ISKRA Radwanowice - GARBARNIA II 1:0 (1:0)

Konrad Jędrszczyk, Bartłomiej Mirek - Jan Kowalik, Damian Pabiś, Wojciech Głuchaczka.

ISKRA: Tomasz Malec - Michał Spasiuk, Michał Tazbir, Wiktor Urbańczyk, Grzegorz Ziobro (80 Grzegorz Frosik), Konrad Jędrszczyk (88 Łukasz Pudełko), Bartłomiej Mirek , Radosław Chciuk (90 Grzegorz Armatys), Paweł Godyń, Dominik Labzik, Adrian Funek (60 Paweł Markowski).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Jan Zygmunt, Damian Pabiś , Artur Krzeszowiak, Jakub Bem - Paweł Zalewski (60 Kamil Sąder), Wojciech Głuchaczka , Jan Kowalik (57 Amadeusz Bufnal), Krystian Żakowicz - Mateusz Ząbczyk, Igor Arynin.

Mateusz Ząbczyk (foto archiwum) był najbliższy pokonania bramkarza Iskry.

01.04.2017 (AB)

Około 60. minuty zawodów bramkarz Iskry Tomasz Malec głośno wyraził swoja opinię o toczonym właśnie pojedynku. Sęk w tym, że jego słowa jak ulał pasowały do panującej na boisku sytuacji. Z kolei Brązowi mogą żałować, że nie zdołali wywieźć z Radwanowic choćby punktu. Remis w tym - bardzo trafnie przez golkipera miejscowych "ochrzczonym" spotkaniu - nie skrzywdziłby nikogo.

W 4. minucie po akcji gospodarzy na przedpolu Garbarni powstało spore zamieszanie. Po strzale z bliska Funka Wiewióra odbił wprawdzie piłkę, ale trafiła ona z powrotem pod nogi strzelca, a ten wpakował ją do bramki. Zamieszanie było tak duże, ze niektórzy twierdzą, że to nie Wiewióra odbił futbolówkę, a debiutujący w barwach gości Bem.

W 8. minucie po rozegranym kornerze piłka trafiła na 16 metr do Kowalika, a ten posłał ją tuż obok słupka. Podobnie uczynił Ząbczyk w 11. minucie, po akcji Zalewskiego na prawym skrzydle. W 18. minucie po podaniu Żakowicza Arynin w dobrej sytuacji wypalił "panu Bogu w okno". W 20. minucie po akcji Żakowicza strzał Ząbczyka został w ostatniej chwili zablokowany przez jednego z obrońców Iskry.

W 40. minucie Wiewióra w bardzo groźnej sytuacji obronił strzał Godynia, a w 44. minucie Jan Zygmunt w ostatniej chwili wybił piłkę poza końcową linię, po skutecznej pogoni za jednym z zawodników gospodarzy.

W drugiej połowie najwięcej emocji przyniosły końcowe fragmenty meczu. W 90. minucie po dograniu Arynina "główkował" Krzeszowiak, ale Malec sparował piłkę na korner. Już w doliczonym czasie gry Krzeszowiak wyekspediował piłkę poza boisko po strzale bodajże Godynia.

I tym sposobem beniaminek z Radwanowic zdobył w tym sezonie komplet punktów na drugim zespole Garbarni (w pierwszym meczu na Rydlówce Iskra wygrała aż 5:2).

>>>9 kolejka: Garbarnia II - Prokocim Kraków 1:1 (0:1) - zdjęcia<<<

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<