W SPRAWIE KOMUNIKATU ZARZĄDU NOWEGO HUTNIKA 2010

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU
ROBOTNICZEGO KLUBU SPORTOWEGO

GARBARNIA KRAKÓW

 

 

W związku z oświadczeniem wydanym przez Zarząd Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, a dotyczącym okoliczności towarzyszącym sobotniemu meczowi juniorów starszych Garbarni z Hutnikiem, pragniemy ustosunkować się do niektórych sformułowań:

 

• RKS Garbarnia w żadnym wypadku nie odczuwa rozgoryczenia z powodu pokonania „osłabionego wykluczeniami i chorobami uznanego rywala”. Bowiem nasza drużyna  nie miała żadnego wpływu, że epidemia dokona aż takiego spustoszenia w szeregach rywala, który skutkiem przebiegu rozgrzewki i pierwszej połowy utracił jedenastu zawodników.

 

• RKS Garbarnia może natomiast odczuwać żal, iż przyszło jej odnieść zwycięstwo walkowerem. Świadczą o tym, choć i porażki się zdarzały, wcześniejsze wygrane z Nowym Hutnikiem 2010 w poprzednich sezonach (3-0 i 2-1 na Suchych Stawach). Walkowery ani razu nie były nam wtedy potrzebne. 

 

• To tylko „Brązowi” byli gotowi do gry w drugiej połowie meczu, w przeciwieństwie do Nowego Hutnika 2010. Warto o tym nie zapominać przy każdej okazji. Również, gdy wspomina się o próbie rzekomego organizowania prac komisji MZPN przez klubową stronę internetową Garbarni, a tym bardziej o pochopnym ferowaniu przez stronę klubową wyników prac tychże komisji. Wrażenie odnoszone przez Zarząd Nowego Hutnika 2010 dzieli od inwektyw niezauważalna granica.  

 

• RKS Garbarnia może wyrazić autentyczne współczucie, iż akurat Nowego Hutnika 2010, i to w ciągu zaledwie godziny, dopadło okrucieństwo istnej plagi niedyspozycji zdrowotnych. Historia futbolu, nawet w skali światowej, zapewne nie znała wcześniej podobnego kataklizmu.

 

• Wyrzucony z boiska na samym początku meczu bramkarz Nowego Hutnika 2010 nie mógł zetknąć się z nieprzepisowym utrudnianiem przez zawodnika Garbarni rozpoczęcia (a nie wznowienia?) gry. Bo to bramkarz Hutnika wybił piłkę na aut, więc wznowienie gry przysługiwało akurat Garbarni. „Jasne wskazania świadków” proponujemy zastąpić zapisem video, którym RKS Garbarnia dysponuje.

 

• Konkluzji towarzyszy na szczęście głośne westchnienie ulgi. Jak wynika z relacji środowego meczu Krakus - Nowy Hutnik 2010, z jedenastu graczy niedysponowanych w sobotę aż dziesięciu zdążyło na tyle wydobrzeć, aby cztery dni później zapewnić Nowemu Hutnikowi 2010 okazałe zwycięstwo 4-0.

 

Szczerze gratulujemy tego sukcesu sportowego. Jeszcze bardziej cieszy, iż młodzieży wróciło zdrowie. A to przecież najważniejsze.

 

Zarząd RKS Garbarnia Kraków

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni
Sportowe Tempo

LifeSport