V LIGA

MŁODE LWY POSKROMIŁY LIDERA

 

 

GARBARNIA II - NOWA PROSZOWIANKA Proszowice 3:1 (2:1)

0-1 Adam Przeniosło 19

1-1 Łukasz Cichy 22

2-1 Mateusz Ząbczyk 41 (karny)

3-1 Dawid Palej 68.

 

Grzegorz Jabłoński oraz Jakub Pieprzyk i Jakub Boligłowa (KS Kraków).

Gruchacz, Bufnal, Krzeszowiak - Kajda 2x.

Kajda (Proszowianka, 78, za dwie żółte).

 

Mecz bez widzów.

GARBARNIA II: Adrian Jękot - Jan Zygmunt, Sławomir Zygmunt, Jakub Kopeć, Kamil Bajołek - Przemysław Gruchacz (82 Łukasz Machno), Artur Krzeszowiak , Jan Barabasz (70 Amadeusz Bufnal ), Piotr Kaczor (46 Konrad Kuliszewski) - Mateusz Ząbczyk , Łukasz Cichy (46 Dawid Palej ).

 

NOWA PROSZOWIANKA: Sławomir Jeziorek - Tomasz Biela, Wojciech Jelonkiewicz, Dawid Wrona (53 Maksymilian Kozerski) - Tomasz Przeniosło, Michał Tyrka (70 Piotr Dębski), Kamil Hul, Adam Przeniosło (83 Mariusz Głąbicki), Maciej Przeniosło - Kamil Mach (76 Arkadiusz Krawiec), Piotr Kajda .

 

Przemysław Gruchacz (z lewej) i Mateusz Ząbczyk mieli spory udział w zwycięstwie z liderem.

Foto archiwum.

 

27.04.2014 (AB)

Do sporej niespodzianki doszło dzisiaj na Rydlówce, rezerwa Brązowych pokonała lidera II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej, Nową Proszowiankę. Zwycięstwo podopiecznych trenera Stanisława Śliwy było jak najbardziej zasłużone i zostało wywalczone w dobrym stylu.

Młode Lwy mocno zmobilizowały się na to spotkanie, a wygrana smakuje im tym bardziej, że w składzie gospodarzy wystąpiło dziś tylko trzech zawodników z kadry I zespołu, z których dwóch zeszło z boiska po pierwszej połowie...

 

Mecz przebiegał zgodnie z przewidywaniami: goście prowadzili grę, a Brązowi szukali swoich szans w szybkich kontrach. Tuż po rozpoczęciu gry po akcji Proszowianki M. Przeniosło strzelił tuż obok słupka. W 3 minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Kaczor, który wykonywał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców Proszowianki w obrębie "szesnastki". Jego strzał obronił jednak w dobrym stylu Jeziorek. W 7 minucie Jękot ubiegł w polu karnym A. Przeniosło, a chwilę później odważnie rzucił się pod nogi Macha i "wygarnął" mu spod nich piłkę w sytuacji sam na sam.

 

W 19 minucie padł gola dla Proszowianki, a zdobył go Adam Przeniosło, który spędził na Rydlówce jako piłkarz Garbarni kilka dobrych lat.

Wyrównanie padło trzy minuty później, po kapitalnej akcji rezerwistów Garbarni. Krzeszowiak wyprowadzał piłkę i zagrał ją do Cichego, ten uruchomił na prawym skrzydle Gruchacza i sam pobiegł w pole karne, gdzie dokładnie dośrodkował ją po rajdzie na skrzydle Gruchacz, a Cichy doprowadził do remisu.

 

 Po zdobyciu wyrównania Garbarze przeprowadzili kilka ciekawych akcji, między innymi po jednej z nich strzał Kaczora wyłapał Jeziorek. Goście nie zasypiali gruszek w popiele, w 30 minucie Mach trafił w słupek. W 34 minucie Cichy główkował ponad bramką gości. W 39 minucie strzał z rzutu wolnego zza pola karnego obronił Jękot. W 41 minucie Cichy, który rozegrał dziś bardzo dobrą partię, został sfaulowany po indywidualnej akcji w polu karnym. Pewnym strzałem popisał się Ząbczyk i gospodarze na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

 

Goście po przerwie zmuszeni zostali do gonienia wyniku i w pierwszych minutach drugiej połowy zepchnęli garbarzy do głębokiej defensywy. W 48 minucie Jękot obronił strzał A. Przeniosły. W 51 minucie Jan Zygmunt w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Kamila Macha.  W 56 minucie po kontrze Brązowych zmiennik Cichego, Dawid Palej ładnie uwolnił się spod opieki obrońcy w polu karnym, ale jego strzał przy krótkim słupku obronił Jeziorek. W 59 minucie Sławomir Zygmunt wybił piłkę z pustej bramki po strzale jednego z graczy Proszowianki. W 66 minucie Adam Przeniosło wykonywał rzut wolny z 18 metrów, po jego strzale słupek uchronił Jękota przed wyciąganiem piłki z bramki.

 

W 68 minucie po kontrze Garbarni Kuliszewski zagrał na prawe skrzydło do Gruchacza, ten podciągnął pod linię końcową i wycofał piłkę do Paleja, który mocnym strzałem po rykoszecie od jednego z obrońców podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 71 minucie Palej był bliski zdobycia kolejnego gola po otrzymaniu podania od Gruchacza, ale Jeziorek stanął na wysokości zadania. W 74 minucie Jękot wygrał pojedynek sam na sam z Dębskim.

 

W 78 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał w tym meczu Piotr Kajda i ostatnie 12 minut goście grali w osłabieniu. Jednak, wobec sporej utraty sił, które włożyli w mecz młodzi zawodnicy Garbarni, to osłabienie nie było widoczne na boisku. Jeszcze w 88 minucie w doskonałej sytuacji przed bramką Jękota znalazł się Maciej Przeniosło, ale z pięciu metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

 

W 90 minucie w starciu z interweniującym bramkarzem Proszowianki ucierpiał Konrad Kuliszewski, który został mało elegancko potraktowany przez Jeziorka. Ślad odciśniętego piłkarskiego buta na klatce piersiowej młodego zawodnika Garbarni mógłby być ilustracją akcji pod hasłem: "Panowie, szanujmy swoje zdrowie na boisku". 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV