czasie gry Łukasz Kowalski.

 


1/32 FINAŁU PUCHARU POLSKI
Środa, 26. września 2018, godz. 18:30, Bełchatów, ul. Sportowa 3
PGE GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków

1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI na szczeblu PPN Kraków
Środa, 26. września 2018, godz. 16:15, ul.  Rydlówka 23 (boisko sztuczne)
Garbarnia Kraków II – Prokocim Kraków

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe