1-1 Marcin Drzymont 77 (głową).

Kamil Adamski oraz Daniel Krajewski i Marcin Sprzęczka (Świętokrzyski ZPN).

Jamróz, Janik - Kostrubała, Ogar, Pietras, Kujawa.

SOŁA): Gargasz – Kasolik, Szewczyk, Drzymont , Jamróz – Gleń (75 Wawoczny), Dynarek, Janik , Hałgas (85 Turczyński) – Cygnar, Knapik (63 Czapla).

GARBARNIA: Cabaj – Piszczek (84 Pawłowicz), Kalemba, Kujawa , Mistrzyk – Kiebzak (25 Gaudyn), Kostrubała (60 Pietras ), Masiuda, Liput – Siedlarz, Ogar (40 Górecki ).

18.03.2017 (JC, AB)

Zdobyciem jednego punktu zakończyła się wyprawa Brązowych do Oświęcimia. Młode Lwy w meczu z zawsze trudnym dla siebie rywalem prowadziły od 69. minuty po golu Michała Góreckiego, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 78. minucie głową do siatki trafił zawodnik Soły, Marcin Drzymont.

Fatalne warunki atmosferyczne - ciągle padający deszcz, porywisty wiatr i spotęgowane nimi zimno - nie sprzyjały ani zawodnikom, ani widzom. Oba zespoły rozegrały twarde spotkanie, a zaczęło się obiecująco dla Garbarni. W 5. minucie po koronkowej akcji z udziałem miedzy innymi Liputa, strzał Kiebzaka obronił Gargasz. W 8. minucie po dośrodkowaniu Siedlarza z rzutu wolnego z kąta strzelał Liput, ale golkiper Soły znów był na posterunku. W 9. minucie po wolnym Kostrubały Kujawa główkował obok celu.

W 11. minucie Cygnar wykorzystał błąd jednego z Brązowych i doszedł do pozycji strzeleckiej, ale nie zdołał zaskoczyć Cabaja. W 18. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Janika pewnie interweniował Cabaj. W 19. minucie Siedlarz głową zgrał piłkę do Liputa, ten minął jednego z obrońców, ale strzelił nad poprzeczką. W 22. minucie po faulu na Lipucie Kalemba dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne, tam powstało spore zamieszanie, ale na nim jedynie się skończyło.

W 25. minucie Knapik przelobował wysuniętego Cabaja, na szczęście dla gości przelobował także i bramkę. Za chwilę Mistrzyk wyjaśnił zamieszanie w polu karnym swojego zespołu. Strzał po ziemi Cygnara obronił Cabaj, a Dynarek przymierzył obok słupka. Z kolei po wolnym Cygnara pewnie zaopiekował się piłką Cabaj. W 41. minucie po kornerze Janika bodajże Jamróz posłał piłkę obok celu. W 44. minucie po rzucie wolnym Kostrubały Gaudyn strzelił nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo mocnego uderzenia obu zespołów. W 48. minucie strzał Knapika obronił Cabaj, za chwilę w dobrej sytuacji znalazł sie Górecki, ale zdołał wywalczyć jedynie korner. Groźnie, ale jednak nad celem uderzał Liput.  Górecki ładnie wypuścił w tzw. "uliczkę" Siedlarza, któremu zabrakło dosłownie centymetrów do sięgnięcia piłki czubkiem buta. Po dobrej akcji Góreckiego z Gaudynem skończyło się li tylko kornerem. W odpowiedzi Gleń przymierzył zbyt wysoko.

Aż wreszcie w 69. minucie Pietras zaadresował długie podanie do Siedlarza, ten minął obrońcę i dośrodkował, a Górecki z bliska trafił do siatki. W 75. minucie po kontrze Brązowych Siedlarz pognał prawą flanką i dograł do Góreckiego, ten jednak został zablokowany w polu karnym.

W 77. minucie po dośrodkowaniu Dynarka z rzutu wolnego Drzymont głową skierował piłkę do bramki Garbarni i wyrównał stan meczu.

W następną sobotę (25 marca o godzinie 15:00) kolejce "Garbarze" podejmą na Rydlówce Cosmos Nowotaniec. Wszyscy mają nadzieję, że już w zupełnie wiosennych warunkach pogodowych.

Materiał filmowy:

Zdjęcia Pana Tomasza Brysia:

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<