0-2 Michał Górecki 77.

Mateusz Nowak oraz Igor Samołyk i Sylwester Rolek (KS Stalowa Wola).

Krystian Stolarczyk - Krystian Kujawa.

ORLĘTA: Krzysztof Stężała – Sebastian Wrzesiński, Adrian Zarzecki (61 Mateusz Konaszewski), Krystian Stolarczyk , Patryk Szymala, Piotr Zmorzyński, Rafał Borysiuk (73 Wojciech Gęborys), Daniel Sowiński, Karol Rycaj (80 Damian Iwańczuk), Krystian Puton, Karol Kalita (68 Mateusz Olszak).

GARBARNIA: Marcin Cabaj – Norbert Piszczek, Krzysztof Kalemba, Krystian Kujawa , Michał Mistrzyk – Damian Nieśmiałowski (86 Dominik Gaudyn), Marek Masiuda,Karol Kostrubała, Tomasz Liput (65 Michał Kitliński ) – Tomasz Ogar (87 Kamil Moskal), Marcin Siedlarz (70 Michał Górecki ).

05.03.2017 (JC)

Wygląda na to, że niedziela jest zdecydowanie ładniejszym dniem od środy. Przed czterema dniami przekazywaliśmy smutną informację o wyjazdowej porażce Garbarni z Unią Tarnów. Dziś jest bez porównania przyjemniej. Oto wyjazd „Garbarzy” do Radzynia Podlaskiego zakończył się zwycięstwem 2:0 nad miejscowymi Orlętami. Oznacza to, że „Brązowi” zrównali się punktami ze Stalą Rzeszów, która właśnie przegrała z Karpatami w Krośnie 0:1. Natomiast zachowuje się pięciopunktowa strata do otwierającego tabelę KSZO Ostrowiec Św.

Orlęta to zespół, który mocno zaszedł nam za skórę podczas inauguracji sezonu 2016/17. Podopieczni Mirosława Hajdo wprawdzie sięgnęli po pełną zdobycz, ale w skromnych rozmiarach (2:1) i nie bez problemów. Choćby z tego powodu należało się obawiać wyprawy na rewanż. Z drugiej strony… Nie ma rady, chcąc nadal liczyć się w grze o główną premię sezonu trzeba systematycznie powiększać dorobek. I robić wszystko, aby główni konkurenci nieustannie czuli oddech na plecach.

W Garbarni zadebiutował wypożyczony z życzliwej nam Wisły rosły stoper Krystian Kujawa. Dobrze, w obecnej sytuacji kadrowej każdy młodzieżowiec jest w cenie… A zwłaszcza, kiedy wzmacnia zespół.

Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, choć to do Garbarni należała przewaga optyczna. Bliski powodzenia był Piszczek, którego strzał z bliskiej odległości obronił Stężała. Próby podejmowali też jego koledzy, ale bez efektu. Orlęta również złożyły na przedpolu pewnie broniącego Cabaja kilka groźnych wizyt. Krótko przed gwizdkiem na przerwę Rycaj z bliska główkował niecelnie po centrze Zmorzyńskiego.

Zaraz po wznowieniu meczu tuż obok słupka strzelał głową Siedlarz i było to sygnałem do wzmożenia ofensywy przez „Garbarzy”. Wkrótce został zablokowany strzał Ogara. Ten sam zawodnik w 55. minucie finalizował bardzo niebezpieczny kontratak „Brązowych”, Stężała był na posterunku. Niebawem Piszczek omal stał się autorem bramkowej asysty dla Siedlarza. Z jego uderzeniem też poradził sobie Stężała. Tak samo jak z „główką” Ogara.

W 65. minucie wszedł na boisko Kitliński, pięć minut po nim Górecki. Rychło okazało się, że obaj odegrają kluczowe role dla końcowego wyniku. Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry Nieśmiałowski zagrał do Ogara, ten obsłużył podaniem Kitlińskiego, który  w sposób technicznie doskonały sfinalizował sprawę. 0:1!

Kilkadziesiąt sekund później inny rezerwowy, Górecki, popisał się błyskawicznym przejęciem piłki po tzw. "przebitce". I co ważniejsze, przybił pieczęć na tym wyczynie, bo Stężała znów skapitulował. Wynik 0:2 już nie uległ zmianie. „Garbarzom” gratulujemy cennego zwycięstwa i od razu prosimy o więcej. W sobotę wizytę na Rydlówce złoży Resovia, która ma ledwie punkt mniej od „Brązowych”. Zapowiada się pasjonujący bój.

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<