Michał Kołodziejczyk (Wierna, 45+1, za dwie zółte).

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Norbert Piszczek, Karol Kostrubała, Krzysztof Kalemba, Konrad Wieczorek - Szymon Kiebzak (79 Damian Nieśmiałowski), Łukasz Pietras, Łukasz Nowak (83 Marek Masiuda), Dominik Gaudyn (63 Mateusz Ciesielski) - Tomasz Ogar , Marcin Siedlarz (64 Mariusz Stokłosa).

WIERNA: Bartosz Gugulski - Szczepan Krzeszowski, Marcin Grunt , Michał Bała , Michał Kołodziejczyk , Karol Krzyżyk (88 Sylwester Trybek), Damian Czarnecki, Sebastian Hajduk (46 Tomasz Foksa, 85 Kacper Rak), Michał Malinowski (76 Bartłomiej Kraus), Marcin Kołodziejczyk , Michał Smolarczyk .

10.09.2016 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Z zupełnie niespodziewaną, acz jakże miłą wizytą na stadionie Garbarni zjawił się dziś prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - Zbigniew Boniek. W towarzystwie prezesa Małopolskiego ZPN - red. Ryszarda Niemca i dyrektora Departamentu ds. Mediów i Komunikacji - Janusza Basałaja słynny piłkarz oglądał zwycięstwo „Brązowych”, którzy wyjątkowo pod wodzą Marcina Sadki pokonali Wierną Małogoszcz 2:1. Kiepska seria została przerwana. Dzięki zaksięgowaniu kompletu punktów „Garbarze” odzyskali fotel lidera, choć warto pamiętać, że wciąż panuje w czołówce tabeli duży tłok.

Szanowni goście przyjechali na Rydlówkę tuż pod koniec pierwszej połowy dramatycznego meczu. W tej części gry bezbramkowy stan spotkania nie uległ zmianie. Utrzymująca się przewaga Garbarni nie dała efektu.

Po dośrodkowaniu Piszczka gospodarze zyskali korner. Po kontrze Wiernej Marcin Kołodziejczyk uderzył obok słupka. Kolejny korner odgwizdano po energicznej szarży Kiebzaka prawą flanką. W 24. minucie z bocznej strefy boiska chytrze wykonywał rzut wolny Kalemba, Gugulski był na posterunku. Chwilę później interesującą współpracę zawiązali Piszczek i Kiebzak, atakujący wślizgiem piłkę Ogar nie zdołał jej wepchnąć do siatki.

Nad poprzeczką „główkował” właśnie Ogar. Ładnie przymierzył z dystansu Kalemba, nieco za wysoko. W boczną siatkę przeciwnej bramki trafiła futbolówka po rzucie wolnym Marcina Kołodziejczyka. Z półobrotu strzelał Ogar, Gugulski nie dał się pokonać. Po strzale Nowaka z dystansu niewątpliwie by padł efektowny gol, gdyby tylko pomocnik Garbarni trafił w światło bramki.

Zaś już w przedłużonym czasie gry drugą żółtą kartkę, w tym przypadku za sfaulowanie Piszczka, zainkasował Michał Kołodziejczyk. Decyzja arbitra została oprotestowana przez trenera Wiernej, Mariusza Lnianego, również w trakcie pomeczowej konferencji.

W przerwie nastała pora na pozaprotokolarny ceremoniał. Znów doszło do spotkania na linii Jasiówka - Boniek, choć już nie na murawie piłkarskiej. Prezes Garbarni Jerzy Jasiówka toczył przed półwieczem z okładem zaciekłe boje ze stoperem Polonii Bydgoszcz, Józefem Bońkiem, ojcem „Zibiego”. Ten z kolei pamiętał Jasiówkę z wyjazdowych meczów Garbarni z bydgoskim Zawiszą, gdzie Boniek junior uczył się futbolowego abecadła.

Rozpoczęła się urokliwa, sentymentalna podróż w dawne czasy… Poprzedziły ją podziękowania za otrzymaną ostatnio z PZPN - podobnie jak inne kluby III ligi - kamerę do rejestrowania meczów, opatrzoną przez prezesa centrali serdecznym adresem. Otwarcie nowego budynku klubowego powinno stanowić doskonałą okazję, aby niebawem podjąć prezesa Bońka ponownie, już w zdecydowanie okazalszych progach.

A tak przy okazji… Kiedy inny sternik PZPN, z grona poprzedników Bońka, gościł na Garbarni? Uruchamiamy szare komórki, nawet wracamy w lata tuż powojenne i nijak nie możemy przypomnieć sobie takiej sytuacji… Znajdzie się ktoś, kto potrafi rozwikłać tę zagadkę? Jeśli tak, otrzyma dożywotnio kartę wstępu na mecze „Garbarzy”. Może kiedyś doczekamy się zatłoczonych trybun, bo dziś było z frekwencją fatalnie…

„Zibi” uspokajał po pierwszym kwadransie drugiej połowy: „Panowie, spokojnie, będzie zwycięstwo 2:0”. Przepowiednia o trzech punktach sprawdziła się, w wymiarze cyfrowym wyglądało to jednak trochę inaczej. Mimo osłabienia liczebnego to Wierna w 63. minucie otworzyła wynik. Z prawej strony uderzał Krzeszowski, Kozioł nie utrzymał piłki w rękach, ze skuteczną dobitką głową podążył Smolarczyk. Nastąpiło to przy ogromnej, wręcz miażdżącej przewadze „Garbarzy”, którzy na dodatek co chwila dochodzili do stuprocentowych sytuacji.

„Setki” w drugiej połowie mieli: Kiebzak, dwukrotnie Gaudyn, Stokłosa… A wcale nie jest to enumeratywne wyliczenie, takich okazji było bez liku. W końcu jednak lewą flanką przedarł się Wieczorek, a formalności dopełnił Ogar. Chwilę później z kolei zaatakował z przeciwległego skrzydła Piszczek, zaś „samobója” pechowo zaliczył Bała.

Cieszy bardzo, że po prawie rocznej nieobecności spowodowanej ciężką kontuzją wrócił do gry wcześniejszy lider środkowej formacji, Masiuda. Już w przedłużonym czasie gry bardzo groźnie „główkował” Smolarczyk i Wierna była bliska wyrównania. W meczu, który po zbilansowaniu „setek” powinna przegrać mniej więcej 2:7…

To zdanie jasno określa katastrofalną nieskuteczność „Brązowych”. W obliczu następnej wizyty Zbigniewa Bońka na Rydlówce, całkiem niezależnie od sfinalizowania inwestycji, zaordynowanie specjalnych treningów strzeleckich wydaje się zadaniem absolutnie priorytetowym.

Skrót spotkania

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<