II LIGA

DETERMINACJA ŚWITU

 

10.06.2013 AB

W przedostatniej kolejce II ligi Garbarnia przegrała na wyjeździe z nowodworskim Świtem. Dla gospodarzy było to spotkanie ostatniej szansy na zachowanie statusu drugoligowca. I zdeterminowani "Biało - Zieloni" ją wykorzystali. O utrzymanie w lidze będą walczyć do ostatniej kolejki, a i tak nie wszystko będzie zależało od nich - nie spadną, jeżeli wygrają w Tarnowie z Unią
i utrzyma się w I lidze Okocimski.

 

Garbarnia natomiast zachowuje status drugoligowca na przyszły sezon. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Orłowskiego osiągnęła cel, który jeszcze całkiem niedawno wydawał się mało realny.

 

ŚWIT Nowy Dwór Mazowiecki - GARBARNIA 3:0 (2:0)

 1-0 Michał Strzałkowski 35, 2-0 Karol Ziąbski 43, 3-0 Michał Strzałkowski 75.

 

 Przemysław Bzowski oraz Marek Czarnecki i Bartosz Heinig.

Arbiter techniczny: Tomasz Toczek (wszyscy Kolegium Sędziów Pomorskiego ZPN).

Obserwator PZPN: Cezary Wójcik (Lubelski ZPN).

Nowotka, Strzałkowski - Byrski, Kalicki.

Widzów 400.

 

 ŚWIT: Bigajski - Szabat, Krzymiński, Drwęcki, Kamiński, Szczepański, Obem (75 Grzelak), Nowotka , Ziąbski (89 Drewnowski), Strzałkowski (84 Kosiński), Melon (60 Zawiska).

 

GARBARNIA: Widawski - Ryś, Haxhijaj, Pluta, Byrski , Kalicki (46 Kaczor), Uwakwe, Kalemba, Siedlarz (77 Kozieł), Fedoruk (67 Abdalla), Broź.

 

 

9.06.2013 (cst)

 Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego już do przerwy odnotowała dwubramkową zaliczkę. W 35. minucie Szczepański zagrał do Strzałkowskiego, a ten trafił do siatki. Wynik podwyższył Ziąbski, który skutecznie uderzył z 25 metrów. W tzw. międzyczasie ładną akcję pod przeciwną bramką przeprowadzili Broź i Fedoruk, ale Bigajski z pomocą kolegów zażegnał niebezpieczeństwo.

 

Garbarnia, niemrawa do pauzy, zagrała lepiej po zmianie stron. Uderzenia z dystansu Kalemby i Abdalli zneutralizował Bigajski, który w 70. minucie instynktownie sparował piłkę po strzale Byrskiego. Z kolei Broź (kilkakrotnie) i Kozieł zostali powstrzymani w obrębie „16” Świtu. W 73. minucie Widawski wygrał w sytuacji „sam na sam” z Ziąbskim, lecz chwilę później skapitulował wobec Strzałkowskiego, który tym sposobem ustrzelił dublet.

 

 

Gole z meczu Świt - Garbarnia

(mksswit.pl)

 

 

Zdjęcia z meczu Adam Szabłowski

(mksswit.pl):

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć:

 

 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków