V LIGA

REMIS W DESZCZU

 

 

 

GARBARNIA II - TRAMWAJ Kraków 2-2 (1-1)

1-0 Konrad Kuliszewski 10

1-1 Jakub Osuch 38 (karny)

2-1 Tomasz Kalicki 52

2-2 Dawid Wrzodek 76.

 

Karol Cienkosz oraz Mateusz Czerwień i Mateusz Gądek (KS Myślenice).

Jękot, Senderski, Rojek - Gniadek 2, Szewczyk.

Gniadek (Tramwaj, 89, za dwie żółte).

 

GARBARNIA II: Adrian Jękot  - Paweł Rojek , Sławomir Zygmunt, Jakub Kopeć, Przemysław Senderski - Sebastian Kokoszka (65 Przemysław Gruchacz), Piotr Dolczak (83 Jan Barabasz), Mateusz Ząbczyk, Marcin Marut (46 Michał Matyasik) - Tomasz Kalicki ,  Konrad Kuliszewski (75 Dawid Palej).

 

TRAMWAJ: Kamil Zieliński - Łukasz Szewczyk , Michał Szura, Paweł Mirończuk, Dariusz Osuch, Jakub Osuch , Piotr Suślik, Kacper Makówka (82 Paweł Walasek), Bartosz Wzorek (77 Jakub Biale), Piotr Leś (46 Dawid Wrzodek ), Dariusz Gniadek .

 

 

11.05.2014 (AB)

Podziałem punktów zakończył się mecz Garbarni II z Tramwajem. Przez niemal całe spotkanie zawodnikom towarzyszył padający deszcz, który utrudniał zaprezentowanie pełni technicznych umiejętności, ale walki i zaangażowania nie można odmówić żadnemu uczestnikowi zawodów. Nie zabrakło też kontrowersji związanych z pracą arbitrów, które wzbudziło podyktowanie rzutu karnego dla gości w 38 minucie.

 

W 6. minucie Zieliński przeniósł nad poprzeczką piłkę po strzale Kokoszki, który został obsłużony przez Kalickiego dokładnym podaniem. W 10. minucie Kuliszewski przejął piłkę na 20 metrze, podciągnął z nią w pole karne i pomimo asysty dwóch obrońców oddał strzał, którym zupełnie zaskoczył bramkarza Tramwaju.

 

W 18. minucie ponad poprzeczką bramki Jękota główkował J. Osuch. W 25. minucie Kalicki dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, Ząbczykowi zabrakło dosłownie milimetrów do sięgnięcia piłki głową. W 28. minucie Senderski głową wybił piłkę po strzale Wzorka. W 32. minucie Senderski posłał mocną piłkę w pole karne, ta odbijała się od pleców dwóch zawodników Tramwaju, a w końcu wylądowała w rękach Zielińskiego. W 33. minucie przed bramkarzem Tramwaju znalazł się Kokoszka, jednak oddał zbyt słaby strzał i Zieliński nie miał kłopotów z jego obroną.

 

W 38. minucie w polu karnym Garbarni miała miejsce sytuacja, która wzbudziła wspomniane na początku relacji kontrowersje. Sł. Zygmunt wślizgiem ratował sytuację, chcąc wybić piłkę spod nóg Gniadka. Z perspektywy ławki Brązowych nie było mowy o wydaniu kategorycznej oceny, czy wślizg był czysty, czy też nie. Ale po meczu nawet w ekipie gości zdania co do słuszności podyktowania "jedenastki" były podzielone. Wątpliwości mógłby rozwiać tylko zapis video i to z dobrze ustawionej kamery.

Najbliżej całej akcji byli sędziowie (główny Karol Cienkosz oraz liniowy Mateusz Gądek), którzy wątpliwości nie mieli. Całkiem możliwe, że słusznie. Rzut karny pewnie wykorzystał J. Osuch.

 

W drugiej odsłonie obie drużyny dążyły do zmiany rezultatu. W 49. minucie Kokoszka dograł piłkę do Ząbczyka, ten minimalnie chybił. W 50. minucie Dolczak zza pola karnego strzelił minimalnie obok słupka. W 51. minucie grający trener gości, były zawodnik Garbarni, Łukasz Szewczyk głową wybił piłkę na korner po akcji Matyasika.

 

W 52. minucie padł drugi gol dla Garbarni. Z autu wrzucił piłkę Senderski, Kuliszewski ładnie uwolnił się spod opieki naciskającego obrońcy i dograł do Kalickiego, a ten strzałem tzw. "podcinką" umieścił piłkę w siatce.

 

W 60. minucie po strzale Wzorka interweniował Jękot,  a dobitka Gniadka skończyła się na bocznej siatce. W 63. rzut wolny z dystansu wykonywał Senderski, Zieliński był na posterunku. W 64. minucie Jękot wybiciem piłki na korner uratował sytuację po akcji Wzorka. W 69. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął debiutujący w seniorach wychowanek Garbarni Michał Matyasik (junior starszy, rocznik 1996), ale Zieliński wykazał się znajomością bramkarskiego fachu i instynktownie obronił jego strzał.

 

W 76. minucie Wrzodek wykończył zespołową akcję Tramwaju i doprowadził do wyrównania.

 

 W 85. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni z pola karnego, ostatecznie strzał Kalickiego odbił się od muru zawodników gości. W 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Gniadek, ale nie miało to już większego wpływu na przebieg meczu.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**********************************************************************************

 

Prezentujemy szczegółowy kalendarzyk z uwzględnieniem meczów zespołów Garbarni do końca sezonu

(kliknij w ikonę piłki):

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV