Pierwsza drużyna

Fortuna 1 Liga: GKS 1962 Jastrzębie – Garbarnia, sobota 15 września, 15:00.

,

Fortuna 1 Liga
Wracamy do gry

 

GKS 1962 Jastrzębie – Garbarnia
10 kolejka 
Sobota 15 września 2018
Godzina 15:00
Jastrzębie – Zdrój

 (obsada wyznaczona) Mariusz Korpalski (Toruń) oraz  Michał Sobczak, Dariusz Ignatowski i Dawid Bukowczan.

14.09.2018 (AB)
W dziesiątej kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia zmierzy się w Jastrzębiu – Zdroju z tamtejszym GKS 1962 Jastrzębie. Oba zespoły awansowały w ubiegłym sezonie z II Ligi, z tym że gospodarze sobotniego spotkania z pierwszego, a Młode Lwy – po późniejszym wygraniu barażowego dwumeczu z Pogonią Siedlce – z czwartego miejsca w tabeli. Niemniej jednak w obu konfrontacjach na drugoligowym froncie górą byli podopieczni trenera Mirosława Hajdy, pokonując Jastrzębie jesienią na wyjeździe 2-1, a wiosną na Rydlówce 3-1.

W pierwszoligowym sezonie lepiej wiedzie się naszym rywalom, GKS z 12 zdobytymi punktami zajmuje miejsce szóste, a nasz zespół z sześcioma „oczkami” – przedostatnie. Po bardzo dobrym w wykonaniu Garbarzy spotkaniu z Rakowem Częstochowa (1-1), w którym pech (odbita od sędziego piłka przy straconym przez nasz zespół golu) przeplatał się ze szczęściem (obroniony przez Marcina Cabaja rzut karny), oczekiwania na dobry rezultat w Jastrzębiu-Zdroju podparte są już nie tylko wiarą, nadzieją i statystyką. Nasza drużyna zaprezentowała na boisku bardzo dużą determinację, pozwalającą na walkę z liderem jak równy z równym, a przy lepszej skuteczności Brązowi mogli nawet rozstrzygnąć losy meczu już do przerwy.

I choć w Jastrzębiu-Zdroju nie czeka naszego zespołu łatwe zadanie, to jednak liczymy na dobry mecz podparty punktową zdobyczą Młodych Lwów. Czy tak się stanie, będą się Państwo mogli przekonać śledząc relację on-line, którą zapowiada portal:

Także w sobotę swoje spotkania rozegrają druga drużyna seniorów oraz juniorzy starsi i młodsi Garbarni. Wszystkie odbędą się na boiskach rywali. Garbarnia II zmierzy się o godzinie 16:30 z Wieczystą (boisko przy ul. Chałupnika), juniorzy starsi zagrają przeciwko BKS Bochnia (o godzinie 10:00 w Bochni), a juniorzy młodsi stoczą derby dzielnicy z Podgórzem (o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Dekerta). Wyniki tych spotkań podamy Państwu natychmiast po ich zakończeniu. Na relacje z nich przyjdzie nam wszystkim poczekać kilkanaście godzin, gdyż nasz administrator planuje na weekend prace remontowe w domu.

Najważniejsze jednak, że powoli wracamy do gry…

 

 

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe