II LIGA

KANON

 

        

 

GARBARNIA - ZNICZ Pruszków 0:1 (0:0)

0-1 Maciej Machalski 89 (wolny).

 

Mateusz Bielawski oraz Sebastian Szczotka i Robert Reguła.

Arbiter techniczny: Daniel Wiejowski (wszyscy Śląski ZPN).

Michał Mistrzyk, Marcin Siedlarz, Dariusz Łukasik - Daniel Dybiec, Marcin Smoliński, Maciej Machalski.

 

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Michał Mistrzyk , Dariusz Łukasik , Arkadiusz Garzeł, Damian Nieśmiałowski - Michał Kitliński (76 Serhii Krykun), Karol Kostrubała, Łukasz Pietras, Szymon Kiebzak (64 Filip Wójcik) - Patryk Serafin (86 Mateusz Ciesielski), Marcin Siedlarz (81 Wojciech Wojcieszyński).

 

ZNICZ: Piotr Misztal - Daniel Dybiec , Mateusz Długołęcki, Maciej Machalski , Marcin Smoliński (64 Kamil Włodyka), Patryk Kubicki (64 Mateusz Stryjewski), Rafał Włodarczyk, Konrad Budek, Bartłomiej Faliszewski (90+2 Michał Michalak), Karol Podliński (78 Eryk Sobków) Paweł Tarnowski.

 

 

14.10.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Zdarzają się mecze, po których należy współczuć również sprawozdawcy. Wolałby zamknąć notes na cztery spusty, a komputera nie otwierać wcale. Ale tak się nie da… Z konfrontacji Garbarni ze Zniczem również trzeba zdać relację, choć mecz idealnie mieści się w gatunku opisanym powyżej. Kiedy nic się nie chce… Ani przeklinać zły los, ani uderzać w krytyczne tony, choć z góry wiadomo, że całkowite rozgrzeszenie jest programowo wykluczone.

 

Po feralnym meczu z Legionovią „Garbarze” znów nie dali rady drużynie z Mazowsza. Jakaś prawidłowość, zresztą obliczona na bardzo krótką metę? Nie, stosowanie geograficznego klucza kompletnie jest pozbawione sensu. Natomiast niewątpliwie istnieją podobieństwa między tymi dwoma seansami. Oba miały obiecującą fabułę, przebieg akcji długo dawał wiarę w happy end. Niestety, epilogi stały kompletnie wbrew oczekiwaniom widzów. Oni wtedy i teraz chcieli, aby kończyło się zupełnie inaczej. Bo kupili bilety na film całkiem inaczej spuentowany.

 

Źródła dzisiejszej porażki „Brązowych” wcale nie trzeba głęboko szukać. Ani ze świecą, ani latarką, ani lupą powiększającą. Odpowiedź jest dziecinnie prosta i mieści się w kanonie znanym futbolowi od chwili jego narodzin. Po prostu: nie wolno marnować na seryjną skalę okazji, które będą śnić się po nocach. Idzie o to, aby koszmar poszedł sobie precz jeszcze przed nadchodzącą wyprawą do Łodzi.

 

Wprawdzie zaczęło się od obronionego przez Kozioła strzału Kubickiego, ale to bezapelacyjnie Garbarnia powinna objąć prowadzenie już w 6. minucie. Po sprawnie zawiązanej kombinacji w sytuacji „sam na sam” z Misztalem znalazł się Kiebzak i zrobiłby wszystko optymalnie (uderzenie w kierunku tzw. długiego rogu), gdyby trafił do siatki. Drobiazg…

 

Chwilę później obok słupka główkował” Siedlarz. Po dośrodkowaniu Kostrubały Łukasik, a szkoda, nie zdecydował się na zgrywanie piłki głową wzdłuż linii bramkowej. Nad poprzeczką wypalił z wolnego Serafin. Z kolei Kozioł poradził sobie ze strzałem Włodarczyka. Za moment, po zwodzie w prawą stronę, ładnie uderzył Kitliński, blisko górnego rogu bramki. Kiebzak z mozołem odzyskał piłkę po własnym błędzie, podanie Mistrzyka wyraźnie zaskoczyło Serafina.

 

W 51. minucie Kiebzak efektownie przedarł się lewą flanką, strzał głową oddał Siedlarz, piłka minęła słupek. Na przedpolu przeciwnej bramki doskonałą interwencją zażegnał niebezpieczeństwo Garzeł. Mistrzyk energicznie wdarł się w pole karne, lecz zabrakło podjęcia decyzji oddania strzału. A do bramki Misztala było blisko…

 

W 59. minucie Pietras obsłużył kapitalnym podaniem Kiebzaka, ten nie wpadł w pułapkę ofsajdową i znalazł się oko w oko z Misztalem. Zamiast nieuchronnego strzału było … podanie piłki w ręce bramkarza. Najwyraźniej zabrakło rozwagi, Kiebzak niepotrzebnie pospieszył się, choć wcale nie był do tego przymuszany doprawdy żadną okolicznością.

 

W 70. minucie, po faulu na Wójciku i płaskim zagraniu Kostrubały, strzał Łukasika został zablokowany. Kilka minut później znów dośrodkowywał Kostrubała, a do piłki ponownie doszedł rozgrywający świetne spotkanie Łukasik. Wszyscy widzieli piłkę w siatce, czym popełnili zbiorową omyłkę. I bez znaczenia, że futbolówka przeszła tuż obok słupka.

 

Znicz, przez cały mecz prezentujący się dojrzale, umiał zdyskontować nadmiar fartu. Po zagraniu piłki ręką przez Łukasika Machalski perfekcyjnie wyegzekwował rzut wolny. Mieliśmy 89. minutę meczu, którego wynik został tym sposobem ustalony.

 

 Buchalter rzekłby na koniec, że z jego punktu widzenia guzik obchodzi rejestr zmarnowanych „setek” (dwie Kiebzak, Mistrzyk, Siedlarz, Łukasik). Nie chcę takiego finału dzisiejszej opowieści o bardzo ciekawym meczu, w którym Znicz pokazał, że umie grać w piłkę, a Garbarnia tym bardziej. Kto wie, czy pod względem potoczystości akcji nie zagrała bodaj najlepiej w dotychczasowym meczach u siebie. Należy o tym pamiętać, choć bez wątpienia marne to pocieszenie…

 

Ale przynajmniej nie będzie się na bakier ze sprawiedliwością.

 

Zdjęcia Pani Urszuli Rymarczyk:

 

 

Pomeczowa konferencja prasowa oraz obszerny skrót spotkania:

 

 

 

 

 

 

 

 

STRZELCY GOLI PO 13 KOLEJKACH (18)

 

3 - Serhii Krykun, Tomasz Ogar, Patryk Serafin

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Michał Mistrzyk, Marcin Siedlarz,

Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik

 

 

Czytaj także:

 

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

 

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

 

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

 

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>Karnety i bilety na mecze Garbarni w rundzie jesiennej sezonu 2017/18<<<

 

>>>Rydlówka z drugoligową licencją<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni