Pierwsza drużyna

Zwycięstwo w starciu z Hutnikiem

,

W szóstym zimowym sparingu podopieczni Bogusława Pietrzaka pokonali Hutnik Kraków 3:2. Bramki dla Garbarni zdobyli: Maciej Firlej, Serhii Krykun oraz Filip Wójcik.

Znakomicie rozpoczął się dla „Brązowych” środowy pojedynek. Już w drugiej minucie spotkania dobry odbiór na połowie przeciwnika zanotował Szymon Kiebzak, który podał do zawodnika testowanego, a ten obsłużył Michała Firleja. Napastnik strzałem po długim rogu ulokował piłkę w siatce. W kolejnych minutach w dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Gawle, jednak przeniósł piłkę obok słupka. W ofensywie „Brązowi” byli aktywni szczególnie lewą flanką, jednak w dwóch dogodnych sytuacjach na wysokości zadania stanęła defensywa Hutnika. Zawodnicy z Suchych Stawów dążyli do odwrócenia losów meczu, czego efektem była coraz większa przewaga w kolejnych minutach. Podopieczni Leszka Janiczaka do wrównania doprowadzili w 39. minucie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym, na strzał z 20 metrów zdecydował się Mateusz Reczulski i zrobił to na tyle dobrze, że piłka po koźle znalazła się w siatce. Hutnicy poszli za ciosem, bo pięć minut później wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewego sektora boiska świetnym strzałem głową popisał się Błażej Radwanek, który nie dał szans Kamilowi Nowakowi.

Początek drugiej części gry to przewaga gości, którzy odważnie konstruowali ataki zagrażające bramce Aleksandra Kozioła. W dobrych sytuacjach znaleźli się m.in. Błażej Radwanek oraz Konrad Bukowczan, lecz to „Brązowi” zdołali wyrównać. W 68. minucie spotkania po znakomitym długim podaniu od Krzysztofa Kalemby, w sytuacji sam na sam znalazł się Serhii Krykun, który nie dał szans golkiperowi Hutnika. Wynik spotkania po składnej akcji Krykun – Firlej – Wójcik ustalił ten ostatni zdobywając bramkę głową.

Garbarnia Kraków: K. Nowak – Wojcieszyński, Kiebzak, Piszczek, D. Nowak, Kostrubała, Firlej, Górecki, Gawle, Lech, zawodnik testowany oraz Kozioł, Serafin, Krykun, Wójcik, Włodyka, Masiuda, Słoma Garzeł, Szywacz, Kalemba Pyciak, Garzeł

Hutnik Kraków: Dul – Tetych, Jaklik Kołodziej, Ptak, Broda, Reczulski, Linca, Świątek, Radwanek, Kotwica oraz Sroka, Bienias, Janecki, Leśniak, Antoniak, Świeca, Marszalik, Sobala, Bukowczan, zawodnik testowany

Garbarnia Kraków – Hutnik Kraków 3:2 (1:2)
Bramki: 2′ Firlej,  68′ Krykun,  75′ Wójcik – 39′ Reczulski, 43′ Radwanek