Druga drużyna

LO: Podtrzymana passa rezerw

,

Drugi zespół Garbarni w dalszym ciągu kontynuuje serię zwycięstw. W 9. kolejce Ligi Okręgowej podopieczni trenera Stanisława Śliwy pokonali przy ulicy Żywieckiej Borek Kraków 3:1.

Sobotnia potyczka dość nieoczekiwanie mogła znakomicie rozpocząć się dla gospodarzy zawodów. W ósmej minucie zawodnicy Borku egzekwowali rzut rożny, po którym stworzyli znaczne zagrożenie pod bramką Kamila Nowaka. Na szczęście dla „Brązowych” piłka odbiła się od poprzeczki.

Garbarze potraktowali tę sytuację jako ostrzeżenie i momentalnie zabrali się do pracy przechodząc do konkretów. W 14. minucie meczu Jan Klimek prostopadłym podaniem zagrał do Mateusza Ząbczyka, ten posłał w bój Norberta Zalejskiego, który wykorzystał nienajlepsze ustawienie bramkarza rywali i dał „Brązowym” prowadzenie.

W 35. minucie meczu gospodarze przeprowadzili zabójczy kontratak, którego kres nastąpił dopiero pod bramką Nowaka. Niestety napastnik Borku został powstrzymany nieprzepisowo, a arbiter spotkania wskazał na jedenasty metr. „Niebiesko-biali” nie zmarnowali takiej okazji i doprowadzili do wyrównania.

Pięć minut przed przerwą Garbarnia mogła ponownie objąć prowadzenie, lecz uderzenie Ząbczyka zatrzymało się na słupku, tak samo jak dobitka Bartosza Barana.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od sytuacji gospodarzy. Jeden z zawodników Borku stanął „oko w oko” z Nowakiem, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 75. minucie akcję skrzydłem przeprowadził Adrian Wójcik, zagrał do Barana, a ten precyzyjnie przymierzył i ulokował piłkę przy lewym słupku.

Dwie minuty później Garbarnia powinna powiększyć prowadzenie nad rywalem. Wójcik obsłużył Zalejskiego, ten minął bramkarza, jednak piłka po jego strzale trafiła tylko w boczną siatkę. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego, składną akcję przeprowadzili Garbarze, a sfinalizował ją bohater ostatniego pojedynku – Adrian Wójcik. Tym samym napastnik ustalił wynik spotkania.

13 października o godzinie 12:00 „Brązowi” rozegrają kolejny ligowy pojedynek. W meczu 10. kolejki Ligi Okręgowej przed własną publicznością zmierzą się z Bronowianką.

Borek Kraków – Garbarnia II Kraków 1:3 (1:1)
Bramki: N. Zalejski, Baran, Wójcik
Żółta kartka: Kloc

Garbarnia II Kraków: Nowak – Wąsik, Klimek, Trojan, Baranik – N. Zalejski, Strzeboński, Guguła (46′ Sermak), Baran – Ząbczyk (70′ Kloc), Wójcik