Kolejne występy Bartłomieja Mruka w kadrze U-19

,

W dniach 13-19 listopada Polacy pod wodzą trenera Bartłomieja Zalewskiego rozegrali w Walii turniej I rundy eliminacji do Mistrzostw Europy. W dwóch spotkaniach wystąpił defensor Garbarni – Bartłomiej Mruk.

Rywalizację przeciwko Walii 18-letni obrońca rozpoczął w podstawowym składzie, a na placu gry przebywał do 74. minuty meczu, gdy zastąpił go Filip Dymerski na co dzień występujący w gdańskiej Lechii.

W meczu rozgrywanym 16 listopada Polacy pokonali Kosowo 4:1, natomiast zawodnik „Brązowych” nie pojawił się na boisku i poczynania kolegów obserwował zza linii bocznej.

Trzy dni później podopieczni trenera Zalewskiego rywalizowali z Rosjanami, a stawką spotkania był awans do kolejnej rundy eliminacji. Lepsi okazali się rywale aplikując biało-czerwonym cztery bramki. Bartłomiej Mruk na murawie zameldował się w 87. minucie meczu, zmieniając Szymona Czyża.

Walia – Polska 3:0 (2:0)
Bramki: Adams 23’, Pearson 37’, Pattern 53’
Polska: Miszta – Bejger, Nawrocki, Mruk (74′ Dymerski), Bogacz (46′ Kamiński) – Wędrychowski (74′ Nowak), Hyjek, Karbownik, Zalewski (66′ Czyż) – Żukowski (55′ Rosołek), Białek

Polska – Kosowo 4:1 (3:0)
Bramki: Nawrocki 40’, 41’, Białek 45’, Bida 90’ – Berisha 88’
Polska: Miszta – Bejger, Nawrocki, Bogacz, Karbownik (63′ Dymerski) – Czyż (64′ Gierach), Kamiński (75′ Wędrychowski), Hyjek (81′ Żukowski) – Zalewski (75′ Bida), Białek, Marchwiński

Polska – Rosja 0:4 (0:2)
Bramki: Kosariew 20′, Wachanija 37′, Siewikian 50′, Szkolik 66′
Polska: Miszta – Bejger (81′ Dymerski), Bogacz, Nawrocki, Karbownik – Hyjek (61′ Wędrychowski), Czyż (87′  Mruk), Kamiński, Marchwiński (81′ Żukowski), Zalewski (61′ Białek) – Bida