V LIGA

NOS TRENERA ŚLIWY

 

  

 

ŚWIT Krzeszowice - GARBARNIA II 2:2 (1:0)

1-0 Dominik Dąbek 33

2-0 Krystian Kowalczyk 53

2-1 Szymon Palczewski 60

2-2 Amadeusz Bufnal 71.

 

(bardzo dobrze) Daniel Kozioł oraz Radosław Wilk i Paweł Szymański (Małopolski ZPN).

Piotr Deryniowski, Krystian Kowalczyk, Mateusz Ziółko - Mikołaj Kohlbrenner,  Damian Pabiś.

 

ŚWIT: Mateusz Gęca - Maciej Jaworski (65 Mateusz Gorgoń), Piotr Piątek, Michał Zając, Jakub Marszałek, Dominik Dąbek , Krystian Kowalczyk (70 Andrzej Kryczek), Piotr Deryniowski (67 Przemysław Pałka), Mateusz Birek (85 Błażej Ziarkowski), Mateusz Trędota, Mateusz Ziółko .

 

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak, Sławomir Zygmunt (56 Dawid Palej), Adrian Ryś - Dominik Gaudyn, Krystian Żakowicz (56 Szymon Palczewski ), Damian Pabiś , Michał Kozik -
Mateusz Ząbczyk (56 Amadeusz Bufnal ), Hubert Pachowicz.

 

Z prawej strony Amadeusz Bufnal, strzelec gola na 2-2.

 

29.10.2016 (AB)

W 53. minucie spotkania Krystian Kowalczyk celnym strzałem sfinalizował kontrę gospodarzy i Świt prowadził
z Garbarnią II 2-0. Szalona radość zamanifestowana przez strzelca udzieliła się nielicznie zgromadzonej widowni, ale okazało się, że była ona przedwczesna.

 

Trzy minuty później trener Brązowych dokonał w składzie prowadzonego przez siebie zespołu trzech zmian jednocześnie, desygnując do gry Bufnala, Palczewskiego i Paleja. Cała trójka znacząco odmieniła oblicze Młodych Lwów: Palczewski i Bufnal zdobyli po golu, a Palej asystował przy pierwszym trafieniu.

 

Garbarskie rezerwy mogły w końcówce pokusić się o pełną zdobycz, ale remis i tak musi satysfakcjonować gości, skoro odrobienie dwubramkowej straty na boisku rywala zdarza się w piłce stosunkowo rzadko...

 

Pierwszą połowę mocnym akcentem mogli rozpocząć gospodarze. W 3. minucie po doskonałym dośrodkowaniu Kowalczyka z najbliższej odległości niemiłosiernie spudłował Trędota. W 8. minucie po akcji Jana Zygmunta Pachowicz szukał podaniem Ząbczyka, ale raczej powinien sam uderzać. W efekcie Gęca nie miał problemów ze złapaniem piłki po strzale kapitana Brązowych.

 

W 11. minucie po rajdzie prawą stroną i dośrodkowaniu Gaudyna Ząbczyk próbował znów zaskoczyć bramkarza Świtu, ale i tym razem strzał nie był zbyt mocny. W 13. minucie po dograniu Gaudyna Ząbczyk główkował nad celem.

 

W 33. minucie Dąbek kapitalnym, niesygnalizowanym strzałem z ponad 30 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Kohlbrennera. To był gol godny stadionów świata. Wielka szkoda, że nikt go nie utrwalił na filmowej taśmie.

 

W 53. minucie Kowalczyk podwyższył na 2-0 i można byłoby sądzić, że jest już "po ptokach". Tymczasem wprowadzony na boisko wspomniany już tercet sprawił, ze trenerski nos nie zawiódł trenera Młodych Lwów.

 

W 60. minucie Kozik zagrał na wolne pole do Paleja, ten podciągnął pod końcową linię i dośrodkował w pole karne, a Palczewski strzałem z półobrotu pokonał Gęcę. Po zdobyciu kontaktowego gola goście pozbyli się wcześniejszej apatii i przejęli inicjatywę. W 69. minucie z rzutu wolnego przymierzył Ryś, jednak Gęca był na posterunku. W 71. minucie Palczewski zagrał do Gaudyna, ten obsłużył Bufnala, a "Ama" nie zmarnował okazji.

 

W 72. minucie Kohlbrenner sparował na korner piłkę po bardzo groźnym strzale Trędoty. W 82. minucie po dośrodkowaniu Gaudyna główkował Pachowicz, ale nie zdołał pokonać Gęcy. W 87. minucie po dograniu Gaudyna bramkarz Świtu uprzedził Palczewskiego.

 

I tak w meczu, którego przebieg był zmienny jak panująca w sobotę pogoda (z wszystkich elementów aury nad krzeszowickim stadionem brakowało tylko śniegu) Świt podzielił się punktami z rezerwami Garbarni.

 

A Młode Lwy czekają jeszcze - kończące rundę jesienną w okręgówce - derby dzielnicy z Podgórzem, które zostaną rozegrane w piątek 11 listopada o godzinie 12:30 na Rydlówce. Także na Rydlówce zostanie rozegranie spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu krakowskiego Podokręgu pomiędzy Garbarnią II a Garbarnią. Termin tego meczu został wyznaczony na piątek 4 listopada na godzinę 14:00.

 

Czytaj także:

 

>>>11 kolejka: Garbarnia II - Tęcza Piekary 3:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>10 kolejka: Bronowianka - Garbarnia II 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia II - Prokocim Kraków 1:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

 

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

 

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

 

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<

 

Zdjęcia Pani Żanety Ryś:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni