Druga drużyna

Kolejna wygrana rezerw. Hattrick Zalejskiego.

,

Podopieczni Stanisława Śliwy wygrali kolejne spotkanie w krakowskiej lidze okręgowej, tym razem pokonując 4:1 AP Kmitę Zabierzów. Trzema zdobytymi bramkami popisał się Norbert Zalejski.

Niedzielne spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli “Brązowi”. Już w drugiej minucie w okolicach trzydziestego metra od bramki rywali sfaulowany został Bartosz Baran, a rzut wolny wyegzekwował sam poszkodowany. Uderzenie “Baranka”  jednak z trudnościami przeniósł nad poprzeczkę golkiper Kmity. Chwilę potem na prowadzenie Garbarnię wyprowadził Patryk Serafin, dla którego było to debiutanckie spotkanie po powrocie do Garbarni. W polu karnym minął kilku obrońców i lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Wynik na 2:0 podwyższył już w 23. minucie Norbert Zalejski, który w tym spotkaniu ustrzelił hattricka. Wykorzystał on dogranie głową od Filipa Sargi i umieścił futbolówkę idealnie pod poprzeczką.

W kolejnych minutach “Brązowi” w dalszym ciągu groźnie atakowali na bramkę swoich rywali. Strzał Barana znów wybronił Mucha, a z kolei uderzenie Sargi o kilka centymetrów minęło poprzeczkę. Tuż przed przerwą Baran z impetem wpadł w pole karne przeciwników i zdecydował się na strzał po długim słupku. Piłka jednak odbiła się od słupka i wróciła na murawę, gdzie obrońcy Kmity zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej części spotkania drugi raz słupek okazał się dla Garbarni pechowy. Na uwagę jednak zasługuje świetnie rozegrana, drużynowa akcja, którą zapoczątkował duet Zalejski – Sarga. Ten drugi wycofał futbolówkę do Mateusza Ząbczyka, jednak znów na przeszkodzie stanął słupek.

W 66. minucie Paweł Wojdała strzelił kontaktowego gola dla swojego zespołu, wykorzystując przy tym prostopadłe podanie Wojciecha Skotnickiego. Podopieczni Stanisława śliwy odpowiedzieli zaledwie trzy minuty później, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Norbert Zalejski. Tuż przed końcem meczu wynik na 4:1 ustanowił właśnie Zalejski. Najpierw dograł on świetnie do Bartosza Barana, a później celnie dobił piłkę zmierzającą do bramki.

Zawodnicy Garbarni w dalszym ciągu “depczą po piętach” liderującej Wieczystej Kraków, która to w ostatnim meczu pokonała aż 13:0 Nadwiślan Kraków. W kolejnym spotkaniu “Brązowi” zmierzy się 3 listopada na wyjeździe z Piastem Wołowice.

Garbarnia II Kraków – AP Kmita Zabierzów 4:1 (2:0)

Bramki: 7’ Serafin, 23′ 70’ 80’ Zalejski, 66’ Wojdała