GARBARNIA - PODLASIE Biała Podlaska 2:2 (0:0)

1-2 Jakub Syryjczyk 85

2-2 Michał Kitliński 86.

(bez zarzutu) Mateusz Nowak oraz Katarzyna Wójs i Igor Samołyk (KS Stalowa Wola).

Paweł Radziszewski, Tomasz Nieścieruk (obaj Podlasie).

GARBARNIA: Marcin Cabaj – Michał Mistrzyk, Dariusz Łukasik, Krzysztof Kalemba , Petar Borovićanin – Szymon Kiebzak (82 Mateusz Ciesielski), Karol Kostrubała (63 Marek Masiuda), Łukasz Pietras, Damian Nieśmiałowski (35 Dominik Gaudyn) – Tomasz Ogar, Michał Górecki (56 Michał Kitliński ).

PODLASIE: Maciej Zagórski – Paweł Radziszewski , Mateusz Łakomy, Michał Pyrka, Przemysław Skrodziuk, Tomasz Nieścieruk (90 Bartłomiej Goździołko), Przemysław Grajek, Kamil Jakubowski (65 Tomasz Andrzejuk) , Serhii Krykun, Jakub Syryjczyk (88 Damian Leśniak), Paweł Zabielski (70 Łukasz Sawtyruk).

31.05.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Remisem z Podlasiem wprawdzie zwiększyła Garbarnia przewagę nad Motorem do trzech pkt., ale w tej buchalterii zdecydowanie bardzie istotniejsza może się okazać utrata dwóch „oczek” niż jednopunktowe powiększenie dorobku.

Do tej pory karty rozdawali krakowianie, od teraz może to dotyczyć lublinian. Pamiętajmy, że Motor ma do rozegrania jedno spotkanie więcej i jeśli sięgnie po pełną pulę uzyska awans do II ligi. Do dziś, przy spełnieniu powyższego warunku, glejt na nietykalność wystawiony samej sobie miałaby Garbarnia…

Czego zabrakło jej w pierwszej połowie? Przede wszystkim łyknięcia elementarnych podstaw psychologii sportu. Jak się rzekło, stawką musiała być pełna pula i nic innego. Co w tej sytuacji należało zrobić? Po mojemu, gry va banque. Wywierania na przeciwniku nieustannej presji, pozostawiania go bez oddechu, prowadzenia frontalnego ataku. Od pierwszej sekundy.

Tego bezdyskusyjnie zabrakło, choć i tak w 14. minucie nadarzyła się doskonała okazja do otworzenia wyniku. Po otrzymaniu długiego podanie Ogar wbiegł w pole karne, zwiódł opiekuna zwodem na prawą nogę, ale uderzył za wysoko. Była jeszcze podobna akcja z udziałem Ogara, lecz już o wyraźnie mniejszej skali zagrożenia oraz dobry, choć częściowo zneutralizowany strzał Kostrubały z okolicy „16”.

To zdecydowanie za mało, aby dać rozgrzeszenie. Zwłaszcza kiedy pamiętać o dwóch „setkach” gości. Miał je Krykun, który dwukrotnie przegrał konfrontacje „sam na sam” z Cabajem. Patrząc na sprawę od strony gospodarzy, per saldo zmarnowali trzy pierwsze kwadranse. Nasuwały się analogie do meczu sprzed kilku tygodni z Trzebinią-Sierszą (1:0). Z tą zasadniczą różnicą, że teraz już nie było happy endu.

Oto w 51. minucie kunszt techniczny zademonstrował Zabielski, na to nałożyła się pasywna postawa defensorów. Napastnik Podlasia uderzył w górny róg, Cabaj był bezradny. I dopiero od tego momentu, po tym prysznicu, zaczęła się ze strony Garbarni toczyć rozmowa na serio.

Sygnał dał Kalemba, po wykonaniu przez niego kornera piłka uderzyła w poprzeczkę. Równo po kwadransie w polu karnym gości zagrał piłkę ręką bodaj Grajek. Kalemba trafił z 11. metra do siatki, choć Zagórski był bliski sparowania strzału.

Pod swoją bramką nienagannym wślizgiem popisał się Łukasik. W odpowiedzi rzuconej w kierunku Podlasia szarżował Borovićanin, Ogar był bliski szczęścia w podbramkowym zamieszaniu. Kalemba przetestował formę Zagórskiego uderzeniem z wolnego.

Nie odniosły skutku dwie akcje z udziałem wprowadzonego do gry Kitlińskiego. Za to strzałem z niemal połowy boiska Kalemba omal zaskoczył bramkarza gości, ten uratował się desperacką interwencją. Po chwili znów Kalemba huknął z dystansu, za wysoko.

Szturm trwał. Kiebzak nie przyjął należycie piłki podanej przez Ogara, kończący to zdarzenie strzał Masiudy został zablokowany. Po kornerze bliski gola na 2:1 był Łukasik. To samo odnosiło się za moment do Ogara.

W 85. minucie Podlasie znów objęło prowadzenie. Szybki Krykun zadziwiająco łatwo wszedł w posiadanie piłki i ograł Mistrzyka. Reszty dokonał precyzyjnym strzałem Syryjczyk. Kilkadziesiąt sekund później Pietras rzucił prostopadłe podanie do Kitlińskiego, ten z zimną krwią pokonał Zagórskiego.

W 88. minucie doszło do sytuacji, która śnić się będzie po nocach. Lewą flanką szarżował Borovićanin, Zagórski wybił piłkę przed siebie i kropkę nad „i” powinien nieuchronnie postawić Ogar. Futbolówka przeszła jednak nad poprzeczką. Czarna rozpacz… Zwłaszcza, że wynik już nie uległ zmianie.

Gdy coś nie wychodzi, zawsze szuka się w takich momentach winnych. Bywa, że miejscem poszukiwań jest sędziowska szatnia, W tym przypadku jednak to zgoła fałszywy trop, bo prowadzenie zawodów było nienaganne. Natomiast, do sobotniego meczu z Karpatami, warto z tej szatni zabrać lustro…

Nie da się ukryć, jest ciężko. Świadomości tego towarzyszyć jednak powinna nadzieja, że w tym wciąż trwającym sezonie jeszcze nie wszystko stracone.

Skrót spotkania:

Zapis relacji on-line Adama Delimata na portalu:

>>>27 kolejka: Stal Rzeszów - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>24 kolejka: JKS 1909 Jarosław - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>23 kolejka: Garbarnia - Spartakus Aureus Daleszyce 3:0 (2:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Motor Lublin - Garbarnia 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>21 kolejka: Garbarnia - Cosmos Nowotaniec 3:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>20 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, skrót TVP<<<

>>>19 kolejka; Garbarnia - Resovia 3:2 (2:2) - zdjęcia, gole<<<

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<