Pierwsza drużyna

S. Kobusiński: Mamy ambicję, żeby wygrywać

,

W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Liga, Garbarnia Kraków poniosła porażkę z Chrobrym Głogów. Pełne 90 minut w barwach „Brązowych” rozegrał obrońca – Szymon Kobusiński, który krótko skomentował sobotnią potyczkę.

Nie udało się przerwać niechlubnej serii trzech porażek z rzędu w meczu z Chrobrym Głogów. „Brązowi” w 13. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym stracili bramkę, która jak się później okazało zapewniła głogowianom trzy oczka – Przeważaliśmy w tym meczu. Ta bramka po stałym fragmencie gry zupełnie niepotrzebna. Po raz kolejny nie możemy dobrze pokryć. Myślę, że następne mecze będą lepsze. Ten pokazał, że mamy ambicje, aby wygrywać, stwarzamy sobie sytuacje, niestety mamy problem z ich wykorzystywaniem. Chrobry wykorzystał jedną i to my przegraliśmy spotkanie – skomentował Szymon Kobusiński.

Garbarnia zagrała dwie różne połowy. Choć w drugiej części gry to podopieczni Mirosława Hajdo byli stroną przeważającą to nie udało się odwrócić losów spotkania. „Brązowi” po raz kolejny dość szybko, bo w pierwszym kwadransie stracili bramkę. Z czego to wynika? – Myślę, że to brak koncentracji tuż po wyjściu z szatni. Brakuje tego utrzymania. W drugiej połowie wychodzimy bardziej zmotywowani, skoncentrowani, żeby gonić wynik. Gdybyśmy grali od początku tak jak po przerwie, to wynik byłby korzystniejszy dla nas – dodał.

Drużyna Garbarni to dość młody zespół. Czy może mieć to wpływ na postawę na boisku? – Możliwe, że brakuje doświadczenia, ale pokazaliśmy, że jesteśmy młodzi i możemy walczyć. Mamy ambicję, żeby wygrywać. Dziś się nie udało, ale mamy nadzieje, że następnym razem zdobędziemy trzy punkty, i pokażemy, że potrafimy wygrywać – zakończył.

Michał Jeleń, Rafał Stary
fot. Paweł Zapiór

I drużyna

II drużyna

Drużyny młodzieżowe