MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

ZWYCIĘSTWO NA ZAWSZE TRUDNYM TERENIE

 

 

MOSiR UNIA Oświęcim - GARBARNIA 1:3 (1:2)

1-0 Znamirowski 7, 1-1 Barabasz 34, 1-2 Barabasz 42, 1-3 Homoncik 71.

 

 (dobrze) Miłosz Socha oraz Mariusz Klęczar i Piotr Gębczyk z Oświęcimia.

Mecz bez kartek.

 

MOSiR UNIA: Pamuła - Szostek, Michałek, Wykręt, Wyroba, Wąsik, Semik, Ochman, Szyjka, Znamirowski , Bednarczyk. Zmiany: Dwornik i Mrowiec.

 

 GARBARNIA: Bruzda - Gawor, Kopeć, Ropek, Krajewski - Kozak, Dolczak, Chmura (78 Rakowski), Kulanica -
Barabasz (46 Torba), Homoncik .

 

Jan Barabasz (zdjęcie z jesiennego meczu z Wisłą) ustrzelił dublet w Oświęcimiu.

 

15.06.2013 AB

Juniorzy starsi Garbarni odnieśli zwycięstwo na zawsze trudnym terenie w Oświęcimiu. Pomimo osłabienia kadrowego (Kaczor, Kalicki i Kokoszka zostali włączeni do kadry drugoligowego zespołu Brązowych, kontuzjowany jest między innymi Ząbczyk) i utraty gola już w 7 minucie zespół trenera Roberta Włodarza udźwignął ciężar spotkania. Konsekwentna gra Młodych Lwów sprawiła, że schodzili oni z boiska jako zwycięzcy.

 

Zaczęło się od groźnych ataków gospodarzy, już w 3 minucie jeden z zawodników Unii oddał bardzo groźny strzał z połowy boiska, po którym piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Bruzdy. W 7 minucie po kontrataku sam na sam z Bruzdą znalazł się Znamirowski. Golkiper Garbarni obronił jego strzał, ale wobec dobitki był już bezradny.

 

W 34 minucie Kozak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Barabasza, a ten bez bez kłopotów zdobył wyrównującego gola. W 42 minucie rzut wolny wykonywał Kulanica, piłka odbiła się w polu karnym od jednego z graczy Unii i spadła pod nogi Barabasza, który ponownie, tym razem z ostrego kąta, pokonał bramkarza gospodarzy.

 

W 53 minucie Dolczak popisał się kapitalnym strzałem z 35 metrów, piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się na linii bramkowej, po czym wróciła w boisko. Z podobnej odległości uderzał w 65 minucie Ropek, tym razem minimalnie nad poprzeczką.

 

W 71 minucie miała miejsce kapitalna akcja Garbarni. Torba po podaniu Ropka w środku pola przeprowadził trzydziestometrowy rajd i idealnie wyłożył piłkę Homoncikowi, który przypieczętował wygraną Brązowych.

 

Zarówno szkoleniowiec drużyny Garbarni Robert Włodarz, jak i kierownik zespołu Jerzy Wojciechowski, któremu zawdzięczamy szczegóły spotkania, nie kryli swojego zadowolenia z wyniku i postawy swoich podopiecznych.
- Nasi juniorzy zagrali dobre spotkanie, nie załamali się niekorzystnym początkiem i z dużą konsekwencją dążyli do zwycięstwa. Z doskonałym skutkiem - podsumował kierownik Wojciechowski.

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSport

 
LifeSport

 
Scena Kraków