NKP PODHALE Nowy Targ - GARBARNIA 1:5 (1:0)

1-5 Mateusz Ciesielski 83.

(bez zarzutu) Seweryn Kozub oraz Mariusz Stolarz i Dominik Hebda (KS Brzesko).

Mateusz Hreśka, Dawid Basta - Dariusz Łukasik.

PODHALE: Mariusz Różalski - Dawid Basta , Michał Bedronka, Daniel Mikołajczyk (70 Peter Drobńak), Mateusz Zając, Mateusz Hreśka (59 Adrian Ligienza), Jakub Luberda, Wojciech Kobylarczyk (68 Michał Czubin), Sebastian Świerzbiński, Grzegorz Silczuk (46 Przemysław Piwowarczyk), Bartłomiej Pająk .

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk (86 Norbert Piszczek), Krzysztof Kalemba, Dariusz Łukasik , Petar Borovićanin - Szymon Kiebzak (81 Mateusz Ciesielski ), Karol Kostrubała (86 Marek Masiuda), Łukasz Pietras, Damian Nieśmiałowski - Tomasz Ogar , Marcin Siedlarz (81 Michał Kitliński).

11.05.2017 (JC, AB)

W meczu 29. kolejki III Ligi Garbarnia "rozstrzelała" w Nowym Targu Podhale aż 5-1. Tytułowa kanonada "Garbarzy" trwała przez trzy kwadranse drugiej połowy i wynikała z popisowej wręcz po przerwie gry podopiecznych trenera Mirosława Hajdy.

Do pauzy Podhale wykorzystało w zasadzie jedyną okazję, jaką sobie drużyna prowadzona przez Dariusza Sieklińskiego stworzyła. W 12. minucie Luberda przeprowadził atak prawym skrzydłem, dograł na krótki słupek, a nadbiegający Pająk z bliska dopełnił formalności.

Brązowi mogli, a wręcz powinni, zmienić wynik w pierwszej połowie dwukrotnie. W 27. minucie Siedlarz skutecznie powalczył o piłkę w środku pola i "wypuścił w uliczkę" Nieśmiałowskiego, który w sytuacji sam na sam z Różalskim nie zdołał go pokonać (golkiper Podhala nie dał się złapać na tzw. "wykroku"). W 42. minucie z kilku metrów strzelał z kolei Kiebzak, ale i tym razem górą był Różalski.

Dla wychodzących na drugą połowę Młodych Lwów niezwykle istotną sprawą było jak najszybsze doprowadzenie do remisu. A to zostało zrobione już w 47. minucie. Kiebzak, po otrzymaniu podania z własnej strefy obronnej, po bardzo dynamicznej akcji na skrzydle miał wręcz obowiązek dogrania piłki wzdłuż linii bramkowej, tak też zrobił. Do futbolówki dopadł podążający za akcją Siedlarz i na wślizgu uplasował ją w bramce obok zdezorientowanego Różalskiego.

W 51. minucie w kapitalnej akcji Garbarni Pietras podał piłkę na prawą stronę do Ogara, który zagrał wzdłuż linii do nadbiegającego Kiebzaka, jednak ten z najbliższej odległości strzelił w bramkarza.

W 55. minucie w groźnej sytuacji w polu karnym Garbarni wyekspediowaniem piłki na korner uratował sprawę Borovićanin. W 61. i 63. minucie dwukrotnie uderzał Basta, ale Cabaj bez kłopotów obronił te strzały.

W 65. minucie dośrodkowanie Borovićanina z rzutu wolnego z lewej strony boiska przedłużył głową - w trudnej sytuacji - Kostrubała, a Łukasik przyziemnym "szczupakiem" zdobył gola dającego Brązowym prowadzenie. Ta, jakże ważna bramka, dodała gościom skrzydeł, rozkręcali się po niej z minuty na minutę.

W 69. minucie Siedlarz zagrał do Pietrasa, który zaadresował prostopadłe podanie do Kiebzaka, a ten - mimo że była to najtrudniejsza do wykorzystania ze wszystkich trzech, które "Kiebzi" miał do tej pory, sytuacja - posłał piłkę do bramki tuż przy słupku, obok interweniującego bramkarza gospodarzy.

W 76. minucie Nieśmiałowski w dobrym stylu uwolnił się spod opieki Drobńaka, jednak ostatecznie tę akcję - z przytomnym udziałem Siedlarza - strzałem nad poprzeczką zakończył Kiebzak.

W 79. minucie po podaniu Nieśmiałowskiego, który wcześniej bardzo energicznie powalczył o piłkę, Ogar, w stylu Andrzeja Szarmacha z Mistrzostw Świata w 1974 roku, subtelnie głową zmienił kierunek lotu futbolówki, która wpadła do bramki tuż przy słupku, po długim rogu.

Ostateczny rezultat ustalił, w swoim bodajże drugim kontakcie z piłką, strzałem od poprzeczki do pustej bramki Ciesielski. Po wcześniejszym altruistycznym dograniu Ogara w bok...

Pięknym góralskim kapeluszem widownię zauroczył wierny kibic Garbarni, Włodzimierz Osada. Najbardziej zauroczony nakryciem głowy pana Włodka był z kolei najmłodszy z obecnych na meczu fanów Brązowej Damy, Oliwer Siedlarz (wnuk wiceprezesa Garbarni). Włodzimierz Osada w przerwie zawodów powiedział do zatroskanych sympatyków "Garbarzy", że mecz zakończy się zwycięstwem Brązowych 3-1. Jego przewidywania "popsuli" nieco Ogar i Ciesielski, ale pod taką korektą prognozowanego wyniku pan Osada podpisuje się obiema rękami.

Popis Garbarni po przerwie wyraźnie przypadł do gustu jej filarowi z lat pięćdziesiątych, mieszkającemu od kilkunastu lat w Nowym Targu Józefowi Leśniakowi, który obserwował zawody.

Możliwość takiej obserwacji, za pośrednictwem relacji prowadzonej telefonem komórkowym przez Michała Kaima na portalu społecznościowym, mieli także ci kibice, którzy do Nowego Targu nie pojechali. Za tę relację Michałowi bardzo dziękujemy.

Materiał filmowy

>>>21 kolejka: Garbarnia - Cosmos Nowotaniec 3:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>20 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, skrót TVP<<<

>>>19 kolejka; Garbarnia - Resovia 3:2 (2:2) - zdjęcia, gole<<<

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<