Z ŻAŁOBNEJ KARTY
HENRYK STERNADEL NIE ŻYJE

 Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w nocy z 24 na 25 grudnia 2016 zmarł w wieku niemal 86 lat

Ś.P. HENRYK STERNADEL

który był Postacią wielce zasłużoną dla naszego Klubu. W latach 60., 70. i 80. ubiegłego stulecia, przez dwie dekady, Henryk Sternadel aktywnie działał  jako członek Zarządu, a następnie długoletni skarbnik RKS Garbarnia.  Jako pracownik księgowości Centrali Rybnej po raz pierwszy pojawił się we władzach klubowych w 1964, cztery lata później został odpowiedzialny za stan finansów Garbarni. Z jakże ważną funkcją skarbnika rozstał się po kilkunastu latach. Na półwiecze RKS otrzymał „Honorową Odznakę Jubileuszową”. Henryk Sternadel był również bardzo lubianym przez zawodników kierownikiem pierwszej drużyny seniorów Garbarni. W 1968 udał się z „Brązowymi” na pamiętne tournee po dawnym Związku Radzieckim, łącznie z Syberią. Zachował z tej wyprawy wiele interesujących wspomnień, które umiał w atrakcyjny sposób przekazywać słuchaczom.   Głęboko wierzący, znany był jako niestrudzony pielgrzym po Dróżkach Kalwaryjskich (ostatni raz jeszcze w sierpniu tego roku…) i na Jasną Górę. Przetrwał dwa zawały serca, tego trzeciego już nie…

Msza Święta za Ś.P. Henryka Sternadela zostanie odprawiona w czwartek 29 stycznia 2016 o godzinie 12:00 w Kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Kurczaba 5 (Nowy Prokocim). Po Mszy, na Cmentarzu przy ul. Wspólnej (Wola Duchacka) nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Zarząd RKS Garbarnia Kraków


 Zarząd RKS Garbarnia w roku jubileuszowym 1971. Pierwszy z lewej w górnym rzędzie skarbnik naszego Klubu, HENRYK STERNADEL.