"GARBARNIA CUP" ROCZNIKA 2006

TARNOVIA BEZKONKURENCYJNA WŚRÓD ŻAKÓW

Ekipa Garbarni w towarzystwie pani Ewy Wachowicz.

09.06.2015 (AB, MW)

W niedzielę 7 czerwca 2015 roku odbył się na Rydlówce Turniej "Garbarnia Cup" dla zawodników z rocznika 2006. Triumfatorem została ekipa Tarnovii, pod opieką trenera Pana Krzysztofa Świerzba. Drugie miejsce przypadło Stali Mielec, a trzecie Jadwidze Kraków.

W niedzielnym Turnieju na Rydlówce zwyciężyła przede wszystkim radość i dobra zabawa jego uczestników, czerpana z gry w piłkę. Roześmiane twarze młodych zawodników i zawodniczek sprawiły, że główni aktorzy imprezy bardzo dobrze znieśli niesamowity upał.

Wszystkie dzieci wyjechały z Rydlówki z pamiątkowymi medalami i pucharami, które wręczała Pani Ewa Wachowicz, gość specjalny turnieju.

Osiem zespołów rozgrywało trwające po 15 minut spotkania w systemie każdy z każdym. Czas trwania meczów, w uzgodnieniu z trenerami drużyn, skrócono ze względu na panujący upał, pierwotnie zakładano grę po 18 minut.

Jeśli chodzi o Garbarnię, to nasi chłopcy rozpoczęli turniej bardzo dobrze od dwóch wygranych meczów 2:1 z Unią Tarnów i 2:0 z Milenium Skawina .W trzecim meczu zremisowali 1:1 z Dalinem Myślenice , następnie zagrali z AP Limanovia i wygrali 1:0. Po 4 kolejkach nasi chłopcy zajmowali 2 miejsce, ale po przerwie przyszło im grać z najlepszą trójką turnieju. Przy ponad 30 stopniowym upale nasi chłopcy opadli z sił i przegrali te 3 mecze odpowiednio z Tarnovia 0:2, z Jadwigą 0:2 i w ostatnim meczu, który decydował o miejscach na podium przegrali, mimo bardzo dobrej gry, 0:1 ze Stalą Mielec.

Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce które można uznać za dobry wynik, bo poziom turnieju był wysoki. Ale nie wynik sie liczył w turnieju tylko zabawa dla dzieci. Wszystkie drużyny miały możliwość zrobienia zdjęcia z Panią Ewą i z tego skorzystały. Każdy chętny dostał także autograf.

Lista uczestników Turnieju:

TARNOVIA, DALIN MYŚLENICE, MILENIUM SKAWINA, JADWIGA KRAKÓW, STAL MIELEC, UNIA TARNÓW, GARBARNIA, LIMANOVIA.

Najlepszym strzelcem turnieju został HUBERT JASIAK z Tarnovii (8 goli), najlepszym bramkarzem MIKOŁAJ DESPEKT z Jadwigi, a najlepszym zawodnikiem WIKTOR FILIPCZYK  z Garbarni.

Wyróżnieni zostali także trenerzy, którzy swoją postawą pokazali, że nie wynik, a radość z gry jest dla dzieci najważniejsza. Ci trenerzy to wzór godny naśladowania.

Nagrody te otrzymali:

PAN ROBERT RADZISZEWSKI Z MILENIUM SKAWINA

PAN RAFAŁ ŁAPA Z KS DALIN MYŚLENICE

PAN MARCIN CHMURA Z GARBARNI KRAKÓW .

W czasie trwania imprezy można było składać datki na akcję "Daj dziesiątaka na uśmiech dzieciaka", prowadzoną przez Fundację Drużyna Chrystusa, która za zebrane środki organizuje między innymi obozy sportowe dla dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. W naszym Turnieju została zlicytowana piłka z podpisami mistrzowskiej ekipy Wisły Kraków z 2011 roku. Piłkę zakupili rodzice zawodników naszego Klubu i od razu przekazali ją Fundacji do kolejnych licytacji. To bardzo szlachetny gest z ich strony. Dziękujemy w imieniu Fundacji, ale także swoim.