V LIGA

MŁODE LWY ODCZAROWAŁY "WŁASNE PODWÓRKO"

 

  

 

GARBARNIA II - TĘCZA Piekary 3:0 (1:0)

1-0 Mateusz Ząbczyk 45

2-0 Mateusz Ciesielski 59 (głową)

3-0 Mateusz Pawłowicz 72.

  (bez zarzutu) Sławomir Łojas oraz Jan Dzik i Aleksander Najman (Małopolski ZPN).

Dominik Gaudyn, Wojciech Głuchaczka - Miroslav Rudenko 2x.

Miroslav Rudenko (Tęcza, 42. minuta).

 

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak, Sławomir Zygmunt, Mateusz Pawłowicz (82 Adrian Ryś) - Dominik Gaudyn (46 Kamil Sąder), Marek Masiuda (73 Amadeusz Bufnal), Wojciech Głuchaczka , Michał Kozik - Mateusz Ząbczyk , Mateusz Ciesielski (80 Szymon Palczewski).

 

TĘCZA:  Piotr Mazur - Kamil Kozioł, Miroslav Rudenko , Piotr Pyla, Mariusz Królik (46 Mateusz Kina), Mariusz Leja, Przemysław Jasiołek, Maciej Kozioł, Sebastian Soból, Adrian Ludwikowski, Krzysztof Żyła (83 Jakub Pitra).

 

Kamil Sąder (z prawej strony) był autorem akcji, po której Mateusz Pawłowicz ustalił wynik spotkania.

 

23.10.2016 (AB)

Garbarnia II pokonała na własnym boisku Tęczę Piekary 3-0, po golach trzech Mateuszów: Ząbczyka, Ciesielskiego i Pawłowicza. Tym samym w 11 kolejce II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej Młode Lwy odniosły pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo na Rydlówce.

 

Odczarowanie 'własnego podwórka" nie przyszło Brązowym łatwo, bowiem przez pierwszą połowę gospodarze niemiłosiernie męczyli się z rywalami. A mogło być inaczej, już w pierwszych 20 minutach Ciesielski trzykrotnie stawał oko w oko z Mazurem.

 

 W 5. minucie po podaniu Krzeszowiaka strzał 'Ciesiela" sparował bramkarz Tęczy, a dobitkę Ząbczyka zatrzymał na linii bramkowej obrońca. W 10. minucie Mazur znów obronił strzał Ciesielskiego i dobitkę Ząbczyka.

 

W 12. minucie bardzo dobrze w polu karnym Garbarni interweniował Sławomir Zygmunt, po strzale Leji. W 17. minucie po doskonałym crossie Pawłowicza znów przed szansą stanął Ciesielski, ale tym razem posłał piłkę obok słupka.

 

W 21. minucie Kohlbrenner wypiąstkował piłkę po groźnym dośrodkowaniu Kamila Kozioła. W 32. minucie Krzeszowiak w sama porę przeciął w polu karnym dogranie do Żyły. W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ząbczyka nieczysto główkował Masiuda. W 39. minucie rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Mariusz Królik, Kohlbrenner końcami palców skierował mocno uderzoną piłkę na poprzeczkę.

 

W 42. minucie faul na jednym z zawodników Tęczy popełnił Gaudyn, arbiter podyktował rzut wolny dla gości  i upomniał "Kurczaka" żółtą kartką. Już po gwizdku, z prawie spełnionym zamiarem samodzielnego "wymierzenia sprawiedliwości" zawodnikowi gospodarzy ruszył Ukrainiec Rudenko, za co obejrzał drugi żółty kartonik i w efekcie - po czerwonej kartce - osłabił swój zespół.

 

W 45. minucie Młode Lwy strzeliły tzw. gola do szatni. Po podaniu Kozika mądrze przepuścił piłkę Ciesielski, a Ząbczyk celnym, przyziemnym strzałem ulokował ją w bramce tuż przy słupku.

 

W 48. minucie grający w dziesiątkę goście mieli okazję do wyrównania. Po dośrodkowaniu Pyli tuż obok bramki strzelił Jasiołek. W 50. minucie po idealnym podaniu Kozika w tempo do wbiegającego w pole karne Sądera temu drugiemu zabrakło zaledwie centymetrów do sięgnięcia piłki.

 

W 59. minucie po koronkowej akcji tercetu Kozik - Ciesielski- Ząbczyk ten drugi głową skierował piłkę do bramki.

 

Dobrą zmianę potwierdził Sąder przy trzecim golu dla gospodarzy w 72. minucie. Filigranowy pomocnik Garbarni, w przerwie wprowadzony na boisko za Gaudyna, był autorem akcji przypieczętowującej zwycięstwo Garbarni. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kozika w posiadanie piłki weszli obrońcy gości. Sąder odebrał im ją przed linią pola karnego i wpadł niczym "buszmen" w największy gąszcz zawodników Tęczy i z boku pola karnego oddał strzał po ziemi, po którym Mazur "wypluł" piłkę przed siebie, a nadbiegający Pawłowicz nieuchronnie umieścił ją w bramce.

 

Po przerwie garbarze mogli wbić rywalom jeszcze więcej goli, ale w 75. minucie po strzale Ciesielskiego z 16 metrów piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła do gry, a w 88. minucie Mazur sparował na poprzeczkę strzał Kozika zza linii pola karnego.

 

W 12. kolejce KO II Garbarnia II zagra w sobotę 29 października o godzinie 15:00 w Krzeszowicach przeciwko Świtowi.

 

Czytaj także:

 

>>>10 kolejka: Bronowianka - Garbarnia II 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia II - Prokocim Kraków 1:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

 

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<

 

 

Zdjęcia Pani Żanety Ryś i Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć :

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni