REWANŻOWY MECZ O AWANS DO II LIGI

O AWANSIE WARTY ZADECYDOWAŁ RZUT KARNY

PODYKTOWANY PRZEZ ASYSTENTA...

 

     

 

 WARTA Poznań - GARBARNIA 1:0 (0:0)

1-0 Łukasz Białożyt 88 (karny).

  Łukasz Bednarek (Koszalin) oraz Jacek Tokarski i Krzysztof Stępień (obaj KS Opole).

Arbiter techniczny: Janusz Rybarczyk (Koszalin).

Artur Marciniak, Adrian Laskowski - Michał Kitliński, Łukasz Pietras, Tomasz Ogar, Norbert Piszczek, Mateusz Pawłowicz, Mariusz Stokłosa.

Mateusz Pawłowicz (Garbarnia, 90), Marcin Siedlarz (Garbarnia, po meczu).

 

WARTA: Mateusz Filipowiak - Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz (82 Jan Paczyński), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (90 Alain Ngamayama), Adrian Laskowski , Filip Brzostowski (85 Adrian Szynka), Łukasz Białożyt , Artur Marciniak , Krzysztof Biegański (71 Dominik Chromiński), Tomasz Koziorowski.

Trener Tomasz Bekas.

 

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Petar Borovićanin, Kamil Moskal, Krzysztof Kalemba (32 Norbert Piszczek ),
Mateusz Pawłowicz - Mariusz Stokłosa , Łukasz Pietras (85 Dariusz Łukasik), Łukasz Nowak, Michał Kitliński (57 Piotr Ferens) - Patryk Serafin, Tomasz Ogar (67 Marcin Siedlarz ).

Trener Mirosław Hajdo.

 

 

15.06.2016 (JC, AB)

W dramatycznych okolicznościach przegrała Garbarnia rewanżowe spotkanie o awans do II Ligi z Wartą w Poznaniu. O zwycięstwie premiującym w dwumeczu gospodarzy przesądził rzut karny, o którym zadecydował sędzia asystent, bowiem pierwotnie arbiter główny daleki był od wskazania punktu 11 metrów...

 

Zaczęło się dość nerwowo, już w 4. minucie Michał Kitliński obejrzał żółtą kartkę. W 6. minucie Petar Borovićanin wyrzutem z autu uruchomił Łukasza Nowaka, ten podał do Tomasza Ogara, a piłka po strzale napastnika Garbarni po rykoszecie powędrowała wysoko nad poprzeczką. Po kornerze było groźnie, ostatecznie jednak sytuację wyjaśnił Adrian Laskowski.

 

W 10. minucie Nowak dobrym podaniem posłał piłkę w pole karne do Mariusza Stokłosy, ten jednak zawahał się przez moment i stracił futbolówkę. W odpowiedzi obrońcy Garbarni zablokowali strzał Michała Ciarkowskiego. Groźnego dośrodkowania Adriana Laskowskiego nie wykorzystał żaden z jego kolegów. Za chwilę Marcin Cabaj obronił strzał Ciarkowskiego. Ten sam zawodnik w 18. minucie został pozbawiony piłki przez interweniującego wślizgiem Łukasza Pietrasa. To były bardzo dobre sytuacje poznaniaków.

 

W 25. minucie po dobrej akcji Garbarni i centrze Mateusza Pawłowicza Stokłosę ubiegł w polu karnym Nikodem Fiedosewicz. Po kornerze piłkę przejęli gospodarze i po błyskawicznej kontrze uderzał groźnie Ciarkowski, ale Cabaj był na posterunku.

 

W 27. minucie Borovićanin zaskakująco wrzucił piłkę z atu pod nogi Stokłosy, ten jednak został zablokowany w polu karnym, w efekcie Garbarnia zyskała tylko rzut rożny. W 29. minucie po ładnej akcji gości Nowak z dystansu strzelił nad poprzeczką.

 

W 32. minucie na skutek urazu boisko opuścił kapitan Garbarni Krzysztof Kalemba. Wprowadzony za niego Norbert Piszczek zajął miejsce na prawej obronie, Borovićanin przeszedł na lewą stronę, a rolę drugiego obok Kamila Moskala stopera przejął Pawłowicz.

 

Piszczek zagrywał do Patryka Serafina, lecz ten nie zdołał opanować piłki. Do dośrodkowania Serafina z prawej strony nie doszedł w polu karnym żaden z Garbarzy.

 

Druga połowa toczyła się w strugach ulewnego deszczu (nie mogło być inaczej podczas barażu Garbarni).

 

Doskonałą okazję w 50. minucie mieli gospodarze: po bardzo groźnym strzale głową Łukasza Spławskiego Cabaj popisał się efektowną interwencją, przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 53. minucie po kornerze Spławski strzelił obok słupka. W 57. minucie Pietras przejął piłkę w środku pola i zagrał szybko do Ogara, ten został jednak zablokowany przed polem karnym Warty. W 58. minucie Nowak strzałem z woleja posłał piłkę obok słupka. W 60. minucie Cabaj intuicyjnie obronił strzał Spławskiego.

 

W 68. minucie tuż po wejściu na boisko Marcin Siedlarz podawał do Nowaka, w ciekawie zapowiadającej się akcji pomocnik Garbarni nie opanował piłki. W 69. minucie po dograniu Łukasza Białożyta do strzału głową szykował się Krzysztof Biegański, ale ubiegł go Borovićanin.

 

W 73. minucie Nowak z 18 metrów pomylił się nieznacznie. W 74. minucie podanie Fiedosewicza do Dominika Chromińskiego przeciął Cabaj. W 77. minucie do dośrodkowania Piotra Ferensa nie doszedł żaden z jego kolegów.  W 82. minucie obok bramki z dystansu uderzał Filip Brzostowski.

 

W 86. minucie po dośrodkowaniu Artura Marciniaka z rzutu wolnego w polu karnym Garbarni po rzekomym starciu z Nowakiem padł Laskowski. Arbiter główny nakazał grać dalej, jednak po interwencji liniowego podyktował budzącą kontrowersje jedenastkę. Na gola zamienił ją Łukasz Białożyt.

 

Na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Najpierw żółtą, a - po kolejnej (!) konsultacji arbitra głównego z liniowym - czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Pawłowicz. Jakby tego było mało, w piątej minucie doliczonego czasu gry Warta wykonywała drugi rzut karny. Tym razem Cabaj obronił strzał Ciarkowskiego.

 

Całe spotkanie zostało przedłużone o 12 minut. Niemniej jednak sytuacją, która jeszcze długo będzie rozbierana na czynniki pierwsze, będzie "wapno" podyktowane w 86. minucie. Nie będziemy tego komentować na gorąco, jednak raczej sprawa bez echa nie pozostanie.

 

Co i tak nie zmieni faktu, że kosztem Garbarni awans do II Ligi wywalczyła Warta...

 

Czytaj także:

 

>>>Garbarnia Kraków - Warta Poznań 3:2 (2:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

 

Zdjęcia Pawła Zapióra:

 

 

Zdjęcia Michała Zapióra:

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni