PUCHAR POLSKI PODOKRĘGU KRAKÓW

THRILLER W MICHAŁOWICACH, NIESTETY NIE PO MYŚLI "GARBARZY"...

 

  

 

MICHAŁOWIANKA Michałowice - GARBARNIA 5:5 (2:2), karne 4:2

0-1 Mateusz Ciesielski 16

1-1 Mouhamadou Sadio 27 (głową)

2-1 Mouhamadou Sadio 36 (karny)

2-2 Łukasz Pietras 45+1 (karny)

2-3 Michał Górecki 46

2-4 Damian Nieśmiałowski 56

3-4 Paweł Michalski 79

4-4 Paweł Michalski 82

5-4 Jakub Skowron 86

5-5 Mateusz Ciesielski 90+3.

 

Grzegorz Jabłoński oraz Maciej Koster i Marcin Ciepły (KS Małopolski ZPN).

Mecz bez kartek.

 

MICHAŁOWIANKA: Adrian Jękot  - Karamo Sane , Mouhamadou Sadio , Bartosz Chlebda (35 Michał Barnaś), Paweł Michalski , Jakub Łuc, Mateusz Reczulski, Filip Cyganek, Marcin Cygnarowicz (70 Jakub Skowron), Paweł Kępa , Piotr Rojek.

 

GARBARNIA: Aleksander Kozioł (28 Marcin Cabaj) - Petar Borovićanin, Dariusz Łukasik (46 Krzysztof Kalemba), Kamil Moskal , Norbert Piszczek - Tomasz Liput, Łukasz Pietras , Karol Kostrubała , Dominik Gaudyn (46 Damian Nieśmiałowski ) - Michał Górecki , Mateusz Ciesielski .

 

W ćwierćfinale PP na szczeblu Podokręgu Kraków Garbarnia pokonała na Rydlówce własne rezerwy 5:1.

 

29.03.2017 (JC)

 W dzisiejszym meczu półfinałowym o Puchar Polski na szczeblu PPN Kraków czwartoligowa Michałowianka wygrała … 9:7 (2:2, 5:5, w karnych 4:2) z trzecioligową Garbarnią. Gole dla naszych barw strzelali Ciesielski, Pietras, Górecki, Nieśmiałowski i raz jeszcze Ciesielski.

 

Stan meczu otworzył Ciesielski, który po dwóch wcześniejszych dobitkach kolegów posłał piłkę do siatki. Po rzucie rożnym wyrównał głową Sadio, też z bliska trafiając do celu.

 

Gospodarze objęli prowadzenie po karambolu bramkarza Kozioła z zawodnikiem miejscowych. Obaj z powodu kontuzji musieli opuszczać murawę, ale z tą różnicą, że na korzyść Michałowianki został podyktowany rzut karny. Przerwa w grze trwała ładnych kilka minut. Kozioła zastąpił Cabaj, Sadio pewnie wykorzystał okazję zlokalizowaną na 11. metrze.

 

Do wyrównania doszło, gdy po prostopadłym zagraniu w dogodnej sytuacji znalazł się Ciesielski, który został powstrzymany nieprzepisowo, złapaniem za koszulkę. „Jedenastkę” egzekwował Pietras i wykonał to nienagannie, myląc Jękota. Na marginesie, właśnie Jękot oraz Cygnarowicz jeszcze w zeszłym sezonie bronili barw „Brązowych”.

 

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia „Garbarzy”. Gol na 2:3 był konsekwencją błędu popełnionego przez jednego z defensorów Michałowianki, który po dalekim podaniu Cabaja nie przerwał skutecznie akcji „Garbarzy”. W posiadanie piłki wszedł Górecki i nie zmarnował tej szansy.

 

Również w ładnym stylu wpisał się na listę Nieśmiałowski, który po otrzymaniu prostopadłego podania od Ciesielskiego spowodował odskoczenie przez Garbarnię na dwubramkowy dystans. Było 2:4 i wydawało się, że sprawa jest przesądzona.

 

Pozory… Oto w ciągu zaledwie kilku minut będąca wyraźnie pod kreską Michałowianka zdyskontowała brak koncentracji „Garbarzy” i nagle objęła prowadzenie 5:4! Najpierw popisał się dubletem Michalski, a następnie strzelił gola Skowron. Warto zauważyć, że bezpośrednio przed trzecim golem dla gospodarzy kapitalnym dryblingiem popisał się Sane, który minął kilku rywali i następnie odnotował bramkową asystę.

 

To jednak wcale nie był koniec szalonych emocji. Oto dosłownie w ostatniej akcji meczu, przedłużonego o kilka minut, przed wykonywaniem kornera w obrębie „16” Michałowianki znaleźli się wszyscy „Garbarze”, włącznie z Cabajem. W kolosalnym zamieszaniu Ciesielski wepchnął piłkę do siatki.

 

Kolejność rzutów karnych była następująca:

 

Sadio 1:0

Borovicanin 1:0 (Jękot obronił)

Jękot 2:0

Kostrubała 2:1

Kępa 3:1

Moskal 3:2

Banaś 3:2 (słupek)

Pietras 3:2 (piłka musnęła poprzeczkę)

Sane 4:2.

 

W takich oto niesamowitych okolicznościach Garbarnia pożegnała się z Pucharem Polski. Zdecydowanie wcześniej niż w dwóch poprzednich edycjach, kiedy była najlepsza w Małopolsce.

 

PS. Serdeczne podziękowania dla Jerzego Wojciechowskiego, który na gorąco dzielił się informacjami z równie gorącego terenu Michałowic.

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni