II LIGA

GARBARZE ZDOBYLI TWIERDZĘ "LIMANOWA"!

 

 

LIMANOVIA Szubryt Limanowa - GARBARNIA 0:1 (0:1)

0-1 Michał Górecki 22.

Mariusz Jasina oraz Krzysztof Kędzierski i Krzysztof Gładysz.

Arbiter techniczny:: Mirosław Mazgaj (wszyscy Dolnośląski ZPN).

Obserwator PZPN: Piotr Musialik.

 

 75. Komorek – 74. Metz.

 

 

LIMANOVIA:  Daniel Bomba -  Paweł Czajka, Arkadiusz Garzeł, Radosław Kulewicz, Mateusz Niechciał, Paweł Pyciak (70' Grzegorz Kmiecik), Marcin Byszewski (42' Józef Piwowarczyk), Artur Skiba, Mohamadiou Sadio (46' Rafał Komorek ), Łukasz Pietras, Arkadiusz Serafin (85' Damian Majcher).

 

GARBARNIA: Jakub Sypniewski -  Paweł Byrski, Marcin Pluta, Mateusz Kowalski, Norbert Piszczek (46' Adrian Fedoruk) - Jakub Górecki, Krzysztof  Kalemba, Tomasz Metz , Karol Kostrubała (75' Łukasz Cichy), Piotr Kaczor (81' Sebastian Kokoszka) - Michał Górecki  .

 

Michał Górecki w swoim ligowym debiucie w barwach Garbarni zdobył gola na wagę trzech  punktów.

 

08.03.2014 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 

 W rundzie jesiennej wyższość Limanovii na Suchych Stawach nie podlegała dyskusji. Podopieczni Dariusza Sieklińskiego wygrali aż 3:0. W dzisiejszym rewanżu jednak skuteczniejsi byli „Brązowi”, których od listopada ubiegłego roku prowadzi Mirosław Kmieć.
Limanovia - Garbarnia Kraków 0:1 (0:1).

 

Gola na wagę trzech punktów strzelił Michał Górecki, zaś Garbarnia pod wodzą trenera Kmiecia kontynuuje znakomitą passę. Jesienią - oprócz nader pechowego remisu u siebie ze Stalą Rzeszów - były to trzy wyjazdowe zwycięstwa: z Concordią Elbląg, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i Radomiakiem. Teraz doszedł kolejny sukces. Na dodatek odniesiony na bardzo trudnym terenie. Limanovia bowiem poniosła dziś pierwszą porażkę na własnym stadionie…

 

 W trakcie przygotowań do rundy rewanżowej doszło do gry kontrolnej między tymi drużynami. Na nowym, sztucznym boisku Garbarni górą byli „Brązowi”, pokonując limanowian 3:1. Wiadomo jednak, że do próbnych galopów nie należy przykładać większego znaczenia. Liga rządzi się swoimi prawami i tak jest od zawsze.

 

 Dzisiejszych rywali nie ominęły problemy natury zdrowotnej. W szeregach gospodarzy nie mogli pojawić się Dziadzio i Basta, na liście nieobecnych po stronie Garbarni znaleźli się Nowak i Marcin Siedlarz. Przebieg pierwszej połowy unaocznił jednak, że przedsezonowe konfrontacje czasem znajdują odzwierciedlenie w meczach toczonych o punktową stawkę. To bowiem podopieczni trenera Kmiecia mieli więcej do powiedzenia i wcale nie musieli prowadzić tylko różnicą jednego gola.

 

 W 22. minucie Kostrubała zagrał na lewe skrzydło do Kaczora, piłkę odbił bramkarz Bomba, zaś debiutujący w nowych barwach Michał Górecki (poprzednio Dalin Myślenice) wpakował piłkę do siatki. Później bodaj Kulewicz wyratował Limanovię z jeszcze większego, już podwójnego kłopotu. Oto w znakomitej sytuacji znalazł się Jakub Górecki i nieuchronnie padłby drugi gol dla „Garbarzy”, gdyby defensor gospodarzy nie wybił piłki z linii bramkowej. Z kolei w 38. minucie śmiało mógł ustrzelić dublet Michał Górecki. Przymierzył jednak w słupek i Bomba mógł odetchnąć z ulgą.

 

Cała relacja:

 

 Mirosław Kmieć (trener Garbarni):

- Bardzo fajnie weszliśmy w ten mecz. Padł gol otwarcia Michała Góreckiego, za moment mógł podwyższyć po ładnej akcji Jakub Górecki. No i jeszcze ten strzał Michała w słupek… Prowadziliśmy jednak tylko 1:0 i później Limanovia była kilkakrotnie groźna. Ktoś jednak powiedział dawno temu, że szczęście sprzyja lepszym. Myślę, że nie był to głupi facet…

 

- Po zimowych przygotowaniach nie ma miejsca na poezję. Bo nie może być. Natomiast w najwyższej cenie musi być prostota, prostota i raz jeszcze prostota. Walka, zaangażowanie, oczywiście poparte ciekawymi pomysłami. Cieszę się bardzo, że zawodnicy Garbarni coraz lepiej to rozumieją. A na ładną grę przyjdzie właściwa pora. Teraz priorytetem musi być zupełnie inny cel.

 

Fotogaleria Urszuli Rymarczyk i Anny Kuś:

 

 

 

Konferencja prasowa Gaca TV:

 

 

 

Skrót spotkania:

 

 

 

Zapis relacji  on-line prowadzonej przez niezwykle życzliwego reportera Roberta Jojczyka na portalu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor najmłodszych piłkarzy


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali