GARBARNIA - SPARTAKUS AUREUS Daleszyce 3:0 (2:0)

2-0 Michał Górecki 39

3-0 Karol Kostrubała 90+1.

Artur Szelc oraz Albin Kijowski i Dawid Klamut (KS Krosno).

Bartosz Papka (Spartakus, 57).

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba , Krystian Kujawa, Petar Borovićanin - Tomasz Liput (12 Norbert Piszczek), Łukasz Pietras, Karol Kostrubała ,  Damian Nieśmiałowski (73 Dominik Gaudyn) - Marcin Siedlarz (80 Tomasz Ogar), Michał Górecki (85 Mateusz Ciesielski).

SPARTAKUS AUREUS: Tomasz Palka - Wiktor Wołowiec (54 Piotr Ostrowski), Bartosz Gębura, Tomasz Stefański, Sewryn Kaleta, Bartosz Papka , Michał Jeziorski, Maciej Horna (85 Radosław Szmalec), Andrzej Paprocki (77 Artur Kidoń), Kamil Blicharski, Bartosz Sot (65 Hubert Laskowski).

Michał Górecki wiosną zdobył już 3 gole w III Lidze.

8.04.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

„Garbarze” nie zawiedli, pokaźne konto wicelidera zostało dziś powiększone o trzy „oczka”. Podczas meczu ze Spartakusem Daleszyce na listę strzelców wpisali się Kalemba, Górecki i Kostrubała.

Spotkanie z rywalem uplasowanym nisko w tabeli zaczęło się jednak bardzo nieciekawie. Czyli od kontuzji Liputa, którego już w 12. minucie zastąpił Piszczek. Spowodowało to oczywiście nieuniknione przemeblowanie w ustawieniu, na prawą flankę pomocy trener Mirosław Hajdo oddelegował Mistrzyka.

I bodaj to właśnie odegrał ważną rolę przy golu na 1:0. Z boku skutecznie powalczył o piłkę Pietras i zdołał zacentrować w obręb „16”. Z kolei Mistrzyk zdołał uprzedzić Stefańskiego, który za ułamek sekundy zagrał piłkę ręką. Arbiter wskazał na „wapno”, Kalemba przyziemnym strzałem udowodnił raz jeszcze, że jest pewnym egzekutorem rzutów karnych.

Trudno powiedzieć, aby wzięcie tej premii było poparte interesującą grą. Gracze Spartakusa mieli pozostawione zbyt wiele swobody, w stronę gości przeszła inicjatywa. Przy czym wcale nie tworzyli niebezpiecznych sytuacji na przedpolu Cabaja. Raz, po wyraźnym błędzie gospodarzy, skontrowali, ale Cabaj nie miał problemów z wyłapaniem piłki. W innej akcji Kujawa nienagannym wślizgiem zneutralizował zagrożenie.

Pod przeciwną bramką przyziemny strzał Mistrzyka obronił Palka. Efektem interesującej współpracy Siedlarza z Góreckim był korner. Właśnie Górecki podawał do Kostrubały, piłka minęła słupek z jego zewnętrznej strony. Niewątpliwie najbardziej efektowne w wykonaniu „Garbarzy” były ostatnie minuty przed gwizdkiem na przerwę.

W 39. minucie kapitalne dośrodkował Nieśmiałowski, finalizacja Góreckiego strzałem z powietrza też była wysokiej jakości. 2:0, zaś już chwilę później Górecki śmiało mógł fetować dublet, ale uderzył za wysoko. Z kolei już w przedłużonym czasie gry Piszczek rozsądnie wycofał piłkę do Siedlarza, lecz jego strzał z centrum pola karnego został zablokowany.

Krótko po wznowieniu meczu sfaulowany został Siedlarz. Wykonujący rzut wolny z 17. metra Kostrubała poszukał technicznego rozwiązania, piłka po otarciu się od jednego z rywali wylądowała na kornerze. W 57. minucie Cabaj dalekim wyrzutem popisowo zainicjował kontratak. W kierunku bramki pomknął Siedlarz, którego blisko linii „16” taktycznie sfaulował Papka. Czerwona kartka dla winowajcy, kolejny rzut wolny dla Garbarni. Mur ustawiony przez gości zatrzymał piłkę po strzale Kostrubały.

Dysponując przewagą zawodnika „Brązowi” podjęli wiele prób, aby podwyższyć wynik. m.in. Piszczek efektownie wypalił z dystansu. Po kontrze wyprowadzonej przez Spartakusa Laskowski przytomnie spróbował przelobować Cabaja, zabrakło precyzji. Później jeszcze oddawali strzały Horna i Szmalec, ale szanse „Garbarzy” były niepomiernie lepsze.

Po zgraniu Mistrzyka centymetrów zabrakło Siedlarzowi, aby wepchnąć piłkę do siatki. Bliski powodzenia był Górecki, gdy finalizował akcję Mistrzyka z Piszczkiem. Grupa zagorzałych sympatyków Garbarni, którzy głośno dopingowali ulubieńców, doczekała się zasłużonej satysfakcji już w przedłużonym czasie meczu. W roli asystenta wystąpił Ciesielski, a kropkę nad „i” postawił Kostrubała nieuchronnym strzałem pod poprzeczkę.

Rozmiary zwycięstwa relatywnie wysokie, z kolei wysoki poziom wcale nie należał do stałych fragmentów gry. Hm, zawsze to zdecydowanie korzystniejsza opcja niż odwrotna…

Skrót spotkania:

Zdjęcia Pawła Zapióra:

Cały album po kliknięciu w zdjęcie poniżej:

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<