Drużyny młodzieżowe

MLJS: BRUKBET Termalica Nieciecza – GARBARNIA 0:3 (0:3)

,

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

PRZYJEMNA WIZYTA BRĄZOWYCH W NIECIECZY

BRUKBET Termalica Nieciecza – GARBARNIA 0:3 (0:3)

0-1 Norbert Bierówka 20

0-2 Bartłomiej Mruk 25

0-3 Norbert Bierówka 32.

 Paweł Gmyrek oraz Paweł Fido i Mateusz Libera (Żabno).

 Krzysztof Iwanicki – Norbert Bierówka, Konrad Wąsik, Kamil Radłowski.

BRUKBET: Damian Pyzik – Igor Wójcik (75 Sebastian Bonior), Mateusz Kopeć, Krzysztof Iwanicki , Hubert Kowalski (70 Daniel Sitko), Maciej Kuchta, Tomasz Matuszewski (65 Kamil Mędrygał), Szymon Panek (46 Adrian Zawada), Bartosz Kościółek (60 Hubert Łapa), Andrzej Rutkiewicz, Wojciech Ruśniak (75 .Michał Warias).

GARBARNIA: Mateusz Buryło – Konrad Wąsik , Dawid Pasternak, Bartłomiej Mruk , Oskar Baranik – Dawid Tomczuk (61 Mateusz Piotrowski), Kacper Guguła, Kacper Klimczyk, Norbert Bierówka – Kamil Radłowski (73 Damian Zięba), Kamil Kowalczyk (83 Bartosz Główczyk).

foto AYI

 

1.09.2018 (AB)

Pierwszego dnia września juniorzy Brukbetu Termaliki Nieciecza i krakowskiej Garbarni zamiast rozpocząć rok szkolny, rozegrali mające spore znaczenie dla układu sił w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych spotkanie 5. kolejki. Nie oznacza to jednak, ze zawodnicy obu zespołów udali się na wagary, po prostu początek września wypadł w wolną od nauki sobotę. Dodajmy, że sobotę dla podopiecznych trenera Stanisława Śliwy bardzo przyjemną…

W 20. minucie piłką wrzuconą z autu przez Konrada Wąsika w pole karne gospodarzy nie zdołali się zaopiekować obrońcy Brukbetu, co skrzętnie wykorzystał Norbert Bierówka i efektowną przewrotką wyprowadził gości na prowadzenie.

Wcześniej dwukrotnie bliski szczęścia był Kamil Kowalczyk, ale w 5. minucie po dograniu Bierówki strzelił obok słupka, a w 9. minucie obsłużony przez Dawida Tomczuka posłał piłkę nad poprzeczką. Obie te akcje zapoczątkował kapitan Brązowych Kamil Radłowski. W 17. minucie Mateusz Buryło poradził sobie ze strzałem Tomasza Matuszewskiego.

Zabójczą bronią Garbarzy okazały się wrzuty  z autu w wykonaniu Wąsika. W 25. minucie po jednym z nich piłkę przejął w polu karnym niecieczan Bartłomiej Mruk i pewnie ulokował ją w bramce Damiana Pyzika.

W 32. minucie Radłowski kapitalnym pressingiem na 16. metrze zmusił do błędu jednego z obrońców Brukbetu, piłkę przejął Bierówka, który tak teraz jak i wcześniej pokazał, że najlepiej wie co zrobić z futbolówką w polu karnym przeciwnika. Młode Lwy już na przerwę schodziły z trzybramkowym prowadzeniem, choć gospodarze w 45. minucie mieli okazję do zmniejszenia jego rozmiarów, ale Igor Wójcik trafił piłką w słupek.

W 53. minucie po dalekim dośrodkowaniu Mruka piłka skozłowała na 5. metrze przed bramkarzem Brukbetu i Pyzik z bardzo dużymi kłopotami, końcami palców wyekspediował ją poza boisko nad poprzeczką. Okazję do podwyższenia wyniku mieli jeszcze Bierówka w 62. minucie, Kowalczyk w 66., Damian Zięba w 77 i 84. i Mateusz Piotrowski w 79, ale ostateczny rezultat nie uległ już zmianie.

-Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa nad zawsze groźnym rywalem i to na jego terenie. Przed nami jeszcze dziesięć kolejek, które dadzą nam odpowiedź na pytanie, czy zdołamy osiągnąć założony cel i awansować do Makroregionu. Po środowym remisie z Sandecją u siebie jechaliśmy do Niecieczy z należytą pokorą i szacunkiem dla rywali. Takie nastawienie zespołu przez trenera Stanisława Śliwę zaowocowało zasłużoną wygraną drużyny. Chłopcom wychodziło dziś dosłownie wszystko, bo nawet gdy około 30. minuty zabrakło komunikacji pomiędzy Oskarem Baranikiem i Mateuszem Buryłą,  to jednak nasz bramkarz zreflektował się w porę i zdołał opanować piłkę” – powiedział po meczu kierownik drużyny juniorów Garbarni, Krzysztof Torba.

 

Zdjęcia z meczu przygotował dla naszego serwisu AYI:

Skrót spotkania:

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe