PÓŁ TUZINA GOLI BRĄZOWYCH NA SUCHYCH STAWACH

0-5 Tomasz Ogar 83

0-6 Eryk Ceglarz 87.

(bardzo dobrze) Grzegorz Jabłoński oraz Marcin Ciepły i Mariusz Kucia (KS Małopolski ZPN).

HUTNIK: Siwiecki – Makuch, Bienias, Antoniak, Byrski – Król, Tyrpuła, Guja, Świątek, Kotwica – Sobala oraz Fundament, Barnaś, Lejda, Kołakowski, Wiatr, D. Serafin, Wiśniewski, Antolak, Górski.

GARBARNIA (I połowa): Kozioł - Ptak, Garzeł, Kalemba (31 Moskal), Borovićanin – Liput (31 Czarnecki), Pietras, Kostrubała, Wójcik – P. Serafin, Siedlarz.

GARBARNIA (II połowa): Cabaj – Mistrzyk, Moskal (61 Łukasik), Kędziora, Górecki – Maluga, Masiuda, Czarnecki (61 Kitliński), Testowany – Ceglarz, Ogar.

16.07.2017 (AB)

W sobotę 15 lipca br. przygotowujący się do drugoligowego sezonu podopieczni trenera Mirosława Hajdy zmierzyli się w spotkaniu kontrolnym na Suchych Stawach z Hutnikiem. Brązowi zaaplikowali rywalom pół tuzina goli, a gospodarze mieli sporo szczęścia, że nie stracili ich więcej.

W 9. minucie po dośrodkowaniu Petara Borovićanina z rzutu wolnego ze środkowej strefy boiska wynik spotkania strzałem głową otworzył kapitan Garbarni, Krzysztof Kalemba. W 11. minucie po kornerze wykonanym przez Borovićanina i krótkim rozegraniu piłki z Filipem Wójcikiem prowadzenie Garbarni podwyższył Arkadiusz Garzeł. Tuż przed przerwą na listę strzelców mógł wpisać się Patryk Serafin, ale piłka dwukrotnie grzęzła w gąszczu nóg defensorów gospodarzy.

W 59. minucie po soczystym strzale Marka Masiudy bramkarz Hutnika z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 63. minucie po akcji lewą flanką prostopadłe podanie Eryka Ceglarza na gola zamienił Michał Kitliński. Cztery minuty później Kitliński głową posłał piłkę do bramki, po rzucie rożnym wykonanym przez zawodnika testowanego.

W 83. minucie po precyzyjnym podaniu Kitlińskiego z lewej strony piłkę do bramki skierował Tomasz Ogar. W tej akcji brał udział także Dominik Maluga i początkowo to jemu przypisywano autorstwo bramki, ale sam jej strzelec rozwiał po meczu wszelkie wątpliwości.

W 87. minucie Marek Masiuda po dobrym odbiorze piłki w środkowej strefie boiska zainicjował akcję, w której Dominik Maluga zagrał do Eryka Ceglarza. Ten strzałem, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka, zanim wpadła do bramki strzeżonej przez Fundamenta, ustalił ostateczny rezultat.

'Garbarze" przez całe spotkanie nadawali ton grze i byli cały czas drużyną bardzo aktywną i mocno nacierającą. Pojedyncze sytuacje bramkowe dla gospodarzy zrodziły się z kilku kontrataków, ale najgroźniejszą z nich sprokurował błąd jednego z testowanych w Garbarni graczy w 70. minucie. W jego efekcie w posiadanie piłki wszedł Mateusz Kotwica i przelobował ratującego sytuację dalekim wybiegiem Marcina Cabaja. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na murawę, ale nie przekroczyła linii bramkowej.

Nasz zespół czekają jeszcze mecze kontrolne z Wiślanami Jaśkowice (w środę 19 lipca) i Limanovią (w sobotę 22 lipca). O miejscu ich rozegrania i dokładnych godzinach poinformujemy Państwa niebawem.

9 kwietnia 2016 roku, w ostatnim jak do tej pory trzecioligowym spotkaniu tych rywali, Garbarnia pokonała na Suchych Stawach Hutnika 3-0, po golach Tomasza Ogara (na zdjęciu), Karola Kostrubały i Patryka Serafina.