II LIGA WSCHÓD - 31 KOLEJKA

PORAŻKA W DZIESIĄTKĘ

 

 

STAL Stalowa Wola - GARBARNIA 2:0 (0:0)

1-0 Radosław Mikołajczak 76, 2-0 Michał Mistrzyk 90.

 

Jacek Kikolski oraz Artur Karpiński i Marcin Kurowski (Płock).

Arbiter techniczny: Kamil Przylucki (Świętokrzyski ZPN).

Delegat PZPN: Jacek Juszczak (Zamość).

 

Tur, Bogacz - Byrski 2, Uwakwe.

Byrski (Garbarnia, 45+1, za dwie żółte).

 

 STAL: Dydo - Kantor, Kachniarz, Juda (87 Widz), Tur (73 Mistrzyk ), Horajecki, Bartkiewicz, Argasiński,
 Mikołajczak , Bogacz , Getinger.

 

GARBARNIA: Widawski - Ryś, Haxhijaj, Pluta, Byrski - Kalicki (85 Kaczor), Metz, Siedlarz,
Wajda (59 Uwakwe ), Fedoruk (65 Talaga) - Broź (76 Kozieł).

 

 

2.05.2013 (CST)

 Przez całą drugą połowę meczu ze Stalą musieli grać „Brązowi” w liczebnym osłabieniu (po drugiej żółtej kartce Byrskiego). Krakowianie dzielnie bronili się, ale w ostatnim kwadransie stracili dwa gole. Była to pierwsza porażka Garbarni od chwili, gdy jej trenerem został Robert Orłowski.

 

 Oba mecze w poprzednim sezonie wygrała Garbarnia (3-0 w Stalowej Woli, 2-1 w Krakowie). W rundzie jesiennej również górą byli „Brązowi” (2-1). Dzisiejsze spotkanie miało dużą stawkę, Stal i Garbarnia walczą o utrzymanie się w drugoligowej stawce.

 

Skład gospodarzy znacznie różnił się od optymalnego. Kartkowe przewiny spowodowały przymusową absencją Fabianowskiego, Czernego i Łanuchy, z innych względów nie mogli wystąpić Reiman, Sikorski, Żmuda i Popielarz. W szeregach „Garbarzy” musiało zabraknąć Cichego i Leszczaka, zaś Uwakwe i Kozieł dopiero wracają do gry po okresach rekonwalescencji.

 

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, a dogodnych sytuacji nie było za wiele. W 5. minucie piłka po strzale Getingera trafiła w boczną siatkę. W 25. minucie Widawski zneutralizował uderzenie Argasińskiego. Chwilę później i pod przeciwną bramką dydo to samo uczynił z rzutem wolnym egzekwowanym przez Siedlarza. Obok celu przechodziła piłka po strzałach Argasińskiego, Tura i Mikołajczyka. Z kolei Dydo nie dał się zaskoczyć Kalickiemu.

 

 Garbarnia wprawdzie zachowała czyste konto bramkowe, ale poniosła stratę kadrową. W 23. minucie ukarany żółtą kartką został Byrski. Już w przedłużonym o minutę czasie gry pierwszej połowy lewy obrońca „Brązowych” ponownie „podpadł” arbitrowi. Konsekwencją otrzymania drugiej żółtek kartki było przymusowe i przedwczesne opuszczenie murawy przez Byrskiego.

 

Po zmianie stron pierwszy dał o sobie znać Kantor, lecz to Getinger był w 49. minucie bardzo bliski zmiany wyniku. Tuż zza linii „16” napastnik Stali wykonywał rzut wolny i trafił w poprzeczkę. W 55. minucie „Garbarze” wyprowadzali groźną kontrę, akcja ratunkowa podjęta przez Tura kosztowała go ukaranie żółtą kartką.

 

W 74. minucie Widawski wygrał trudny pojedynek z Bogaczem, lecz chwilę później skapitulował przed strzałem wyróżniającego się w całym meczu Mikołajczyka. Później kilkakrotnie przypomniał o sobie Getinger. Ale to Mistrzyk postawił kropkę nad „i” na ważnym zwycięstwie odniesionym przez Stal.

 

 

Zapis relacji na żywo:

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

Skrót filmowy Stalówka TV:


 

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków