III LIGA

PRZESTROGA PŁYNĄCA Z WYGRANEJ

 

   

 

GARBARNIA - MKS TRZEBINIA SIERSZA 1:0 (0:0)

1-0 Marcin Siedlarz 51 (głową)

Michał Górka oraz Szymon Wiśniowski i Daniel Witek (KS Tarnów).

Łukasz Pietras - Tomasz Sanok, Jan Martyniak, Radosław Górka, Marcin Kalinowski.

 

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Dariusz Łukasik, Krzysztof Kalemba, Petar Borovićanin - Szymon Kiebzak (82 Mateusz Ciesielski), Marek Masiuda, Łukasz Pietras (67 Karol Kostrubała), Damian Nieśmiałowski - Tomasz Ogar (76 Michał Kitliński), Marcin Siedlarz  (90+2 Norbert Piszczek).

 

MKS TRZEBINIA: Tomasz Wróbel - Mariusz Stokłosa (90+2 Szymon Kurek), Paweł Sawczuk, Marcin Kalinowski , Bartosz Jagła, Michał Kowalik (78 Mateusz Stanek), Radosław Górka , Mateusz Majcherczyk, Marek Mizia, Dawid Dudek (68 Jan Martyniak ), Łukasz Sochacki (62 Tomasz Sanok ).

 

 

6.05.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 Jesienią ubiegłego roku, tego dnia wybitnie piękną, Garbarnia bezdyskusyjnie zaksięgowała komplet punktów w Trzebini. Wynik 3:0 został ustalony już przed przerwą, a na listę wpisywali się kolejno Kostrubała, Kalemba i Ogar.

 

Najistotniejszą konkluzją płynącą z obserwacji dzisiejszego rewanżu jest to, że „Garbarze” znów byli górą. O skromnym zwycięstwie przesądził przytomny strzał głową Siedlarza. Trzech punktów nikt nie odbierze, ale pochwał tym razem nie będzie. Ba, poza liczbowym aspektem sprawy nie może być o tym mowy…

 

W szeregach gości musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek Ochman i Gawęcki. Te absencje nie zmieniły jednak faktu, że to podopieczni Macieja Antkiewicza stworzyli sobie do pauzy stuprocentową sytuację. W 20. minucie oko w oko z Cabajem znalazł się Sochacki, ale zdumiewająco łatwo, niemal bez walki, przegrał ten pojedynek. Akurat Sochacki zaraz po pierwszym gwizdku miał inną okazję, jednak uderzył za wysoko.

 

To było w 2. minucie, a chwilę później egzekwował rzut wolny Kalemba. Piłka podobnie jak w Rzeszowie zmieniła kierunek po odbiciu się od muru, ale tym razem nie wpadła do siatki. Wkrótce po „setce” Sochackiego centrował Nieśmiałowski, piłkę zgrał głową Ogar, futbolówka wylądowała w rękach Wróbla.

 

W 27. minucie na przedpolu gości znów trzeba było bić na alarm. Z rzutu wolnego miękko wrzucił piłkę, po uderzeniu głową przez jednego z zawodników (Ogar?, defensor przyjezdnych?) Wróbel desperacko interweniował, dobitka Kalemby z kąta była zdecydowanie za wysoka. Chwilę później Kiebzak finalizował ładną akcję, Garbarnia uzyskała korner. Po nim strzał głową Ogara był niecelny. Właśnie Ogar wkrótce nawiązał składną współpracę z Kiebzakiem, dla gości skończyło się na strachu.

 

Pod przeciwną bramką znajdujący się w dogodnym położeniu Mizia (jak Stokłosa - kiedyś w Garbarni) nie zdołał przyjąć piłki. Z kolei Kowalik po biegu na dłuższym dystansie starał się pokonać Cabaja, ten był górą. Kowalik niebawem znów złożył groźną wizytę. Natomiast przy wykonywaniu następnego rzutu wolnego nie popisał się Borovićanin.

 

Garbarnia, per saldo, straciła trzy pierwsze kwadranse. Przyczyna? Zapewne niedostateczna koncentracja, zbytnie hołdowanie hasłu, że musi być lekko, łatwo i przyjemnie. To było absolutnie błędne założenie, na dodatek Sochacki mógł je brutalnie zweryfikować… Co wtedy?

 

Drużyna prowadzona przez Mirosława Hajdę rozpoczęła znacznie żwawiej drugą połowę. Kiebzak lobem pod poprzeczkę dał konkretne zatrudnienie Wróblowi. Po kornerze bliski powodzenia był Łukasik. Aż wreszcie Pietras chytrze zagrał na przedpole gości, zaś znajdujący się tam Siedlarz oddał strzał głową, po którym piłka wpadła do siatki. Nikt jeszcze nie wiedział, że będzie to na wagę trzech punktów. Tym bardziej, że dosłownie za moment znów Pietras popisał się doskonałym zagraniem, ale Kiebzak z bliskiej odległości minimalnie przestrzelił.

 

Trzebinia przeżyła traumę i wciąż, bo było tylko 0:1, nie traciła na nadziei. Błąd „Garbarzy” na własnej połowie mógł zdyskontować Mizia, Cabaj był na posterunku. Natomiast po centrze Nieśmiałowskiego zażegnał niebezpieczeństwo jeden z defensorów gości.

 

Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry byliśmy świadkami bezapelacyjnie najciekawszej akcji meczu. Siedlarz w środkowej strefie boiska „założył siatkę” rywalowi i pierwszorzędnie zagrał prostopadle do Ogara. Ten idealnie wyczuł moment wyjścia „w uliczkę”, lecz w sytuacji z gatunku „sam na sam” nie wytrzymał próby nerwów. Może trzeba było mijać Wróbla? A może zastosować „podcinkę”, skoro golkiper Trzebini już kładł się na murawę? Obojętnie, efektowna akcja nie została uwierzytelniona przybiciem urzędowej pieczęci, szkoda…

 

W 83. i 88. minucie goście bezskutecznie domagali się od arbitra podyktowania „11”. Trzebinia do końca szukała remisu, ale też mogła przyjąć do wiadomości podwojenie straty. Po sfaulowaniu Łukasika i trafieniu przez Kalembę w mur z rzutu wolnego Wróbel sparował strzał Ciesielskiego. Z dobitką podążył Kostrubała i trafił w słupek.

 

Z 16. zwycięstwa Garbarni w sezonie, co w końcu najważniejsze, płynie wszak przestroga. Że w tej lidze nie ma meczów „łatwych”, albo „łatwiejszych”. Jak przed rokiem w Woli Rzędzińskiej…

 

Skrót filmowy i pomeczowe wypowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć Pawła Zapióra:

 

 

================================================================================

 

Czytaj także:

 

>>>27 kolejka: Stal Rzeszów - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>24 kolejka: JKS 1909 Jarosław - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

 

>>>23 kolejka: Garbarnia - Spartakus Aureus Daleszyce 3:0 (2:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

 

>>>22 kolejka: Motor Lublin - Garbarnia 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

 

>>>21 kolejka: Garbarnia - Cosmos Nowotaniec 3:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

 

>>>20 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, skrót TVP<<<

 

>>>19 kolejka; Garbarnia - Resovia 3:2 (2:2) - zdjęcia, gole<<<

 

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

 

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

 

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>11 kolejka: MKS Trzebinia/Siersza - Garbarnia 0:3 (0:3) - zdjęcia<<<

 

>>>10 kolejka: Garbarnia - Stal Rzeszów 1:0 (1:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>9 kolejka: Podlasie Biała Podlaska - Garbarnia 0:0 - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:1 (0:0)- skrót Garca TV<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - JKS Jarosław 1:2 (1:1) - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Spartakus Daleszyce - Garbarnia 2:2 (2:2)<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Motor Lublin 0:3 (0:0)- zdjęcia, materiał filmowy<<<

 

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni