OFICJALNE OTWARCIE SZTUCZNEGO BOISKA

ZNACZĄCA DATA W HISTORII KLUBU

 

Prezes Jerzy Jasówka i Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przecinają wstęgę.

 

 12.01.2014 (AB)

W sobotę 11 stycznia 2014 roku na terenie Robotniczego Klubu Sportowego Garbarnia przy ulicy Rydlówka 23 w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego, pełnowymiarowego i oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią. W radującej serca wszystkich sympatyków Garbarni uroczystości, wzięła udział spora grupa osób. Sprzyjała temu także pogoda, gdyż nad Rydlówką świeciło pięknie słońce.

 

Klub reprezentował Zarząd, na czele z prezesem Jerzym Jasiówką i wiceprezesem Markiem Siedlarzem. Wśród zaproszonych gości przybyli między innymi Prezydent Krakowa, profesor Jacek Majchrowski, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec oraz poseł na Sejm RP, Jerzy Fedorowicz.

 

Gości przywitał prezes Jerzy Jasiówka, który w swoim wystąpieniu nakreślił rys historyczny Klubu.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w swoim przemówieniu podkreślił dobrą pracę Garbarni z młodzieżą.

Z kolei prezes MZPN Ryszard Niemiec przypomniał najtrudniejsze chwile w najnowszych dziejach RKS i wsparcie Garbarni przez związek w działaniach na rzecz wyprowadzenia z terenów Rydlówki syndyka.

 

Wiceprezes Garbarni, Marek Siedlarz opowiedział w swoim wystąpieniu o historii najnowszej batalii, jaką Klub musiał stoczyć o prawo do zawiadowania własnym terenem. O wygranych sprawach sądowych z rzekomymi spadkobiercami domniemanych właścicieli terenu, który Klub otrzymał od Miasta w ramach rekompensaty za wyburzenie starego stadionu przy ul. Barskiej (w miejscu w którym dziś stoi nieczynny hotel Forum). O długoletnich i zakończonych sukcesem staraniach Klubu o warunki zabudowy tego terenu, a które to starania były także torpedowane przez stowarzyszenie „Ocalić Garbarnię”. O trudnościach, jakie miała Garbarnia w pozyskiwaniu ewentualnych partnerów, spowodowanych właśnie przez działanie na szkodę Klubu pewnej grupy osób. Ale to koniec wieńczy dzieło, działania Klubu zakończyły się pomyślnie, pozyskano mocnego partnera – firmę Murapol – z którym Garbarnia weszła w spółkę, realizującą na Ludwinowie wspólną inwestycję.

 

Prezes MZPN przekazał na ręce prezesa Garbarni 10 piłek, 10 piłek ufundował także wieloletni sympatyk wspierający Garbarnię, Pan Zygmunt Chmura.

 

Ceremonii przecięcia wstęgi dokonali wspólnie prezes Garbarni Jerzy Jasiówka i Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Aktu poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Jan Głód z Kościoła Parafialnego Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Prezes Garbarni otrzymał także Certyfikat FIFA, potwierdzający odbiór boiska.

 

Oddane boisko ze sztuczną nawierzchnią jest pierwszym z trzech elementów nowego kompleksu sportowego Garbarni, który powstanie na Rydlówce w kilkuletniej perspektywie. Drugim będzie pełnowymiarowe trawiaste boisko treningowe, którego budowa rusza niebawem, a trzecim główna płyta stadionu wraz z trybunami i infrastrukturą.

 

Po oficjalnych uroczystościach najmłodsi zawodnicy Garbarni rozegrali mecz pokazowy, a licznie zgromadzeni widzowie zostali podjęci zimnym i gorącym bufetem, przygotowanym przez Restaurację „Magillo”.  Okolicznościowy tort ufundował Pan Józef Ryncarz, w przeszłości działacz ludwinowskiego Klubu. Słodycze zapewniła firma JIW, a kiełbaski dla najmłodszych zawodników Brązowych ufundował Pan Tomasz Zapiór, Tato jednego z nich.

 

 

Na Rydlówce można było zobaczyć przedstawicieli kilku garbarskich pokoleń, którzy mieli wczoraj okazję do prawdziwego świętowania. 11 stycznia 2014 jest datą wyznaczającą nowe kierunki w historii Garbarni.

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

 Zdjęcia Pawła Zapióra:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Architekt Bogdan Skoczek ze swoimi projektami, na dole sztuczne boisko wkomponowane w przyszły obiekt Garbarni.

 

Cały album:

 

 

  Zobacz także zdjęcia i materiały filmowe z powstawania nowej płyty:

 

klik!

 

 Galerie zdjęć

ALTERNATYWNY ADRES SERWISU


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali