0-1 Marcin Siedlarz 60.

Mateusz Kowalski oraz Michał Molenda i Dominik Wrona (KS Kielce).

Szymon Kiebzak (Garbarnia).

WIERNA: Bartosz Gugulski - Szczepan Krzeszowski, Michał Bała (77 Kamil Łebek), Michał Kołodziejczyk, Mateusz Zawadzki, Michał Malinowski (62 Piotr Paprocki), Damian Czarnecki, Sylwester Trybek (77 Hubert Mularczyk), Bartłomiej Wijas, Tomasz Foksa, Bartłomiej Kraus (69 Marcin Kołodziejczyk).

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba, Dariusz Łukasik, Petar Borovićanin - Damian Nieśmiałowski (85 Tomasz Liput), Łukasz Pietras, Karol Kostrubała, Michał Kitliński (58 Tomasz Ogar) - Marcin Siedlarz (80 Mateusz Ciesielski), Szymon Kiebzak .

17.05.2017 (JC, AB)

W zaległym meczu 25 kolejki III Ligi, który nie został rozegrany 22 kwietnia br. z powodu złego stanu murawy, prowadzona przez trenera Mirosława Hajdę Garbarnia pokonała dziś w Małogoszczu Wierną 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie Marcin Siedlarz, a dzięki temu zwycięstwu Młode Lwy powróciły na fotel lidera i wyprzedzają lubelski Motor z przewagą dwóch punktów.

Garbarnia już w 7. minucie miała wyśmienitą okazję do otwarcia wyniku. Borovićanin wyrzucił piłkę z autu do Pietrasa,  ten mu ją odegrał, "Boro" ostro i skutecznie powalczył o pozycję z jednym z gospodarzy i zacentrował spod końcowej linii. Futbolówka zatoczyła łuk i spadła na 17 metr, gdzie na klatkę piersiową przyjął ją Nieśmiałowski i oddał bardzo dobry i mocny strzał z powietrza. Tylko poprzeczka uratowała Wierną od utraty gola.

W 10. minucie Siedlarz główkował w polu karnym i po zderzeniu z obrońcą upadł na rękę. Najprawdopodobniej to właśnie zdarzenie przypłacił urazem palca, ale mimo to pozostał na boisku. Jak się później okazało, ze sporym pożytkiem dla drużyny.

W 11. minucie Krzeszowski oddał silny strzał z rzutu wolnego z kąta, po którym piłka minęła poprzeczkę. W 15. minucie przed szansą stanął Kraus, ale Cabaj - wprawdzie na raty, ale jednak - wyjaśnił sytuację. W 18. minucie Siedlarz zagrywał wzdłuż pola bramkowego do nadbiegającego Kiebzaka. Wydawało sie, że będzie gol, tymczasem "Kiebzi" został sprowadzony do parteru przez obrońcę. Jedenastki jednak nie było, gdyż arbiter inaczej ocenił tę sytuację.

W 20. minucie szybką kontrę Garbarni finalizował Borovićanin, jednak Gugulski obronił jego strzał. W 26. minucie po wymianie podań w tercecie Borovićanin - Kostrubała - Kitliński ten trzeci dograł do Siedlarza, którego strzał bramkarz gospodarzy przeniósł nad poprzeczką. W 29. minucie po kornerze dla Wiernej obok słupka główkował Zawadzki. W 31. minucie po dośrodkowaniu Kiebzaka Siedlarz nie sięgnął piłki głową.

W 54. minucie Siedlarz ładnie uciekł lewą stroną i dogrywał wzdłuż linii bramkowej w kierunku Kiebzaka i Nieśmiałowskiego. Desperacka obrona bramkarza Wiernej do spółki z Foksą sprawiła, że Brązowym przypadł tylko rzut rożny.

W 60. minucie po rozbiciu ataku gospodarzy przez Łukasika piłka trafiła do Ogara, ten głową przedłużył  do Nieśmiałowskiego, który z kolei podał w tempo do Siedlarza. Ten bardzo dobrze zastawił piłkę i z obrońcą na plecach nie zmarnował sytuacji sam na sam z Gugulskim. To była bardzo przyjemna dla oka akcja "Garbarzy", a co ważniejsze, wreszcie przyniosła im wymierny efekt.

W 63. minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Kalemba, ale Gugulski poradził sobie z obroną. W 65. minucie po kornerze dla Wiernej w polu karnym Garbarni powstało spore zamieszanie. Piłka znalazła się nawet w bramce, ale Zawadzki przed jej tam umieszczeniem pomógł sobie ręką, co zostało wychwycone przez arbitrów.

W 71. minucie ładną akcję przeprowadzili Kiebzak z Siedlarzem, ale zakończyła sie ona minimalnym ofsajdem. W 74. minucie Gugulski obronił strzał Kostrubały. W 77. minucie groźną akcję przeprowadzili gospodarze, po podaniu Paprockiego Marcin Kołodziejczyk strzelił jednak nad celem. W 86. minucie Kalemba kapitalnie uderzył z wolnego z 20 metrów, ale fantastyczną robinsonadą popisał się Gugulski i sparował piłkę poza linię boczną boiska.

Za chwilę Kalemba doskonale zastawił w swoim polu karnym jednego z gospodarzy, gdy było groźnie pod bramką Cabaja.
W 89. minucie goście mieli stuprocentową okazję do podwyższenia rezultatu. Po otwierającym podaniu bodajże Ciesielskiego wychodzący na pozycję Liput wypatrzył podążającego za akcją Ogara i zagrał do niego, ale piłkę po oddanym z kilku metrów przez napastnika Garbarni strzale z linii bramkowej wybił Michał Kołodziejczyk.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym dla gospodarzy Cabaj obronił strzał głową oddany przez Wijasa. Dwie minuty później kontra Garbarni z udziałem Kiebzaka zakończyła się tylko rzutem rożnym.

Brązowi przywożą z Małogoszcza bardzo cenne trzy punkty. Pomimo tego, że styl wygranej daleki był od olśniewającego, to jednak pełna zdobycz z grającym bez presji rywalem jest sama w sobie powodem do satysfakcji. Tym bardziej - co pokazał nasz profil na portalu Facebook - że dzisiejsze zawody wzbudzały bardzo duże emocje wśród kibiców, nie tylko Garbarni.

Już w najbliższą sobotę 20 maja o godzinie 15:00 Garbarnia podejmuje na Rydlówce Avię Świdnik. Zapraszamy Państwa do przybycia na nasz stadion i wsparcia nowego lidera IV grupy III ligi.

W drodze po następny krok...

Skrót spotkania

Małogoszcz Info:

>>>22 kolejka: Motor Lublin - Garbarnia 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>21 kolejka: Garbarnia - Cosmos Nowotaniec 3:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>20 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, skrót TVP<<<

>>>19 kolejka; Garbarnia - Resovia 3:2 (2:2) - zdjęcia, gole<<<

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<