Marcin Liana (Bydgoszcz) oraz Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz) i Jarosław Mikołajewski (Kraków).

Arbiter techniczny: Rafał Podlewski (Bydgoszcz).

Marek Masiuda, Filip Wójcik, Tomasz Ogar - Seweryn Gancarczyk.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Łukasz Furtak, Michał Wrześniewski, Krzysztof Kalemba , Łukasz Pietras - Filip Wójcik (86 Grzegorz Gawle), Marek Masiuda , Karol Kostrubała (64 Petar Borovićanin), Szymon Kiebzak - Patryk Serafin (89 Marcin Siedlarz), Tomasz Ogar .

ROZWÓJ: Bartosz Golik - Daniel Paszek, Przemysław Gałecki, Michał Czekaj, Seweryn Gancarczyk , Kamil Łączek – Kacper Tabiś (68 Bartosz Marchewka), Tomasz Wróbel, Michał Płonka, Marcin Kowalski (78 Rafał Kuliński) – Adam Żak (73 Przemysław Mońka).

18.04.2018 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

W takich sytuacjach jak ta liczy się nade wszystko bilans zysków i strat. Trzy bardzo cenne punkty zasiliły konto Garbarni, która pokonała rozpędzony Rozwój Katowice 1:0. Rywale ponieśli dziś pierwszą porażkę na wiosnę. Nikt na Rydlówce nie krzywduje, że nastąpiło to akurat w Krakowie, choć tak wcale nie musiało się stać. No, ale przecież zawsze najważniejsze są fakty, reszta stanowi tylko ich interpretacyjne dopełnienie.

Nie ma żadnego przypadku, że Rozwój zbiera pochwały w rundzie rewanżowej. To solidna drużyna, niepomiernie silniejsza niż jesienią. W katowickim meczu padł remis 1:1 i obie strony mogły odczuwać niedosyt. „Brązowi”, bo nie zachowali jednobramkowej zaliczki. Katowiczanie, ponieważ nie wykorzystali w ostatnich minutach wybornej szansy na wzięcie całej puli. Teraz nie doszło do kompromisu i dystans między Garbarnią i Rozwojem urósł do czterech punktów.

Lepsze wrażenie do przerwy sprawiali goście. W 4. minucie Żak przetestował formę Cabaja. W odpowiedzi Kalemba zaadresował dalekie podanie do Kiebzaka, ten nie opanował piłki. W 22. minucie Tabiś wypalił w poprzeczkę, korzystając z asysty Kowalskiego. Równo po dwóch kwadransach Golik nie miał kłopotów ze zneutralizowaniem uderzenia oddanego przez Wójcika. Był to pierwszy celny strzał Garbarni w meczu. Tabiś znów zaatakował bramkę „Brązowych”, bezskutecznie. To samo już w przedłużonym czasie gry odnosiło się do prób podjętych przez Ogara i jeszcze w tej samej akcji przez Kostrubałę.

Krótko po wznowieniu meczu i krótkim rozegraniu rzutu rożnego Kalemba oddał „centrostrzał”, piłka trafiła w zewnętrzną stronę słupka. Po chwili Wrześniewski desperacko naprawił własny błąd. W 56. minucie Ogar wykonał wrzut z autu, piłkę zastawił ciałem Wójcik i został obalony na murawę przez Gancarczyka.

Trudno zrozumieć intencje zawodnika o bogatej karierze, nawet z mundialowym epizodem w drużynie narodowej. Co chciał osiągnąć Gancarczyk poprzez bezsensowne pchnięcie rywala ustawionego plecami do bramki Rozwoju i na dodatek w bocznym sektorze pola karnego?! Nie nasze zmartwienie. Zdecydowanie ważniejsze, że Kalemba tradycyjnie wykonał „11” w sposób optymalny.

Dobra była akcja Wójcika z Serafinem, po chwili Wójcik uderzył nad poprzeczką. Pod przeciwną bramką kapitalnie zachował się Cabaj, broniąc z bliskiej odległości strzał Kowalskiego, do którego podawał Żak.

Garbarnia straciła kontuzjowanego Kostrubałę, którego miejsce zajął Borovićanin. Po chytrym dośrodkowaniu właśnie „Boro” w sukurs przyszedł Golikowi jeden z defensorów. Nie dawał za wygraną Żak w groźnej szarży. Garbarnia mogła żałować, że do zagrania Furtaka nie dobiegł Ogar. O niebezpieczną „wrzutkę” z wolnego (coś à la „Wejherowo”) pokusił się Kalemba. Interesującą kontrakcję rozprowadził Ogar, Wójcikowi nie było dane wystąpić w roli egzekutora.

„Garbarze” sami sprowadzili w 85. minucie niebezpieczeństwo na własnym przedpolu, sytuację uratował Pietras. Wreszcie Cabaj fantastycznie obronił czyjś strzał głową, ale i tak był ofsajd.

Poza Garbarnią wygrali ci wszyscy kibice, którzy w drodze rekompensaty za nie swój grzech już dziś „wykupili” sobie bilety na niedzielny mecz „Brązowych” z Błękitnymi Stargard.

Skrót spotkania przygotowany przez Rozwój TV:

Zdjęcia Pani Urszuli Rymarczyk
(kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii):

STRZELCY GOLI DLA GARBARNI PO 25 KOLEJKACH (32)

6 - Tomasz Ogar

5 - Krzysztof Kalemba, Serhii Krykun

4 - Patryk Serafin

2 - Marcin Siedlarz, Michał Mistrzyk

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Szymon Kiebzak, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Kamil Moskal, Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik.

<<<19 kolejka: Garbarnia - GKS Bełchatów 1:1 (1:1) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Radomiak 1:1 (1:0) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Wisła Puławy 1;1 (0:1) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

>>>16 kolejka: Warta Poznań - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Garbarnia - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>14 kolejka: ŁKS Łódź - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>13 kolejka: Garbarnia - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe Garca TV<<<

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<