Druga drużyna

KO: Rezerwy wskoczyły na podium!

,

Po bardzo emocjonującym i co najważniejsze wygranym pojedynku z Hutnikiem, podopieczni Stanisława Śliwy znów zagrali kapitalne zawody i  tym razem gładko pokonali Wiślan Jaśkowice.

To właśnie zespół “Brązowych” uchodził za zdecydowanych faworytów. Wiślanie II Jaśkowice przed niedzielnym spotkaniem, z dorobkiem siedmiu punktów zajmowali przedostatnią lokatę. Z tej roli gospodarze wywiązali się znakomicie i już w pierwszej połowie  rozstrzygnęli de facto wynik pojedynku na swoją korzyść. W 2. minucie Mateusz Węsierski wykorzystał dobre podanie od Krykuna i na raty umieścił piłkę w siatce. Serhii może zaliczyć swój występ do szczególnie udanych, gdyż to właśnie jego autorstwa było drugie trafienie. W 29. minucie popisał się piekielnie mocnym i co najważniejsze skutecznym strzałem zza szesnastki. Na kolejnego gola zgromadzeni na stadionie przy Rydlówce kibice nie musieli długo czekać. Zaledwie dziesięć minut później było już 3:0, a spory błąd Morawskiego wykorzystał Mateusz Ząbczyk. W środkowej części przejął piłkę i w pełnym biegu znalazł się zaraz w polu karnym rywali. Indywidualną akcję zakończył kąśliwym strzałem tuż przy słupku, nie do obrony dla Ropka.

W drugiej połowie przewaga Garbarni lekko stopniała, lecz rywalom brakowało argumentów, by tego dnia móc jeszcze pomyśleć o korzystnym wyniku. Dopiero w 67. minucie mieli świetną okazję na honorową bramkę, jednak w myśl przysłowia “szczęście sprzyja lepszym”, strzał Ankowskiego z rzutu wolnego trafił w słupek. Pod koniec spotkania wprowadzony po przerwie Przemysław Lech miał sytuację sam na sam, w której to bramkarz Wiślan zdołał wybić piłkę na róg. Dzięki wysokiemu zwycięstwu “Młode Lwy” zameldowały się na podium i z dziewiętnastoma punktami zajmują obecnie trzecią lokatę. Szczególnie cieszyć może styl w jakim to rezerwy Garbarni ostatnio punktują. Nie ma tu mowy o przypadku.