Bartłomiej Goździołko, Paweł Zabielski - Szymon Kiebzak, Marcin Siedlarz, Norbert Piszczek, Krzysztof Kalemba.

PODLASIE: Adam Wasiluk - Damian Szymański (73 Przemysław Skrodziuk), Rafał Kursa, Mateusz Łakomy, Paweł Komar, Przemysław Grajek, Bartłomiej Goździołko (57 Jakub Syryjczyk), Paweł Zabielski (70 Adrian Hołownia), Tomasz Andrzejuk, Serhii Krykun, Sebastian Czapski (67 Kamil Kocoł).

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Norbert Piszczek (89 Mariusz Stokłosa), Krzysztof Kalemba , Karol Kostrubała, Konrad Wieczorek - Szymon Kiebzak (88 Dominik Gaudyn), Łukasz Pietras, Łukasz Nowak, Damian Nieśmiałowski (71 Mateusz Ciesielski) - Marcin Siedlarz , Tomasz Ogar (76 Michał Kitliński).

17.09.2016 (JC)

Z jednym punktem wracają „Brązowi” z dalekiej wyprawy do Białej Podlaskiej. Dziś podejmowało Garbarnię miejscowe Podlasie, które jest beniaminkiem III ligi. Dodajmy od razu, beniaminkiem bez kompleksów, o czym świadczą ostatnie wyniki. Podlasie potrafiło bowiem zdobyć „twierdzę Nowotaniec”, zremisować z Motorem Lublin, zaś przed tygodniem zdecydowanie wygrało na wyjeździe ze Spartakusem Daleszyce.

Lidera tabeli zamierzano w Białej Podlaskiej potraktować z szacunkiem, ale też wcale nie ukrywano apetytu na punktową zdobycz. „Garbarze” z kolei wciąż nie mogą pozbyć się kadrowych problemów, związanych z blokiem defensywnym. Abstrahując od ciężkiej kontuzji Ogrodnika już w premierze sezonu, wciąż na L4 przebywają Moskal i Pawłowicz.

Trener Mirosław Hajdo: - Podlasie potwierdziło, że potrafi być trudnym przeciwnikiem. Gospodarze grali z ogromną ambicją, byli bardzo waleczni. Do Garbarni z kolei należała tzw. wyższa kultura gry, co zresztą nie stanowiło żadnego zaskoczenia.

Niewątpliwie najdogodniejszą okazję mieliśmy jeszcze w pierwszej połowie, około 25. minuty. W sytuacji „sam na sam” znalazł się Kiebzak, bramkarz obronił ten strzał. Poszła dobitka, znów Kiebzaka, i bramkarz ponownie nie dał się zaskoczyć. Ale był jeszcze nadbiegający Ogar, który z 7 metrów wypalił w poprzeczkę…

Podlasie przez cały mecz nie stworzyło sobie stuprocentowej okazji. Natomiast mogło objąć prowadzenie z powodu nieporozumienia w naszych szykach obronnych. My w drugiej połowie wykreowaliśmy sobie obiecujące, choć tylko obiecujące, sytuacje. Obok słupka uderzył nieźle prezentujący się Siedlarz. Ponadto, po sfaulowaniu Ogara, podyktowano na korzyść Garbarni rzut wolny. Po strzale Siedlarza piłka jednak trafiła w mur.

Słowem ciężki mecz. Jestem zadowolony z wywiezienia remisu - podsumował trener Hajdo.

>>>Zdjęcia Pana Cezarego Hince<<<

O meczu pisze także portal:

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<