R-23 Z LICENCJĄ

W III LIDZE GARBARNIA ZAGRA NA RYDLÓWCE

 

13.07.2014 (AB)

W mijającym właśnie tygodniu Komisja Licencyjna Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przyznała Garbarni prawo do rozgrywania spotkań w roli gospodarza na własnym stadionie przy ul. Rydlówka 23. Oznacza to, że pierwszy zespół Brązowych po trzech latach konieczności wynajmowania boiska w II lidze powraca na własne podwórko.

 

Krzysztof Kalemba podczas ostatniego spotkania pierwszej drużyny na Rydlówce ze Szreniawą (2011).

 

Stadion RKS Garbarnia znajduje się w trakcie przebudowy, wybudowano już boisko ze sztuczną murawą, a także pełnowymiarową płytę z naturalną nawierzchnią, która powinna być gotowa do rozgrywania spotkań wiosną przyszłego roku. Niebawem zostaną rozpoczęte prace przy budowie nowego budynku klubowego.

 

Trzecioligowy zespół Młodych Lwów będzie rozgrywał swoje spotkania na boisku, na którym wywalczył awans do II Ligi. A było to 8 czerwca 2011 roku, w spotkaniu ze Szreniawą Nowy Wiśnicz, wygranym przez Brązowych 2-1 (dwa gole zdobył wówczas Bartosz Praciak).

 

Powrót na własne boisko, pomimo spadku z II ligi, nie był wcale taki jednoznaczny, właśnie ze względu na prowadzone na Rydlówce prace. Tym większe słowa uznania należą się Zarządowi naszego Klubu za to, że uczynił wszystko, aby taki come-back stał się możliwy.

 

Z przekazanych nam przez Klub informacji wynika, że na trzecioligowe spotkania kibice będą mieli do dyspozycji dwa wejścia.

Pierwsze od strony ul. Konopnickiej (ta wiadomość powinna ucieszyć szczególnie mieszkańców os. Podwawelskiego oraz wszystkich "wędrujących" na stadion od strony Ronda Matecznego). Drugie wejście będzie otwarte od strony ulicy Rydlówka, ale nie przy bramie wjazdowej do Klubu, a od strony parkingu.

 

Wejście i wjazd na teren przy obecnym budynku klubowym będą dostępne wyłącznie dla zawodników i przedstawicieli klubów oraz sędziów. Bardzo prosimy fanów Garbarni o zastosowanie się do obowiązujących zasad, wydzielenie osobnej strefy jest podstawowym warunkiem przyznania licencji.

 

Trzecia liga małopolsko-świętokrzyska wystartuje w weekend 9-10 sierpnia, ale Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej nie ustalił jeszcze dokładnego terminarza. Podamy go niezwłocznie po jego zatwierdzeniu. Wszystkie inne informacje dotyczące organizacji meczów Garbarni będziemy prezentować w miarę ich ukazywania się.

 

Loża RKS - sektor kibiców Garbarni podczas spotkania ze Szreniawą (2011).

 

Powrót na własne boisko zapewne ucieszy większość kibiców Garbarni. Rydlówka pozwalała na przeżycie niezapomnianych chwil. I skoro już wspomnieliśmy o ostatnim meczu pierwszej drużyny w ligowej rywalizacji na Ludwinowie, to zapraszamy do obejrzenia zdjęć Grzegorza Bonicha z tamtego spotkania, w którym Młode Lwy wystąpiły pod kierunkiem trenera Krzysztofa Szopy w następującym składzie:

 

 Adrian Jękot - Mateusz Siedlarz, Gjentijan Haxhijaj, Marcin Pluta, Anthony Schacherer, Tymoteusz Chodźko (67 Adam Przeniosło), Sebastian Sepioł (81 Krzysztof Jamka), Filip Zelek, Krzysztof Kalemba, Marcin Siedlarz, Bartosz Praciak (89 Krzysztof Kozieł).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV