2-0 Kamil Oziemczuk 87.

Tomasz Mroczek oraz Jacek Węgrzyn i Gerard Gawron (Podkarpacki ZPN).

Patryk Szysz, Julien Tadrowski, Szymon Kamiński - Marcin Siedlarz, Norbert Piszczek.

MOTOR: Paweł Socha – Patryk Słotwiński, Radosław Kursa (13 Marcin Michota), Artur Gieraga, Julien Tadrowski , Paweł Kaczmarek, Kamil Cholerzyński (69 Tomasz Tymosiak), Szymon Kamiński , Kamil Stachyra, Patryk Szysz (46 Kamil Oziemczuk ), Kamil Majkowski (63 Michał Paluch).

GARBARNIA: Marcin Cabaj – Michał Mistrzyk, Krzysztof Kalemba, Kamil Moskal, Petar Borovićanin (68 Norbert Piszczek ), Tomasz Liput, Łukasz Pietras, Marek Masiuda, Damian Nieśmiałowski (90 Dominik Gaudyn), Szymon Kiebzak (46 Mateusz Ciesielski), Marcin Siedlarz (70 Michał Górecki).

01.04.2017 (JC)

Niestety, w Lublinie nie udało się „Garbarzom” zatrzymać rozpędzonego Motoru, który na wiosnę wygrywa mecz za meczem. W rewanżu za mecz w pierwszej rundzie (3:0) lublinianie znów byli górą. Wprawdzie do pauzy utrzymywał się bezbramkowy stan spotkania, ale po przerwie na listę wpisywali się tylko zawodnicy gospodarzy: Kamiński i Oziemczuk.

Szkoda, bo po dzisiejszej porażce KSZO Ostrowiec Św. z Karpatami Krosno (1:3) otwierała się szansa zmniejszenia dystansu punktowego do lidera. Natomiast Motor imponująco skutecznie odrabia straty z jesieni i choć wydawało się to niemożliwe, zapewne włączy się do walki o główną premię sezonu.

Gospodarze szybko stracili kontuzjowanego Kursę, który przed trzema dniami w Oświęcimiu ustrzelił dublet z rzutów karnych. Wprawdzie w 23. minucie miejscowi mieli dogodną okazję, którą wybronił Cabaj, ale i „Garbarze” wcale nie pozostawali dłużni. Świetnym zagraniem popisał się Nieśmiałowski (w końcu sfaulowany), zaś w 35. minucie w idealnym położeniu znalazł się Siedlarz. Piłka jednak minęła cel, przeszła nad poprzeczką. Wprawdzie Motor miał więcej okazji, ale gatunkowo najlepsza była właśnie ta sytuacja. Garbarnia prezentowała się okazale, grała wysokim pressingiem, zaś sama potrafiła być groźna. Już w pierwszej fazie meczu trochę zabrakło precyzji, na przykład gdy tzw. ostatnie podanie adresował Liput.

W przerwie doszło do zmian w obu zespołach. U gospodarzy wszedł na murawę bramkostrzelny Oziemczuk i jak się później okazało podtrzymał passę. Z kolei wśród „Garbarzy” kontuzjowany Kiebzak ustąpił miejsca Ciesielskiemu. Po godzinie gry goście odetchnęli z ulgą, bo po strzale Majkowskiego piłka trafiła w słupek. W 66. minucie jednak Motor objął prowadzenie, gdy po akcji ze skrzydła Kamiński z kilku metrów zmusił Cabaja do kapitulacji.

„Brązowi” nie chcieli być dłużni. W okolicach pola bramkowego bliski powodzenia był Ciesielski. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Garbarnia miała doskonałą okazję do wyrównania. Akcja była przedniej klasy, na bramkę uderzał Nieśmiałowski, lecz Socha wykazał się kapitalnym refleksem.

W 87. minucie losy meczu praktycznie zostały rozstrzygnięte. Po wyjściu z własnej połowy w sytuacji z gatunku „sam na sam” znalazł się Oziemczuk i przybił pieczęć na sukcesie Motoru. Wprawdzie próbował poprawić wynik Górecki, pod przeciwną bramką to samo czynił Paluch, lecz w protokole pozostał wpis „2:0”. I wiadomo kogo uradował, a kogo zmartwił…

Motor niewątpliwie był bardzo konkretny, mniej więcej od 60. minuty lepiej wytrzymał trudy emocjonującego meczu. „Garbarze”, mimo porażki, potwierdzili wysokie aspiracje.

Zdjęcia Pana Wojciecha Nieśpiałowskiego na portalu:

Skrót filmowy

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<