VII PIELGRZYMKA SPORTOWCÓW I KIBICÓW MAŁOPOLSKI

 "Dziękujemy Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II".

 

16.05.2014 (AB)

W środę 14 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbyła się tradycyjna, VII już Pielgrzymka Sportowców i Kibiców Małopolski. W tym roku  hasło przewodnie  Pielgrzymki brzmiało: "Dziękujemy Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II".

 

 

W liście zapraszającym do udziału w Pielgrzymce Księża Kapelani ks. Wikariusz Generalny Bronisław Fidelus, ks. Andrzej Jeleń oraz ks. Henryk Surma CM napisali:

 

Nawiązując do Mszy Świętej Pojednania, która odprawiona została na stadionie Cracovii 4 kwietnia 2005 roku w obecności 25 tysięcy kibiców w intencji śp. Papieża Jana Pawła II księża kapelani wraz z Prezesami i Działaczami Klubów mają zaszczyt zaprosić na VII pielgrzymkę drużyny sportowe, kibiców i sympatyków z Małopolski do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w dniu 14 maja 2014 roku na godzinę 19.00.

 

Wszyscy potrzebujemy Miłosierdzia i dobrych wzajemnych relacji na naszych stadionach i w rodzinach. Niech ta pielgrzymka połączy wszystkich sportowców i nasze parafie, z których zapraszamy grupy duszpasterskie, ministrantów, dzieci, młodzież, starszych i wszystkich, którzy uprawiają sport i łączą się z drużynami sportowymi.

 

Hasło pielgrzymki – Dziękujemy Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II.

 

W pielgrzymce wzięli udział przedstawiciele krakowskich klubów piłkarskich, nie zabrakło także reprezentacji Garbarni. Wraz z pocztem sztandarowym we Mszy Św. udział wzięli młodzi zawodnicy Garbarni, podopieczni trenera Jacka Kokoszki.

 

 

 

 

Więcej zdjęć Uli Rymarczyk:

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV