KLASA OKRĘGOWA KRAKÓW II

TRZY NUTY AMADEUSZA

 

    

 

GARBARNIA II - ŚWIT Krzeszowice 3:2 (2:1)

1-0 Amadeusz Bufnal 40 (karny)

2-0 Amadeusz Bufnal 44

2-1 Grzegorz Krzysiak 45

3-1 Amadeusz Bufnal 47

3-2 Mateusz Trędota 53 (karny).

 

(wzorowo) Aleksander Najman oraz Tomasz Chajdecki i Tomasz Tatarzyński (KS Małopolski ZPN).

Michał Zając, Arkadiusz Armatys, Mateusz Ziółko (wszyscy Świt).

 

GARBARNIA II: Kamil Nowak - Jan Zygmunt, Jakub Bem, Artur Krzeszowiak, Adrian Stępień - Kamil Sąder, Wojciech Głuchaczka, Amadeusz Bufnal (75 Krystian Żakowicz), Przemysław Gruchacz (60 Paweł Zalewski) - Mateusz Ząbczyk, Jan Kowalik.

 

ŚWIT: Mateusz Gęca - Michał Zając , Mateusz Śliwiński, Jakub Marszałek, Mateusz Ziółko , Piotr Deryniowski, Mateusz Mirek (68 Michał Kot), Szymon Palczewski (80 Maciej Jaworski), Arkadiusz Armatys , Mateusz Trędota , Grzegorz Krzysiak .

 

Amadeusz Bufnal w spotkaniu ze Świtem dał prawie popisowy koncert skuteczności.

 

10.06.2017 (AB)

Druga drużyna seniorów Garbarni pokonała na Rydlówce krzeszowicki Świt 3:2. W wyrównanym, rozegranym na naturalnej nawierzchni - co dla grających zazwyczaj na sztucznej murawie Brązowych niekoniecznie musiało być handicapem -  meczu walki prawie popisowy koncert skuteczności dał Amadeusz Bufnal.

 

Już w 3. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Armatys, jednak Nowak sparował futbolówkę na spojenie i po odbiciu się od niego piłka wyszła poza boisko. W 7. minucie Sąder przy linii bocznej odebrał piłkę jednemu z rywali, popędził w kierunku bramki Świtu i dograł do Ząbczyka. Kapitan Garbarni strzelił mocno z 10 metrów, piłka odbiła się po drodze od jednego z obrońców gości i wyszła na korner.

 

W 8. minucie po precyzyjnym podaniu Kowalika Ząbczyk uprzedził bramkarza i trącił piłkę czubkiem buta, ta po delikatnym lobie o kilka centymetrów minęła poprzeczkę. W 17. minucie po rzucie wolnym Ząbczyka z około 25 metrów piłkę bez problemu wyłapał Gęca. W 26. minucie Gęca obronił także strzał Sądera poprzedzony podaniem Ząbczyka. W 34. minucie z rzutu wolnego z 30 metrów próbował szczęścia Krzeszowiak, ale i tym razem Gęca nie miał problemów z neutralizacją zagrożenia.

 

W 40. minucie Zając ręką zastopował piłkę we własnym polu karnym i bardzo dobrze prowadzący zawody arbiter wskazał na "wapno". Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Bufnal i pewnym strzałem pokonał Gęcę.

 

W 44. minucie Kowalik zagrał na skrzydło do Sądera, ten podciągnął pod pole karne i dośrodkował, a Bufnal strzałem z pierwszej piłki po raz drugi pokonał bramkarza gości.

 

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie. Po wznowieniu gry dośrodkowanej tzw. "świecą" piłki nie utrzymał w rękach Nowak, a po ofiarnym wślizgu Krzysiaka odbiła się ona od poprzeczki i wpadła do bramki.

 

Dwie minuty po przerwie Kowalik zaadresował dobre podanie na skrzydło do Gruchacza, ten z pierwszej piłki dograł w pole karne, gdzie Bufnal przyjął futbolówkę, zwiódł obrońcę i podwyższył wynik.

 

W 52. minucie strzał Krzysiaka sparował na korner Nowak, a po rzucie rożnym bramkarz Garbarni przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 53 minucie Krzeszowiak w polu karnym gospodarzy zastosował wobec Mirka zapaśniczy niemal chwyt i arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Trędota pewnym strzałem pokonał Nowaka i goście po raz drugi w tym spotkaniu złapali tzw. kontakt.

 

W 58 minucie po składnej akcji Kowalika i Bufnala Ząbczyk strzelił tuż obok słupka. W 63. minucie Sąder ograł przy linii bocznej jednego z zawodników Świtu i dośrodkował w pole karne, gdzie nieco "zaspał" Bufnal. Rzecz całą kończył Zalewski, ale posłał piłkę obok celu. Podobnie jak trzy minuty później. W 70. minucie strzał Głuchaczki z dystansu sparował do boku Gęca.

 

Grający w drugiej połowie z wiatrem goście mieli kapitalną okazję do wyrównania w 88. minucie, kiedy po rzucie rożnym tuż nad poprzeczką główkował Jaworski.

 

Strzelec trzech goli Amadeusz Bufnal po sobotnim spotkaniu mógłby udzielać lekcji skuteczności. Tym na przykład kolegom z pierwszego zespołu Garbarni, którzy ostatnio permanentnie nie trafiają do bramki z najbliższej odległości. I zamiast zająć się naprawieniem takiego stanu rzeczy, poszukują dookoła siebie wyimaginowanego "jeża".  Poszukiwania te bywają nawet dosyć zabawne, zwłaszcza jeśli chodzi o te mecze, podczas których rzekomy "jeż" przebywał w zupełnie innym miejscu. A tak było podczas spotkania Garbarni z Podlasiem...

 

Czytaj także:

 

>>>24 kolejka: Tęcza Piekary - Garbarnia II 0:3 (0:1)<<<

 

>>>23 kolejka: Garbarnia II - Bronowianka Kraków 5:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>22 kolejka: Prokocim Kraków - Garbarnia II 4:0 (3:0) - zdjęcia<<<

 

>>>21 kolejka: Garbarnia II - Borek Kraków 1:1 (0:0)<<<

 

>>>20 kolejka: Kaszowianka Kaszów - Garbarnia II 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>> 19 kolejka: Garbarnia II - Nadwiślan Kraków 4:4 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>18 kolejka: Garbarnia II - Clepardia Kraków 4:0 (3:0) - zdjęcia, skrót<<<

 

>>>17 kolejka: AP Kmita Zabierzów - Garbarnia II 2:3 (1:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>16 kolejka: Garbarnia - Wisła Jeziorzany 1-3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>15 kolejka: Iskra Radwanowice - Garbarnia II 1:0 (1:0)<<<

 

>>>14 kolejka: Garbarnia II - Piast Wołowice 2:1 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>13 kolejka: Garbarnia II - Podgórze 6:1 (4:0) - zdjęcia<<<

 

>>>12 kolejka: Świt Krzeszowice - Garbarnia II 2:2 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia II - Tęcza Piekary 3:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>10 kolejka: Bronowianka - Garbarnia II 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia II - Prokocim Kraków 1:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

 

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni