II LIGA

REMIS Z WICELIDEREM

 

 

GARBARNIA - SIARKA Tarnobrzeg 0:0

 

(nienagannie) Marek Śliwa oraz Maksym Stelmaszczyk i Tomasz Kondrak.

Arbiter techniczny: Andrzej Śliwa (wszyscy Świętokrzyskie Kolegium Sędziów).

Pluta, Kowalski - Melon.

Widzów 200 (w tym 94 z Tarnobrzega).

 

GARBARNIA: Błąkała - Piszczek, Kowalski , Pluta , Byrski, J. Górecki (87 Kalicki), Kalemba, Nowak, Siedlarz (63 Fedoruk), M. Górecki, Ogar.

 

SIARKA: Melon - Nadolski, Baran, Makowski, Persona, Koczon, Stępień (88 Wróbel), Tunkiewicz, Figiel (67 Popiela), Truszkowski (66 Ciećko), Szewc (60 Buras).

 

 

17.05.2014 Relacjonuje Pan Jerzy Cierpiatka:

 

 Na Suchych Stawach zabrakło dziś goli. Prowadzeni przez Krzysztofa Szopę „Garbarze” nie dali się pokonać tarnobrzeskiej Siarce, której aspiracje sięgają I ligi. Ale i jej nie pokonali, choć były ku temu sposobności. Podział punktów oznacza, że po trzech sezonach krakowianie opuszczą drugoligowe szeregi.

 

 Zaczęło się obiecująco dla krakowian. W 4. min Nowak ładnie dośrodkował z rzutu wolnego, zaś Melon efektownie wyłapał strzał głową Ogara. W rewanżu bardzo blisko bramki Błąkały znalazł się Truszkowski, ale wysoko przeniósł nad poprzeczką. Za moment niecelnie uderzał Figiel. Z kolei prostopadłe podanie dotarło do Szewca i ten nawet posłał piłkę do siatki, lecz słusznie został odgwizdany ofsajd. Jeszcze w pierwszym kwadransie crossowe zagranie Kalemby wyraźnie zaskoczyło Personę, jednak i Jakub Górecki nie sięgnął piłki. Szkoda, bo mogła z prawego skrzydła otworzyć się droga do bramki gości.

 

 Strzałowi Tunkiewicza zabrakło precyzji. Po zagraniu piłki ręką przez Makowskiego egzekwował rzut wolny Kalemba, Melon był na posterunku. Z kolei Nowak ładnie złożył się do strzału, ale uderzył za wysoko. W 34. minucie powstało kolosalne zamieszanie na przedpolu Garbarni, atakował bodaj Nadolski, zaś Pluta w ostatniej chwili przyszedł w sukurs pewnie spisującemu się Błąkale. Gospodarze odpowiedzieli interesującą akcją, jednak podanie Nowaka nie dotarło do partnera. Nowak jeszcze przed pauzą znów ciekawie dośrodkował z wolnego, dla gości skończyło się na strachu.

 

Zaraz po wznowieniu meczu Koczon nie skorzystał z popełnienia przez Kalembę grubego błędu. Jeden z braci Góreckich, bodaj Michał, wprawdzie łatwo minął rywala, który akurat stracił równowagę, lecz zabrakło odwagi w podjęciu decyzji o oddaniu strzału. A próba podania zakończyła się fiaskiem… W 57. minucie Koczon dogrywał do Szewca i ten powinien zamienić to podanie na gola. Za chwilę groźnie dośrodkowywał z wolnego Kalemba, Garbarnia zyskała z tej akcji inny stały fragment gry, czyli korner.

 

  W 61. minucie akcja Ogara z Siedlarzem nie sprawiła kłopotu dla bramkarza Siarki. Natomiast moment później niespodziewanie znalazł się oko w oko z Melonem Ogar i przegrał ten pojedynek. Siarka zrewanżowała się jedną z niewielu efektownych kombinacji, którą pierwszorzędną interwencją przerwał Kowalski.

 

Nowak w ciekawie rozwijającej się akcji wybrał zły kierunek zaadresowania tzw. ostatniego podania, a lewa flanka była otwarta. W 74. minucie „Garbarze” pierwszorzędnie wymienili kilka podań, Michał Górecki jak na tacy starał się wyłożyć piłkę Ogarowi, ale center „Brązowych” został w ostatniej chwili zablokowany, choć wydawało się, że gol jest nieuchronny. Za moment ładnym strzałem popisał się Nowak, lecz obok celu. Kolejna próba podjęta przez Tunkiewicza znów nie odniosła skutku, strzał był niecelny. Zdecydowanie groźniej było w przypadku szarży Michała Góreckiego, który z kąta znalazł się san ma sam z Melonem i ten był górą. Śmiało mogła to być piłka meczowa. A już w przedłużonym czasie meczu Melon sparował kolejne uderzenie Michała Góreckiego.

 

Cała relacja:

 

 

Skrót Garca TV:

 

 

 

Zapis relacji on-line na portalu:

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

Zdjęcia Anny Kuś:

 

 

Cały album:

 

 

**********************************************************************************

 Poniżej prezentujemy szczegółowy kalendarzyk z uwzględnieniem meczów zespołów Garbarni w maju i czerwcu do końca sezonu (kliknij w ikonę piłki):

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV