II LIGA

DWIE POŁOWY REMISU

 

       

 

GARBARNIA - WISŁA Puławy 1:1 (0:1)

0-1 Arkadiusz Maksymiuk 45

1-1 Tomasz Ogar 85.

  Łukasz Groń oraz Marcin Rusek i Zbigniew Szymanek.

Arbiter techniczny: Daniel Wiejowski (wszyscy Śląski ZPN).

Marcin Cabaj, Łukasz Pietras, Tomasz Ogar - Robert Hirsz, Piotr Żemło, Tomasz Sedlewski, Kacper Szymankiewicz.

 

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Łukasz Pietras , Krzysztof Kalemba, Petar Borovicanin - Filip Wójcik, Marek Masiuda, Wojciech Wojcieszyński, Szymon Kiebzak - Patryk Serafin (55 Michał Kitliński), Marcin
Siedlarz (78 Tomasz Ogar ).

 

WISŁA: Sebastian Madejski - Piotr Żemło , Jakub Smektała (71 Ivan Lytvynuk), Kacper Szymankiewicz (90 Adrian Popiołek), Dawid Pożak, Robert Hirsz (86 Alen Ploj), Tomasz Sedlewski , Bartosz Sulkowski, Arkadiusz Maksymiuk , Jakub Poznański, Niklas Zulciak (59 Piotr Darmochwał).

 

 

11.11.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Ze spisu licealnych lektur obowiązkowych utkwił mi w pamięci intrygujący tytuł powieści Tadeusza Nowaka: „A jak królem, a jak katem będziesz”. W odniesieniu do sezonów 2011-2014 katem wobec Garbarni była Wisła Puławy, która na sześć gier wygrała wszystkie. A konkretyzując, katem był inny Nowak. Oczywiście nie Tadeusz, a Konrad był seryjnym łowcą goli, teraz gra w Motorze Lublin. Coś się dziś zmieniło… Już bez Nowaka Wisła w końcu nie pokonała Garbarni, choć była tego bliska.

 

 Pierwsza połowa bezdyskusyjnie należała do gości. Byli lepiej zorganizowani, opanowali środek pola, ustawicznie szukali wyłomu w murze, który z powodu olbrzymich problemów kadrowych murem mógł być tylko z nazwy. Wszak zdarzyło się dwa razy, że sami „Garbarze” wpędzali się w kabałę.

 

Najpierw z konieczności grający na pozycji stopera Pietras źle zwrócił piłkę Cabajowi, który sekundę wcześniej w ogóle nie powinien adresować piłki do tegoż partnera. Karą indywidualną było pokazanie „żółtka” Cabajowi za popełnienie faulu taktycznego. Ale to był tylko dodatek do kary zbiorowej w postaci podyktowania rzutu wolnego pośredniego w obrębie „16”. Smektała zmarnował tę okazję, innymi słowy spaprał sprawę.

 

W 40. minucie Smektała zdołał natomiast oddać kapitalny, bardzo zaskakujący strzał, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Z kolei w ostatniej minucie pierwszej połowy w roli mimowolnych sojuszników puławian ponownie wystąpili krakowianie. Całkiem niepotrzebnie sprokurowali następny stały fragment gry na własnym przedpolu. I Maksymiuk trafił do siatki sekundy przed gwizdkiem na pauzę. Syndrom Łodzi i Poznania przeniósł się na Kraków...

 

Nieliczne, niemal całkiem skryte pod korcem słabej gry, aktywa „Garbarzy” w tej fazie meczu? Niewątpliwie najbliższy powodzenia był Kiebzak, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać Madejskiego. Niezły, choć trochę niecelny, był strzał Siedlarza. Znamiona niezłej klasy posiadały 2-3 akcje, choć bez należytego sfinalizowania. To zdecydowanie za mało, aby podczas pauzy szczerze nie martwiły się trybuny o epilog całego meczu.

 

Druga połowa w wykonaniu „Brązowych” wyglądała jednak zdecydowanie lepiej. Zwiększono tempo gry, niektóre akcje wreszcie nabrały potoczystości, niepomiernie podniósł się procent pojedynków, które można było wygrać przede wszystkim dzięki walce. No i odniosły właściwy skutek podjęte decyzje personalne. Dobrze wprowadził się do gry Kitliński, a jeszcze więcej wniósł Ogar, choć przebywał na murawie krótko.

 

Równo po godzinie meczu piłka wpadła do siatki Madejskiego. Z bocznego sektora egzekwował rzut wolny Kalemba i zrobił to doskonale. W światło bramki, aby wydatnie zwiększyć prawdopodobieństwo „afery”. Piłkę próbował jeszcze „główkować” Masiuda, ale zapewne bez jego udziału futbolówka po zrobieniu „kozła” wpadła do siatki. W górę jednak poszła chorągiewka asystenta, zapewne chodziło o to, że manewr znajdującego się na pozycji spalonej Masiudy przeszkodził Madejskiemu w wykonaniu interwencji. O ile ta pozycja spalona istotnie miała miejsce. Poprzestańmy, że mogła mieć.

 

W 85. minucie, tym razem po kornerze, znów solidnie „zakotłowało się” na przedpolu Wisły. Teraz najwięcej do powiedzenia miał Ogar i on uniósł ręce w geście triumfu, gdy asystent opowiedział się na korzyść Garbarni. Bo trzeba wiedzieć, że interpretacja zdarzenia tym razem dotyczyła tego, czy piłka wyekspediowana przez defensorów Wisły wcześniej przekroczyła linię bramkową. Orzeczono, że tak.

 

Już przy stanie 1-1 Ogar wykazał się kunsztem, kiedy po minięciu obrońcy oddał soczysty strzał pod poprzeczkę. Ale i Madejski spisał się doskonale, parada golkipera Wisły także była wybornej klasy.

 

Pierwsza połowa dla gości, druga dla gospodarzy. Urodził się z tego punktowy kompromis, na co po trzech kwadransach nie zanosiło się wcale. Przeciwnie, wydawało się, że raz jeszcze pobrzmi cokolwiek zdarta płyta. Kojarzona z refrenem śpiewanym przez dziś przecież nieobecnego Nowaka…

 

==================================================================

 

 

STRZELCY GOLI PO 17 KOLEJKACH (20)

 

4 - Tomasz Ogar

3 - Serhii Krykun, Patryk Serafin,

2 - Marcin Siedlarz

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Michał Mistrzyk, Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik

 

==================================================================

 

>>>16 kolejka: Warta Poznań - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>15 kolejka: Garbarnia - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>14 kolejka: ŁKS Łódź - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>13 kolejka: Garbarnia - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe Garca TV<<<

 

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

 

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

 

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

 

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>Karnety i bilety na mecze Garbarni w rundzie jesiennej sezonu 2017/18<<<

 

>>>Rydlówka z drugoligową licencją<<<

 

==================================================================

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

(aby przejść do albumu, kliknij w zdjęcie poniżej)

 

 

Konferencja prasowa:

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni