Damian Pabiś, Mikołaj Kohlbrenner, Sławomir Zygmunt (wszyscy Garbarnia II).

GARBARNIA ll: Mikołaj Kohlbrenner - Konrad Wieczorek, Artur Krzeszowiak, Krzysztof Kalemba (46 Sławomir Zygmunt), Dawid Palej (75 Igor Arynin) - Kamil Sąder, Damian Pabiś (57 Wojciech Głuchaczka), Krystian Żakowicz, Amadeusz Bufnal - Michał Kozik, Michał Górecki (46 Jan Kowalik).

ISKRA: Jakub Ryś - Mateusz Skotniczny , Wiktor Urbańczyk (46 Bartłomiej Mirek), Robert Skoczykłoda , Grzegorz Armatys (81 Michał Spasiuk), Grzegorz Frosik (85 Artur Chodacki), Arkadiusz Guściora , Konrad Jędrszczyk, Michał Jaszczyński (61 Krzysztof Chromiec), Grzegorz Ziobro, Paweł Godyń .

20.08.2016 (AB)

W 1 kolejce Iskra Radwanowice przegrała na własnym boisku z Clepardią, natomiast wyjazdowe spotkanie Garbarni II z Piastem Wołowice został przełożony na środę 24 sierpnia (godzina 17:30). Dla gospodarzy sobotni mecz był inauguracją sezonu i trudno ukrywać, że ta zakończyła się falstartem.

Początek był bardzo obiecujący dla gospodarzy. Już w 1 minucie po akcji Bufnala na lewej flance strzał Góreckiego dość szczęśliwie obronił Ryś. W 2. minucie bramkarz Iskry sparował na korner piłkę po strzale Sądera w krótki róg.

W 4. minucie Kalemba z rzutu wolnego posłał dośrodkowanie w pole karne, jeden z obrońców gości zmienił kierunek lotu piłki, tę sprytnie przepuścił Bufnal, a zdezorientowany Ryś nie zareagował w porę i musiał wyciągać futbolówkę z bramki.

W 8. minucie Pabiś wyłuskał piłkę spod nóg Jaszczyńskiego i przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę Iskry. W 10. minucie Kalemba przymierzył z 30 metrów z woleja, minimalnie niecelnie. W 12. minucie po rzucie rożnym Godyń głową wyrównał stan spotkania.

W 14. minucie po kontrze gości dobre dośrodkowanie jednego ze swoich kolegów głową zamienił na gola Guściora. W 15. minucie Ryś uprzedził w polu karnym Bufnala, ale już w następnej akcji padło wyrównanie dla gospodarzy. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kozika w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej bramki skierował Skoczykłoda.

W 19. minucie Pabiś strzelił z dystansu nad celem. W 21. minucie Kohlbrenner obronił strzał z bliska Jaszczyńskiego. W 32. minucie Ryś uprzedził Góreckiego w polu karnym, po ładnej, zespołowej akcji Brązowych. W 34. minucie po strzale Kalemby z rzutu wolnego Ryś odbił piłkę przed siebie, do bramki skierował ją nadbiegający Krzeszowiak, ale został orzeczony ofsajd stopera Garbarni. W 38. minucie Ryś odbił piłkę po strzale Bufnala, a Kozik trafił w boczną siatkę. W 41. minucie Kalemba zdecydował się na lob ze sporej odległości, jednak piłka o centymetry minęła poprzeczkę.

W 50. minucie Sąder pognał prawą stroną, dośrodkował w pole karne, ale żaden z gospodarzy nie doszedł do dobrej centry. W 52. minucie po kornerze w sporym zamieszaniu główkował Godyń, piłka wylądowała na poprzeczce. W 55. minucie Godyń po minięciu Kohlbrennera miał przed sobą pustą bramkę, ale strzelił obok słupka.

W 65. minucie Wieczorek sfaulował w szesnastce Godynia, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Skotniczny.

W 68. minucie po rzucie wolnym z 18 metrów wykonanym przez Mirka Kohlbrenner sparował piłkę na korner. Po nim czwartego gola dla gości głową zdobył Guściora.

W 72. minucie Skoczykłoda strzałem z dystansu pokonał bramkarza Garbarni rehabilitując się za samobójczego gola w pierwszej połowie.

W 77. minucie strzał Bufnala i dobitkę Arynina obronił Ryś. W 79. minucie S. Zygmunt wyprzedził w polu karnym Godynia i Frosika i wybił piłkę poza boisko. W 82. minucie Kohlbrenner instynktownie obronił uderzenie Frosika z najbliższej odległości. Trzy minuty przed końcem bramkarz Młodych Lwów poradził sobie także ze strzałem zza szesnastki oddanym przez Jędrszczyka.

Iskra wywiozła z Rydlówki trzy punkty, bo lepiej poradziła sobie z panującym upałem. Jeśli chodzi o gospodarzy, to brak Kalemby i Góreckiego po przerwie był bardzo widoczny, ale to akurat dobrze rokuje przed wyjazdem pierwszej drużyny na mecz trzecioligowy.