U-19: Zwycięstwo nad Stalą Rzeszów

,

Garbarnia Kraków pokonała w 6. kolejce Ligi Makroregionalnej Stal Rzeszów 3:0 i powróciła na zwycięską ścieżkę. Dubletem popisał się Marcin Piątek, a jedno trafienie dołożył Bartłomiej Mruk.

W Wielką Sobotę na Rydlówkę zawitała Stal Rzeszów, która w poprzedniej kolejce odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w Lidze Makroregionalnej, pokonując przed własną publicznością Juvente Star Starachowice 3:0. Z kolei „Brązowi” podrażnieni ubiegłotygodniową porażką z Hutnikiem Kraków, za wszelką cenę chcieli pokazać się z dobrej strony, aby w dobrych humorach przeżywać Święta Wielkanocne.

Pierwszą klarowną sytuacje na zdobycie bramki stworzyli sobie „Brązowi” w ósmej minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Oskar Baranik, z piłką minął się Bartłomiej Mruk, jednak całą akcję finalizował Jakub Burkowicz, którego strzał na raty obronił golkiper rzeszowian. Szybko niecelnym strzałem głową Jana Rentkowskiego odpowiedzieli przyjezdni. Minutę później Garbarnia wyszła na prowadzenie. Całą akcję rozpoczął Piotr Dzierżak, który dograł do Mateusza Piotrowskiego, a ten wypatrzył dobrze ustawionego Marcina Piątka. Napastnik Garbarni strzałem obok słupka ulokował piłkę w siatce. Od tego momentu większą przewagę osiągnęła Stal, która za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. Najpierw Kacper Penar w dogodnej sytuacji uderzał w boczną siatkę, a następnie niebezpieczeństwo pod bramką Garbarni po strzale Huberta Rączki, zażegnał blok obronny „Brązowych”. Tuż przed przerwą ponownie dobrze interweniował golkiper Garbarzy po strzale Klaudiusza Dziedzica z rzutu wolnego.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy wytrzymali chwilowy napór gości i w drugiej części spotkania opanowali sytuację, kontrolując przebieg meczu. W dobrej sytuacji znalazł się Piotrowski po podaniu Piątka, lecz strzegący bramki Stali – Maciej Kowal, uprzedził napastnika „Brązowych”.  Chwilę później nie powtórzył tej sztuki, i musiał drugi raz skapitulować w sobotnie popołudnie. Dawid Pasternak zagrał piłkę za plecy obrońców, a w sytuacji sam na sam znalazł się Piątek i nie dał szans bramkarzowi, tym samym kompletując dublet. Trzy minuty później do dwóch zdobytych bramek, Marcin Piątek dołożył asystę przy bramce Bartłomieja Mruka, a Garbarnia miała już trzy bramki przewagi nad przyjezdnymi z Rzeszowa. „Młode Lwy” z Ludwinowa były wyraźnie rozpędzone, o czym świadczą kolejne dobre okazje na podwyższenie rezultatu. „Oko w oko” z bramkarzem znalazł się Norbert Bierówka, lecz skrzydłowy krakowian przegrał tę rywalizację. Swoje okazje w końcówce spotkania mieli Kamil Kowalczyk oraz Kacper Guguła, jednak i one nie przyniosły kolejnych bramek, bowiem na wysokości zadania stanęła defensywa rzeszowian.

Po sześciu rozegranych spotkaniach Garbarnia Kraków w dalszym ciągu przewodzi ligowej stawce, mając jedno oczko przewagi nad Hutnikiem Kraków. W najbliższym spotkaniu podopiecznych trenera Stanisława Sliwy czeka wyjazd do Starachowic, gdzie zmierzą się z tamtejsza Juventą. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 28. kwietnia o godzinie 12:30.

Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
Bramki: 11′, 61′ Piątek, 64′ Mruk
Sędziowie: Bartosz Pałetko, Grzegorz Hamowski, Tomasz Biela

Garbarnia Kraków: Świerczyński – Dziarkowski, Pasternak, Mruk, Baranik – Burkowicz (65′ Kowalczyk), Dzierżak (87′ Kardas), Zięba, Bierówka – Piątek (80′ Guguła), Piotrowski (87′ Kolendowski)

Stal Rzeszów: Kowal – Bobola (70′ Ka. Dziedzic), Kl. Dziedzic, Gul (66′ Puc), Rentkowski, Penar, Rączka (70′ Pirożyński), Kowal, Zaracki (60′ Puszkar), Drath (66′ Wania), Ciemierkiewicz (75′ Walas)