PODGÓRZE Kraków - GARBARNIA II 3:3 (1:1)

Rafał Starmach oraz Robert Marciniak i Mateusz Bojda (KS Małopolski ZPN).

Dawid Białasek  - Jan Kowalik, Kamil Sąder, Artur Krzeszowiak.

PODGÓRZE: Artur Stachura - Adrian Bańka, Przemysław Polny (60 Sebastian Bator ), Michał Malarz (60 Kamil Woźniak), Marcin Kłagisz (Jonathan Brown), Michał Żerdecki , Dawid Białasek , Michał Kierot, Grzegorz Pater , Krystian Pietrzak (81 Michał Pitala), Wojciech Ochałek.

GARBARNIA II:  Mikołaj Wiewióra - Jan Zygmunt, Bartłomiej Mruk (38 Jakub Bem), Artur Krzeszowiak , Łukasz Kowalski (49 Mikołaj Pyś) - Kamil Sąder (65 Przemysław Gruchacz), Wojciech Głuchaczka, Jan Kowalik (46 Krystian Żakowicz), Paweł Zalewski - Mateusz Ząbczyk , Amadeusz Bufnal .

Jesienią na Rydlówce Garbarnia zwyciężyła z Podgórzem 6:1, w rewanżu już tak łatwo nie było...

17.06.2017 (AB)

W ostatnim spotkaniu II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej na nowej, sztucznej nawierzchni boiska przy ul. Dekerta doszło do derbów dzielnicy Podgórze, w których gospodarze podejmowali rezerwę Garbarni. Zdegradowane już wcześniej do A-klasy Podgórze zremisowało z Młodymi Lwami 3:3.

Dość długo oba zespoły starały się opanować środek pola i tak naprawdę nikomu się to nie udało. Zdegradowani już kilka kolejek wcześniej gospodarze zagrali bez obciążeń, dodatkowo derbowy charakter spotkania sprawił, ze chcieli się pożegnać z 'okręgówką"  w dobrym stylu.

W 23. minucie po strzale Polnego zażegnał niebezpieczeństwo Wiewióra. W 26. minucie po zagraniu Kowalika nad bramką uderzył Sąder. W 29. minucie po strzale Białaska z rzutu wolnego znów udanie interweniował Wiewióra. W 38. minucie za faul na jednym z zawodników Podgórza w polu karnym Garbarni arbiter podyktował rzut karny, a na gola zamienił go doświadczony Pater.

Brązowi błyskawicznie wyrównali, piłkę po strzale Sądera wypluł przed siebie Stachura, a nadbiegający Ząbczyk z bliska umieścił ją w bramce. Wyraźnie ciekawsza niż cała pierwsza połowa była jej końcówka. W 42. minucie bramkarz gości wyłapał piłkę po strzale Ochałka. Za chwilę Wiewióra instynktownie sparował na korner strzał Żerdeckiego. W 44. minucie Pater ograł dwóch "Garbarzy", lecz jego strzał znów nie zaskoczył golkipera Garbarni.

Przetrwanie - mającego miejsce tuż przed przerwą - naporu gospodarzy opłaciło się garbarskim rezerwom zaraz po niej. W 54. minucie po wrzutce Ząbczyka Białasek ulokował futbolówkę w bramce swojego zespołu. W 57. minucie po kapitalnej akcji i kilkukrotnej wymianie podań z Ząbczykiem Bufnal podwyższył prowadzenie gości.

Dwa gole przewagi uśpiły nieco Garbarzy, którzy - czemu trudno się dziwić - myślami byli już chyba przy czekającym ich wieczorem zakończeniu udanego sezonu. W 65. minucie Bator strzałem z dystansu pokonał Wiewiórę, a w 75. minucie po rzucie rożnym Żerdecki ustalił ostateczny rezultat derbów Podgórza.

W 86. minucie z rzutu wolnego strzelał Ząbczyk, ale piłką zaopiekował się bramkarz gospodarzy.

Na odnotowanie zasługuje debiut w zespole seniorów juniora młodszego Garbarni, Bartłomieja Mruka. "Mruczek" zagrał tylko 38 minut, bo kilka godzin wcześniej brał udział w wygranym 6:2 spotkaniu swojej drużyny z Dunajcem Ostrowsko, w którym zdobył jednego z goli. Juz dziś widać, że w rozpoczynającym wiek juniora starszego zawodniku drzemie potencjał do oszlifowania.

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

>>>20 kolejka: Kaszowianka Kaszów - Garbarnia II 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>8 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia II - Kaszowianka Kaszów 2:2 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>6 kolejka: Nadwiślan Kraków - Garbarnia II 2:3 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>5 kolejka: Clepardia Kraków - Garbarnia II 3:0 (1:0)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 2:4 (0:2) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (1:0)<<<

>>>1 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 2:4 (2:1)<<<

>>>2 kolejka: Garbarnia II - Iskra Radwanowice 2:5 (2:2)<<<