Druga drużyna

LO: Zwycięstwo z rezerwami Hutnika

,

Druga drużyna Garbarni Kraków pokonała w sobotnie przedpołudnie rezerwy Hutnika Kraków 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w pierwszej części spotkani zdobył Bartosz Baran.

Punktualnie o godzinie 10:00 rozbrzmiał gwizdek arbitra, który rozpoczął derbową rywalizację. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy musieli radzić sobie bez kilku podstawowych zawodników, jednak w ich miejsce pojawili się ci, którzy ostatnio grali mniej.

Od pierwszych minut sobotniego pojedynku większą kontrolę nad spotkaniem mieli „Brązowi”, jednak to przyjezdni jako pierwsi zagrozili bramce strzeżonej przez Kamila Nowaka. Najpierw za sprawą uderzenia głową Norberta Leśniaka, a później Maksa Sobolewskiego.

W 20. minucie podopieczni trenera Stanisława Śliwy objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Całą akcję rozpoczął Norbert Piszczek, zagrywając później do Norberta Zalejskiego, a ten przekazał futbolówkę Bartoszowi Baranowi. „Baranek” wpadł w pole karne i uderzył piłkę po długim rogu, zaskakując golkipera Hutnika.

Drugą część spotkania od groźnej akcji rozpoczęli goście, kiedy to na bramkę Garbarzy uderzał z rzutu wolnego Łukasz Kędziora. W 51. minucie Dominik Zalejski podał do Mateusz Grzybowskiego ten uderzył, jednak minimalnie się pomylił i piłka ostatecznie minęła słupek bramki. Kwadrans później w dobrej sytuacji ponownie znalazł się Grzybowski, lecz bramkarzowi Hutnika z pomocą przyszła poprzeczka i ostatecznie zanotował skuteczną interwencję.

Końcowe minuty spotkania były bardzo emocjonujące, bowiem obie drużyny stworzyły sobie klarowne sytuacje pod bramką rywala. Najpierw bliski doprowadzenia do wyrównania był Hutnik, lecz pojedynek sam na sam z Maciejem Wójcikiem wygrał Nowak. Później akcja bardzo szybko przeniosła się pod drugie pole karne, gdzie uderzał Konrad Wąsik. Piłka odbiła się od stojącego na linii Artura Krzeszowiaka i zatrzepotała w siatce, lecz defensor Garbarni w tej sytuacji był na spalonym i arbiter bramki nie uznał.

„Brązowi” po siedmiu rozegranych meczach mają na koncie 18 punktów i tracą tylko jedno oczko do liderującej Wieczystej. W następnej kolejce podejmą przy Rydlówce Błękitnych Modlinca. Spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 15:30.

Garbarnia II Kraków – Hutnik II Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: 20′ Baran
Sędzia: Sebastian Krasny

Garbarnia II Kraków: Nowak – Wąsik, Krzeszowiak, Trojan, Piszczek, D. Zalejski, Strzeboński, Guguła (85′ Dzierżak), N. Zalejski (85′ Kaczmarczyk), Baran, Sarga (46′ Grzybowski)

Hutnik II Kraków: Tracz – Leśniak, Kędziora, Wąchała (86′ Nowak), Matysek, Sobolewski, Broda, Zdebski, Maciaś (75′ Wójcik), Źródlewski, Król