Zwycięstwo nad wiceliderem

,

W meczu 31. kolejki eWinner 2. ligi Garbarnia Kraków pokonała Chojniczankę Chojnice 3:1. Bramki dla „Brązowych” zdobyli Michal Klec, Wiktor Szywacz oraz Mateusz Bartków, natomiast honorowe trafienie dla gości zanotował Kamil Mazek.

W pierwszych minutach spotkania pojedynek przy ul. Rydlówka był bardzo wyrównany. Skuteczne interwencje między słupkami notował Dorian Frątczak, którego zaskoczyć próbował między innymi Marcin Grolik. W bramce Chojniczanki dobrze spisywał się także Kamil Broda, który poradził sobie z dośrodkowaniem Kacpra Rogozińskiego, natomiast w 20. minucie uratował swój zespół przed utratą bramki, wygrywając pojedynek jeden na jeden z Wiktorem Szywaczem. W 26. minucie niebezpieczni zrobiło się w polu karnym Garbarni, jednak Dorian Frątczak obronił strzał z bliskiej odległości Grolika i na tablicy wyników w dalszym ciągu utrzymywał się bezbramkowy remis.

W 32. minucie Michał Feliks popisał się indywidualną akcją lewym skrzydłem, po której padł w polu karnym. Sędzia Paweł Dziopak bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michał Klec, który pewnym strzałem pokonał Brodę. Radość podopiecznych trenera Macieja Musiała była jeszcze większa pięć minut później, gdy Wiktor Szywacz pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza z Chojnic. Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania Michał Feliks zdecydował się na strzał z ostrego kąta, lecz poprzeczka uchroniła Chojniczankę od straty trzeciej bramki.

Trener Tomasz Kafarski dokonał dwóch korekt w przerwie spotkania, a zawodnicy Chojniczanki wybiegli na drugą odsłonę meczu z ambitnym planem odwrócenia losów rywalizacji. „Brązowi” wysoko zawiesili poprzeczkę rywalom i nie chcieli poprzestać na dwubramkowym prowadzeniu. W 51. minucie meczu Kacper Rogoziński zauważył wysuniętego golkipera gości i zdecydował się na strzał, lecz piłka ostatecznie poszybowała nad bramką. Z kolei w 76. minucie bramkarz z Chojnic poradził sobie ze strzałem Wojciecha Słomki. Trzy minuty później Artur Pląskowski został ukarany czerwoną kartką za niesportowe zachowanie i sytuacja gości była jeszcze bardziej niekorzystna. Grę w przewadze „Brązowi” wykorzystali w 83. minucie spotkania, gdy najprzytomniej w polu karnym zachował się Mateusz Bartków, który technicznym uderzeniem pokonał bramkarza. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego odpowiedzieli trafieniem Kamila Mazka, lecz bramka zdobyta w 90. minucie była tylko trafieniem honorowym.

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Bramki: 33′ Klec, 38′ Szywacz, 83′ Bartków 83 – 90′ Mazek.
Sędzia: Paweł Dziobak (Tychy).
Żółte kartki: Bartków, Feliks, Morys , Nakrošius, Szywacz – Cegiełka, Grolik, Van Huffel.
Czerwona kartka: Pląskowski.

Garbarnia: Frątczak – Bartków, Kardas, Nakrosius, Bentkowski (85′ Warczak) – K. Duda (65′ M. Duda), Nowak, Szywacz (85′ Kuczak) – Rogoziński (71′ Słomka), Klec, Feliks (85′ Morys).

Chojniczanka: Broda – Niepsuj (73′ Wolsztyński), Grolik (46′ Bartosiak), Byrtek, Mikołajczyk – Cegiełka – Van Huffel (64′ Klichowicz), Czajkowski, Karbowy (46′ Mazek) – Skrzypaczk (64′ Pląskowski), Mikołajczak.